Jak intro ma znaleźć pracę?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Azalea »

Czerwonekredki pisze: 30 cze 2021, 20:24
Myślałam, że to zależy od branży, ale widzę, że niekoniecznie. Podobno po pandemii miało być multum ofert pracy, no jakoś tego nie widzę.
Moim zdaniem to wcale nie zależy od branży. Po prostu jest z tym fatalnie i tyle w temacie. A to co oni sobie mówią, to bardzo często ma się nijak do stanu faktycznego, więc nie warto w to wierzyć.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Czerwonekredki »

Azalea pisze: 30 cze 2021, 20:34
Czerwonekredki pisze: 30 cze 2021, 20:24
Myślałam, że to zależy od branży, ale widzę, że niekoniecznie. Podobno po pandemii miało być multum ofert pracy, no jakoś tego nie widzę.
Moim zdaniem to wcale nie zależy od branży. Po prostu jest z tym fatalnie i tyle w temacie. A to co oni sobie mówią, to bardzo często ma się nijak do stanu faktycznego, więc nie warto w to wierzyć.
Ja nie wierzę, po prostu do tego nawiązałam.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: AnnaColl »

Jak szukałam pracy praktycznie wszędzie pytali mnie czy jestem w związku bo to taki wiek, że każdemu pracodawcy się wydaje, że zaraz jak mnie przeszkoli to z prędkością światła zajdę w ciążę. Już nie wspominając o tym, że paru chciało mnie umawiać że swoimi synami w celach matrymonialnych. Gdyby nie to, że mogłam się zgodzić na dość konkurencyjna stawkę w moim zawodzie to do dziś bym się tak bujała. Ogolnie tak mi się wydaje, że szukanie pracy przez kobiety dzieli się na dwa etapy:
1. wiek, w którym pewnie za max rok będziesz w ciąży
2. wiek, w którym jesteś za stara, żeby Cie uczyć, bo "trochę" popracujesz i pójdziesz na emeryturę

Czy ktoś ma/miał podobne doświadczenia? Z racji treści pytanie głównie do Pań 😉
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Azalea »

To ja się wypowiem do tej części o pytanie o status związkowy podczas szukania pracy:)
Ja nigdy nie zostałam o to zapytana, a jestem w takim wieku, który by właściwie upoważniał do zadania owego pytania. Owszem pytano czy nie odejdę po jakimś czasie, ale nie było tam takiego podtekstu. Wiązało się to raczej ze szkoleniem i inwestowaniem w pracownika.
Ja akurat nie mam tego typu doświadczeń.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Coldman »

Ja jak na razie to zawsze byłem praktycznie najmłodszy w swoich pracach, więc tak bardziej luz miałem.
Szczególnie, też przez to, że jestem sam.
Awatar użytkownika
rafcio
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:31
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: rafcio »

Ja na razie nie mam problemów ze znajdowaniem pracy. Jestem na finiszu studiów i o ile rok temu było bardzo trudno o cokolwiek tak teraz dostaję sporo ciekawych ofert. Odzywają się do mnie byli pracodawcy, czy też przypadkowi rekruterzy.
Natomiast w temacie intro a szukanie pracy to fakt, na początku studiów rozmowy były czymś paraliżującym. Natomiast udało się to wyćwiczyć i obecnie rozmawia się już całkiem fajnie, czasem nawet na luzie ;)
Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: KierowcaInrzynier »

Nadchodzi ten moment. Na okres lipiec, sierpień chciałbym zatrudnić się jako kierowca pojazdów ciężarowych (samo C). Zaczynam się jednak obawiać, że nie będę w stanie znaleźć zatrudnienia ze względu na wiek i beznadziejną charyzmę. Czy orientuje się ktoś co się dzieje w tej dziedzinie?
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: enter enigma »

AnnaColl pisze: 19 lip 2021, 19:00 Jak szukałam pracy praktycznie wszędzie pytali mnie czy jestem w związku bo to taki wiek, że każdemu pracodawcy się wydaje, że zaraz jak mnie przeszkoli to z prędkością światła zajdę w ciążę. Już nie wspominając o tym, że paru chciało mnie umawiać że swoimi synami w celach matrymonialnych. Gdyby nie to, że mogłam się zgodzić na dość konkurencyjna stawkę w moim zawodzie to do dziś bym się tak bujała. Ogolnie tak mi się wydaje, że szukanie pracy przez kobiety dzieli się na dwa etapy:
1. wiek, w którym pewnie za max rok będziesz w ciąży
2. wiek, w którym jesteś za stara, żeby Cie uczyć, bo "trochę" popracujesz i pójdziesz na emeryturę

Czy ktoś ma/miał podobne doświadczenia? Z racji treści pytanie głównie do Pań 😉
Ja bardzo szybko znalazłam pracę. Nikt mnie nie pytał o związek ani o plany macierzyńskie. A pracuję w branży typowo męskiej, ogólnie w moim dziale jestem trzecią dziewczyną w historii zakładu. Myślę, że to po prostu zależy od tego na jakich rekruterów trafisz. A zadawanie pytań, o których piszesz, i podejmowanie na podstawie odpowiedzi na nie decyzji o rekrutacji, to dyskryminacja ze względu na płeć i wiek.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: intbrun »

W firmach, które próbują wdrażać wyrównanie reprezentowanych płci wśród swojej kardy - w tych "bardziej męskich" zawodach, kandydatka dostanie preferencje nad kandydatem, jeśli w miarę równo zaprezentują się od strony merytorycznej. Pewnie w czysto krajowych firmach to trochę ufo jeszcze, ale międzynarodowe mają pewne schematy, narzucone z bardziej cywilizowanych krajów. U nas zdaje się że do wojska panie mogą wbijać w ciemno, biorą każdą ilość ;-)
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: jubei »

Wydaje mi się, że faktycznie jest trend parytetowy, choć może nie na siłę 50/50. W wielu branżach, gdzie od zawsze brakowało kobiet, teraz je się tam przyjmuje i zachęca. Np taka branża informatyczna, nie trzeba być totalnym nerdem od kodowania, można po prostu, dizajnerką menedżerką, administratorką, itp. Inna sprawa że wiele dziewczyn poszło na ten kierunek i już wychodza na rynek pracy. Narzędzia pracy dla informatyka tez jakies bardziej przyjazne niż kiedyś.
"Life is so unnecessary"
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 403
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: intbrun »

Może było, ale wydaje się warte zacytowania.
Artykuł na temat jaka praca dla introwertyka (link przypadkowy):
https://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/mo ... r-AA1er8NG

A tutaj link do książki, na której opiera się artykuł.
https://www.publio.pl/moc-ciszy-jill-ch ... 79092.html

Na szybko - widać, że książka zaczyna od podstaw, ale może akurat ktoś znajdzie w niej coś ciekawego. Trzeba ewentualnie brać poprawkę, że bardzo zagraniczne pozycje (tutaj autorka z Tajwanu) mogą średnio przystawać do naszych realiów, w kwestii warunków pracy, szukania tejże, czy nawet samego środowiska wewnątrz firmy.
ODPOWIEDZ