Samotność ,krótkie pytanie.

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Stary Kudlaty
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:24
Płeć: mężczyzna

Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Stary Kudlaty »

Krótko , jak sobie radzicie/ radziliście z samotnością?
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Skryty »

Nijak, z samotnością możesz się pogodzić i ja zaakceptować, albo próbować nie być samotnym, są różne sposoby, jedne sprawdzone drugie nie, jedne mają dużo skuteczność inne mniejszą. Zależy też co masz na myśli mówiąc o samotności?
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: nietota »

"samotność, krótkie pytanie". eh, Kieślowskim zawiało. surowo, wyraziście, w tle mlaśnięcia życia dającego po pysku.

mam kota. bardzo pomaga na niedobór bliskości. to bardzo czułe zwierzęta. gadam czasem z obcymi ludźmi na forum introwertyków. a w ostateczności, kiedy mnie przyszpili, siadam w kawiarni i patrzam na ludzi.
Awatar użytkownika
Stary Kudlaty
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:24
Płeć: mężczyzna

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Stary Kudlaty »

Też mam psiaka i dwa koty . No ale jednak są dni , że tą samotność bardzo odczuwam.
Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: lonelywolf »

Muzyką, filmami i odpływaniem w swój świat. Lubię też przez krótki czas pobyć wśród obcych ludzi, np. na koncercie czy meczu, w tłumie czuję się przez moment mniej samotny.

Z samotnością jest jak ze związkiem, na początku wiele emocji, a po pewnym czasie zostaje tylko przyzwyczajenie.
Awatar użytkownika
jasiojas
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 20 paź 2018, 13:18
Płeć: mężczyzna

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: jasiojas »

Ja czesto mialem problem z samotnoscia. Sporo sie zmienilo jak poszedlem na studia do innego miasta. Tam caly czas mieszkalem s akademikach. Od razu mowie polecam akademiki. Tak kazdy sie odnajdzie bez problemu zwlaszcza jak sie jeszcze trafi na kontaktowych ludzi ;)
Teraz niestety skonczylem studia i musialem wrocic do swojego miasta w ktorym zawsze mialem problem z poznaniem kogos. Pocieszam siebie mysls ze moze dlugo w nin nie zostane
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Skryty »

Na twoim miejscu bym nie wracał, tylko w tym mieście pracy i mieszkania szukał jeszcze przed zakończeniem studiów.
marcin88
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 03 lis 2018, 11:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: ISTJ

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: marcin88 »

Trzeba walczyć. Każdy jest kowalem swojego losu. Jeśli nie lubisz samotności, ale jednocześnie nie każde towarzystwo Ci odpowiada, szukaj takiego, które jest Ci miłe. Wiem, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Ale przecież tacy ludzie istnieją, prawda? Ja zawsze wychodzę z założenia, że jestem inteligentną osobą po studiach, więc wymyślę sposób. Wymyślam zatem strategię i próbuję kogoś poznać. Przykładowo byłem na spotkaniu couchsurfingowców, które znalazłem na meetupie. Ludzie przychodzą tam fajni, ale głośna forma spotkania w barze mi nie odpowiada, nie mogę się przebić. Spróbowałem zatem ponownie, ale wrażenia te same. Zmieniłem więc spotkanie na gry planszowe. Tam spotkania mają większy sens, bo graczy jest zwykle maksymalnie 4, także izolujemy się w mniejszej grupie, są jasno określone role, np. ktoś tłumaczy, a ja słucham, a potem gramy. No i spędzasz ok. 2 godzin z tymi samymi osobami, więc możesz je lepiej poznać. Nie powiem, żebym osiągnął wybitne sukcesy w nawiązywaniu nowych znajomości, ale osiągnąłem już jakiś drobny sukces, a dalej będzie lepiej. W końcu się nauczę tej sztuki, bo jestem zdeterminowany.
Awatar użytkownika
tenebris
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2018, 22:09
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: tenebris »

zawsze mnie motywowała do rozwoju, działania. By kogoś poznać (jeśli chodzi o partnerkę). A jeśli chodzi o samotność w sensie brak znajomych? Miałem kiedyś taki okres... dużo spędzałem czasu na plaży i patrzyłem się na fale. Ewentualnie las. Natura, spokój i jakaś melancholijne płynięcie z prądem czasu
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: bartek93 »

Na samotność najlepszym lekarstwem są książki i muzyka. Albo znalezienie kogoś, kto sprawi, że przestaniemy czuć się samotnie :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
adam9721
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 19 sty 2019, 19:35
Płeć: mężczyzna

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: adam9721 »

Popieram przedmówcę, dobrze jest mieć czym się zająć,
wiedzieć jak spędzać czas, czerpać radość z życia, mieć hobby, dobre relacje z rodziną. Nie można myśleć na zasadzie póki nie mam przyjaciół czy ukochanej osoby jestem nikim, nie mam własnych zainteresowań, nic sobą nie reprezentuję itp. Zwierzęta domowe też mogą ulżyć w samotności im bardziej rozwinięte, dążące do kontaktu z właścicielem tym lepiej.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Arsen »

Najczęściej pisze do kogoś lub zajmuje głowę czym się da, wtedy jest znacznie łatwiej. Byle głupia rozmowa o niczym czasem pomaga poczuć że nie jest się w sumie samemu. Choć to też pewnie zależy od podejścia.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Cherry
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:43
Płeć: nieokreślona

Samotność

Post autor: Cherry »

Jak znosicie samotność?

Czy "lubicie" ten stan?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Samotność

Post autor: highwind »

Przeniosłem powyższy post - na przyszłość proszę o próbę przejrzenia innych działów forum w celu zorientowania się, czy już podobny temat nie istnieje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Samotność ,krótkie pytanie.

Post autor: Coldman »

Obrazek
ODPOWIEDZ