Jak intro ma znaleźć pracę?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: highwind »

ChopLuftmysza pisze:no właśnie normik, a ja o introwertykach
Bullshit.
ChopLuftmysza pisze:czyli mu się poszczęściło
Dowcip o Żydzie wkurwiającym się na Boga, że nie pomaga mu wygrać na loterii, znasz?
ChopLuftmysza pisze:Chyba trzeba być dynamiczniakiem lub programistą. Ewentualnie mieć znajomości (związane z dynamizmem).
Powtarzam. Trzeba coś umieć.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Drim »

ChopLuftmysza pisze:Cokolwiek co pozwoli mi się utrzymać.
Cokolwiek ?

Idź do pierwszej lepszej firmy budowlanej* i się zatrudnij na minimalkę + pod stołem.
Utrzymasz się spokojnie.

Tylko znów... my tutaj nie mówimy o czymkolwiek.

Więc jeszcze raz, tylko pomyśl trochę dłużej tym razem, co byś chciał robić i w jaki sposób można to osiągnąć?


*firmy, SpzOO najlepiej, a nie Usługi Budowlane Janusz Cebulak.
ChopLuftmysza

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: ChopLuftmysza »

Drimlajner pisze:Idź do pierwszej lepszej firmy budowlanej i się zatrudnij na minimalkę + pod stołem.
Utrzymasz się spokojnie.
Nie chcą mnie, nie wiem dlaczego.
Drimlajner pisze:Tylko znów... my tutaj nie mówimy o czymkolwiek.
Mi wystarczy cokolwiek, dobrze gdyby nie było bardzo obciążające fizycznie.
highwind pisze:Powtarzam. Trzeba coś umieć.
Tylko gdzie się nauczyć jeśli nikt nie chce dać ci szansy
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Drim »

ChopLuftmysza pisze:Mi wystarczy cokolwiek, dobrze gdyby nie było bardzo obciążające fizycznie.
Słuchaj. Ja tak mogę długo.

Do Oszołoma na kasę.
Racter

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Racter »

ChopLuftmysza pisze:Tylko gdzie się nauczyć jeśli nikt nie chce dać ci szansy
W internetach, Panie :)

Jak znasz trochę englisz:
http://www.coursera.org/
https://www.edx.org/

Jak tylko polisz, to też się sporo znajdzie, ale w tej chwili nie zarzucę linkiem z pamięci

Wiedza z internetów w pełni wystarczy, żeby dostać się na junior programersa, a jak zrobisz odpowiednio dużo tych kursów, to jeszcze szybko awansujesz.

Dla chcącego nic trudnego. Nie róbmy z tego kraju większego dziadostwa niż jest...
ChopLuftmysza

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: ChopLuftmysza »

Drimlajner pisze:Słuchaj. Ja tak mogę długo.

Do Oszołoma na kasę.
Nie oddzwaniają po wysłaniu CV, a jak już gdzieś zaproszą na rozmowę, to i tak kończy się na
Karyna pisze:Musimy jeszcze przesłuchać innych kandydatów i zapytać szefa, ale zadzwonimy do pana przed końcem miesiąca
I tyle od niej słyszał.
Racter pisze:Wiedza z internetów w pełni wystarczy, żeby dostać się na junior programersa, a jak zrobisz odpowiednio dużo tych kursów, to jeszcze szybko awansujesz.
A jak z innymi dziedzinami niż kucowanie?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Drim »

Na kierowcę do... ubera ?
ChopLuftmysza

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: ChopLuftmysza »

Jestem daltonistą i prawo mi zabrania prowadzić zawodowo.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Drim »

Xiondz !
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: SCD »

Ale przecież uber nie wymaga żadnych uprawień zawodowych. Jedynie ten daltonizm i prawko.. nie wiem jak to teraz jest. Prawko, samochód nie starszy niż 10lat (co już może być problemem, acz są pewne wyjątki), niekaralność brak pkt i śmigasz. Jak Ci dalej nie pasuje- dostawca pizzy, kebabów i innego syfu, w czymś takim biorą z miejsca, a praca wbrew pozorom spoko. Dalej, opiekun dla gówniaka, praca w jakimś sklepie, na stacji, praca na myjni, kelner barman informatyk taśma sprzedawca, samemu coś robić w domu- chociażby elektronika, wkład fakt jakiś musi być, jednak jak zacznie to w miarę szybko zarabiać to zwraca się w miesiąc, wiem co mówię, polecam. Mogę tak bez końca. Jest tyle pracy, tyle możliwości chociażby z racji stażów opłacanych przez pupy upy i inne instytucje, a nawet mimo tego nie chce Ci się ruszyć dupy. Nie zwalaj tego na introwertyzm, bo nie on jest tutaj winny, winne jest tutaj Twoje podejście, tego, że żal Ci choć raz wyjść ze strefy komfortu. Bierz byle co (nawet i gównianego maka, tam biorą nawet po gimnazjum,a ekipy zazwyczaj są tak samo na przegrywie jak Ty, to idealnie) a w między czasie ładuj ekspa w coś co Cię interesuje, potem jak nabierzesz jakiegokolwiek doświadczenia idziesz na staż i już, tyle, masz co wpisać co CV i jesteś w czymś dobry- coś umiesz.
Czasem nie wierzę w ten brak zaradności naszego pokolenia.
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
ChopLuftmysza

