Chory introwertyk grupa B

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 339
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: So-ze » 25 paź 2015, 15:17

Za pewne łatwiej jest Ci pisać o swoich problemach, więc możesz iść do specjalisty (np. psychiatry) i dać mu list lub po prostu go wysłać, w którym napiszesz to co nam. Lekarze to raczej inteligentni ludzie i na pewno będą wyrozumiali dla takiej formy.

Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 224
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta
MBTI: iNTP
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: Faramuszka » 25 paź 2015, 15:21

Hmmm... a więc, dlaczego się z nami podzieliłaś tą informacją? Jednak większość towarzystwa tutaj kwalifikuje siebie optymistycznie do ludzkiego gatunku, tak więc masz tu zbiorowisko ludzi do których jednak napisałaś.

Nie wiem, czy jest ratunek, ale chyba istnieje jedno co możesz zmienić - spróbować zmienić nastawienie. Jeśli wiesz, że powinnaś skorzystać z pomocy specjalisty, ale nie chcesz tego robić... to nie idź. Pójdź, gdy będziesz gotowa i gdy będziesz chciała. W internetach też zapewne znajdziesz odpowiednie strony/fora dla ludzi dotkniętymi zaburzeniami psychicznymi - wujek Google Twoim przewodnikiem.

Jeśli nie spróbujesz, będziesz żyć w samospełniającej się przepowiedni, a jesteś raczej młodym przedstawicielem gatunku, więc chyba nie warto, co?

Nestor

Re: Chory introwertyk grupa B

Post autor: Nestor » 25 paź 2015, 18:03

Nie będę się przemęczał, bo nie wiem czy to kolejny użytkownik-jednopostowiec.

Ado, czy masz obniżony nastrój? Czy coś złego się niedawno wydarzyło? Skąd ta refleksja?

ODPOWIEDZ