Jak intro ma znaleźć pracę?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
MBTI: ISFJ

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Azalea »

Czerwonekredki pisze: 30 cze 2021, 20:24
Myślałam, że to zależy od branży, ale widzę, że niekoniecznie. Podobno po pandemii miało być multum ofert pracy, no jakoś tego nie widzę.
Moim zdaniem to wcale nie zależy od branży. Po prostu jest z tym fatalnie i tyle w temacie. A to co oni sobie mówią, to bardzo często ma się nijak do stanu faktycznego, więc nie warto w to wierzyć.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki »

Azalea pisze: 30 cze 2021, 20:34
Czerwonekredki pisze: 30 cze 2021, 20:24
Myślałam, że to zależy od branży, ale widzę, że niekoniecznie. Podobno po pandemii miało być multum ofert pracy, no jakoś tego nie widzę.
Moim zdaniem to wcale nie zależy od branży. Po prostu jest z tym fatalnie i tyle w temacie. A to co oni sobie mówią, to bardzo często ma się nijak do stanu faktycznego, więc nie warto w to wierzyć.
Ja nie wierzę, po prostu do tego nawiązałam.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
AnnaColl
Introrodek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Post autor: AnnaColl »

Jak szukałam pracy praktycznie wszędzie pytali mnie czy jestem w związku bo to taki wiek, że każdemu pracodawcy się wydaje, że zaraz jak mnie przeszkoli to z prędkością światła zajdę w ciążę. Już nie wspominając o tym, że paru chciało mnie umawiać że swoimi synami w celach matrymonialnych. Gdyby nie to, że mogłam się zgodzić na dość konkurencyjna stawkę w moim zawodzie to do dziś bym się tak bujała. Ogolnie tak mi się wydaje, że szukanie pracy przez kobiety dzieli się na dwa etapy:
1. wiek, w którym pewnie za max rok będziesz w ciąży
2. wiek, w którym jesteś za stara, żeby Cie uczyć, bo "trochę" popracujesz i pójdziesz na emeryturę

Czy ktoś ma/miał podobne doświadczenia? Z racji treści pytanie głównie do Pań 😉
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
MBTI: ISFJ

Post autor: Azalea »

To ja się wypowiem do tej części o pytanie o status związkowy podczas szukania pracy:)
Ja nigdy nie zostałam o to zapytana, a jestem w takim wieku, który by właściwie upoważniał do zadania owego pytania. Owszem pytano czy nie odejdę po jakimś czasie, ale nie było tam takiego podtekstu. Wiązało się to raczej ze szkoleniem i inwestowaniem w pracownika.
Ja akurat nie mam tego typu doświadczeń.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
ODPOWIEDZ