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: ChopLuftmysza »

133699 pisze:samochód nie starszy niż 10lat
tylko najpierw trzeba mieć cbl na ten samochód
133699 pisze:dostawca
dostawca musi rozróżniać kolory, z daltonizmem nie mogę w ogóle prowadzić w godzinach pracy
133699 pisze:opiekun dla gówniaka, praca w jakimś sklepie, na stacji, praca na myjni, kelner barman (...) sprzedawca
z moim ryjem nie biorą do pracy przy ludziach, dzieci się mnie tylko boją
133699 pisze:informatyk taśma
nie chcą mnie zatrudnić, nie wiem czemu
133699 pisze:samemu coś robić w domu- chociażby elektronika
i w czym mi pomoże że zrobię e-papierosa na ardunio?
133699 pisze:stażów opłacanych przez pupy upy i inne instytucje
one są trzymane dla znajomych biurw
133699 pisze:Bierz byle co (nawet i gównianego maka, tam biorą nawet po gimnazjum
no a mnie nie chcą ;_; wymagania: nieodstraszanie klienta swoim ryjem w macu mile widziane
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Adis »

To idz na ochrone...
Tam kazdego przyjma, nawet niepelnosprawnych przyjmuja. U mnie w zakladzie pracy na ochronie pilnuja jakies dziadki, jeden chodzi o lasce, drugi cos tam innego. Praca gowniana i malo placa, ale niestety od czegos trzeba zaczac. Praca na produkcji, 3 zmiany itp. Mysle, ze wiekszosc z nas od wlasnie takich prac zaczynala. Gdybym ja po 5 lat nic nierobienia dostal chociaz taka prace to bym przyjal bez wachania. Z reszta dziwisz sie, ze cie nigdzie nie chca przyjac? Pracodawca patrzy na Twoje CV i pyta co Pan robil wczesniej? Ty odpowiadasz, ze przez ostatnie 5 lat nigdzie. Skreslony jestes juz od poczatku. To nie kwestia twojego ryja jak to okresliles tylko wlasnie tego, ze nic nie robiles.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Drim »

133699 pisze:Czasem nie wierzę w ten brak zaradności naszego pokolenia.
Z tego co rozumiem to raczej ten temat rozpatrywałbym w kategoriach:
a)troll temat
b)zaburzenia depresyjne
A nie przekrój zaradności naszego pokolenia, bo to pokolenie okazuje się całkiem zaradne jeśli weźmiemy pod uwagę na statystyki zatrudnienia.

Słuchajcie. My tu możemy siedzieć i wymieniać te zawody w nieskończoność. Nie tędy droga. To nic nie da osobie która wszystko widzi w ciemnych barwach, określa się mianem "ryja" i nie potrafi dostrzec swoich zalet, i umiejętności. Tutaj tylko psychiatra coś wskóra.

viewtopic.php?f=1&t=18

A że w NFZ nie wierzę...

Idź na ulotki. Odłóż trochę grosza. Umów się z psychologiem na diagnozę wstępną. Potem ewentualnie możemy się zastanowić. Bo zgaduję że teraz, na chwilę obecną, to nawet te ulotki i ten psycholog jest głupi, be, a fuj.
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Uciekinierka »

W sumie się trochę nie dziwię że jak się ma za sobą sporo szukania i sporo niepowodzeń to człowiek się zniechęca. Chociaż biorąc pod uwagę, że masz coś wspólnego z informatyką to aż dziw, bo teraz wszędzie ponoć jest zapotrzebowanie (nie mam na myśli programowania, bo widzę, że to nie Twoja działka). Może warto by się przyjrzeć CV i zastanowić się czy by czegoś w nim nie zmienić? Czasami problem może leżeć w umiejętności zaprezentowania siebie, nie cierpię tego sformułowania, ale co poradzić. A jak z językami obcymi? Masz możliwość zrobienia jakichś kursów jeszcze? To się zawsze przydaje. Co chciałeś robić jak jeszcze chodziłeś do szkoły?
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak intro ma znaleźć pracę?

Post autor: Polan »

Drimlajner pisze:Xiondz !
Seminarium jest 6 czy tam 7 letnie do tego płatne. Taka ciekawostka, aby zostać księdzem poza powołaniem, (lub wyrachowaniem i liczeniem że jednak ominie większość księżnych obowiązków) potrzeba jeszcze funduszy na czesne.A jak Czop się nie chce uczyć i inwestować w biznes to odpada.
ODPOWIEDZ