Fobia społeczna?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

Cześć.
Wydaje mi się,że mam fobie społeczną.
Jak jestem z kimś sam na sam to pogadam,miło fajnie,ale jak są dwie osoby lub więcej to nic nie mówie.Boje się,że ktoś coś usłyszy i będzie o mnie źle gadał(WTF?)
Na lekcjach jak nauczyciel mnie pyta wole powiedzieć "Nie wiem" i dostać jedynkę a potem poprawić ją pisząc.
Co robić?
Wiem,że z tym mogę wygrać bo mam mocną psychikę(Albo tak mi się wydaje)
Tylko co robić?
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

Ostatnio przełamałem jedną rzecz-nieśmiałość,Kiedyś jak byłem nawet 1 na 1 to nic nie mówiłem.Teraz mówie,ale przy wiekszej grupie nadal jestem cicho :/
Jestem sztywny ogólnie
Nestor

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Nestor »

Nie pisz pod postem. Przeciw duplikowaniu dodano funkcję "edytuj".

Fobia społeczna jest lękiem przed ludźmi. Jak ci się wydaje - co może być tego przyczyną? Może jakieś traumatyczne przeżycie w dzieciństwie, nadopiekuńczy rodzice lub złe relacje z nimi?
Awatar użytkownika
Wrona
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lut 2015, 17:43
Płeć: kobieta
MBTI: "INTP"

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Wrona »

Przy tak małej ilości informacji trudno powiedzieć, czy naprawdę masz fobię społeczną. Ja zachowuję się podobnie, ale jestem raczej nieśmiała - czasem bardzo, i do tego dość mocno introwertyczna. Nie tak łatwo stwierdzić różnicę pomiędzy dużą nieśmiałością, a fobią.
Obrazek

My life is so much more interesting in my head.
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

Zauważyłewm po prostu,że jak jest więcej osób to jestem mega sztywny,nic nie mówie,nie bawie się.Jak ktoś mnie zapyta "Nudzisz się?" to ja zawsze odpowiem "nie"
Udaje zawsze uśmiechniętego.
Dopiero po bace(THC) jestem sobą :/
Relacje?
Normalne.
Mam mało znajomych-bo mało mówie,zagaduje
Awatar użytkownika
Wrona
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 22 lut 2015, 17:43
Płeć: kobieta
MBTI: "INTP"

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Wrona »

Ale jednak jakichś masz? Ogólnie im większa liczba osób, tym gorzej się czujesz. Tak samo, jak ja. O THC się nie wypowiem, ale alkohol sprawia, że potrafię zacząć się odzywać, ogólnie takie jest jego działanie.
No ale wątpię, by pomógł ci ktoś z internetowego forum, przecież nie jesteśmy psychologami... Może warto odwiedzić jednego, a nawet, jeśli to tylko bardzo duża nieśmiałość, chyba i tak warto nad nią popracować, jeśli czujesz, że jakoś cię ogranicza.
Obrazek

My life is so much more interesting in my head.
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

DAm radę sam ;)
Myślałem,że może jakieś wskazówki czy radę macie ;)
Dzięki Panie/Panowie
Miłych wakacji
Nestor

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Nestor »

Pomożemy, ale nie teraz bom zajęty.
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

Rozumiem radziecki psie ;)
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Czerwona »

A wg mnie jesteś po prostu nieśmiały i boisz się oceny. Zwłaszcza, że przy jednej osobie jesteś "normalnym" chłopakiem, a wycofujesz się dopiero w grupie. Może masz jakieś delikatne lęki, ale pomyśl... nie jesteś w centrum wszechświata, żeby inni ludzie nie mieli co robić, tylko wgapiać się w Ciebie :P Gdyby to była fobia społeczna, to objawy byłyby poważniejsze. Znalazłam taki tekst, więc najlepiej zobacz sobie i ocenień czy je masz: http://www.psychologiczny.com.pl/art/58 ... i-leczenie. Jeśli tak - marsz do lekarza. Jeśli nie - przy spotkaniach powtarzaj sobie w głowie: "nikt na mnie nie patrzy, nie jestem pępkiem świata, nikt mnie nie ocenia, jestem fajnym chłopakiem" i wystawiaj się na kontakty, staraj cokolwiek wtrącić, a z czasem powinno się polepszyć.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Lacki
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Lacki »

Jeśli to nie zwykła nieśmiałość to może depresja lękowa? tym bardziej że napisałeś że udajesz uśmiechniętego.
Ja sam się męczyłem z tym parę lat zanim dotarło do mnie, że to nie jest zwykła nieśmiałość :)
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"
Niewidoczny
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2015, 3:21
Płeć: mężczyzna

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Niewidoczny »

Napisze coś.
Wmawiam sobie,że jestem przystojny-Bo jestem(Naprawdę ;))
Teraz znajomi
Chętnie bym wyszedł z nimi gdzieś ale jak napisałem "W przyszłym tygodniu pomyślimy","Nie mam czasu"-Olewają bo wiedzą,jaki byłem małomówny i nieśmiały.
Teraz się zmieniłem.Co robić?
Zacząłem uprawiać sport-Jeżdze na rowerze,robie brzuszki i inne ćwiczenia
I jedno:
Jestem naprawdę wesoły!
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Fobia społeczna?

Post autor: rad19dym »

Robiłeś test na fobię społeczną?
Jeżeli nie, to tutaj masz link:
http://stamp.roni.pl/lieb/test.php
Zrób go i podaj wynik.
Awatar użytkownika
Emhyr
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2014, 18:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ/ISTJ/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fobia społeczna?

Post autor: Emhyr »

Z całym szacunkiem dla Liebowitza, ale jakoś ten test wydaje się niezwykle niemiarodajny.
Tańczący Płomień
Ostatnio mam ochotę z kimś pogadać/popisać, podyskutować, więc jak ktoś też czuje chęć zamiany paru słów to pisać do mnie póki ten stan jeszcze się utrzymuje!
Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli ~ książę Myszkin, pióra mistrza Dostojewskiego.
Profile: Steam | MyAnimeList | MyPersonality
Awatar użytkownika
twopunchman
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2017, 20:02
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Fobia społeczna?

Post autor: twopunchman »

SEO ważna rzecz :)
ODPOWIEDZ