Ja i sukienki

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Tsubomi
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Pomorze

Ja i sukienki

Post autor: Tsubomi »

Pozwoliłam sobie założyć odrębny temat.
Cześć, dzień dobry, a może dobry wieczór.
Kiedyś już coś o sobie pisałam (tak troszkę). Katarzyna, 27 lat (już...), pracująca, czytająca, biegająca, ćwicząca, kochająca sukienki introwertyczka.
Rozpoczął się kolejny rok, a ja stoję w miejscu, życie toczy się obok mnie. Jestem coraz bardziej marudna, coraz trudniejsza (plik staropanieństwo się już chyba wgrywa). W pracy zaproponowano mi awans na stanowisko kierownicze (cały czas myślę nad tym..póki co propozycja niezobowiązująca), magisterkę obroniłam w zeszłym roku (brakuje mi studiów).
Po jednym ze związków.. nie potrafię się zaangażować, uciekam gdy coś się zaczyna dziać. Wstyd się przyznać, ale potrafię być tzw. "duszkiem". Wymagam bardzo dużo od siebie i tego oczekuję od drugiej osoby.. (duży błąd). Bywa, że to ta druga osoba mnie 'opuszcza" bo uwaga(!) jestem nudna, za wysoka albo, że ciągle w sukienkach chodzę.. Chyba, ze mną jest coś bardzo nie tak.
Moja psychika zaczyna już siadać, uciekam w świat książek i stanowczo za dużo myślę. Ludzie obok postrzegają mnie za uśmiechniętą, wesołą 'Królową Lodu'.. albo 'Kosę".

(Zdaje sobie sprawę, że moja wypowiedź jest nieskładna, chaotyczna)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ja i sukienki

Post autor: Coldman »

Tsubomi pisze: 30 sty 2021, 20:39
Moja psychika zaczyna już siadać, uciekam w świat książek i stanowczo za dużo myślę. Ludzie obok postrzegają mnie za uśmiechniętą, wesołą 'Królową Lodu'.. albo 'Kosę".
Eskapizm :)
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Ja i sukienki

Post autor: romanka »

a ja już myślałam że to będzie o sprzedaży sukienek, a ja w nich nie chodzę :D
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ja i sukienki

Post autor: Coldman »

Wiesz, ciężko jest ci coś polecić opierając się na tak małej liczbie danych. Skądś to wszystko się wzięło.
Polecam wizytę u specjalisty
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 638
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Ja i sukienki

Post autor: Fire »

Kurczę, uwierz w siebie autorko. Dlaczego od razu coś nie tak. Jeśli ktoś uzna, że coś mu w tobie nie pasuje, to znaczy że to nie osoba dla ciebie.
Wymagania to nic złego. Byleby by były racjonalne. Cierpliwości.Nie łam się, masz czas na wszystko.I nie szukaj na siłę. Powodzenia.
P.S. Kobieta w sukience to jeden z najpiękniejszych widoków :)
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 405
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Ja i sukienki

Post autor: intbrun »

Właśnie miałem napisać. To że większość ma jakieś problemy, to nie znaczy, że większość ma rację. A zazwyczaj jest zupełnie odwrotnie.
W świecie wykreowanym przez modę z seriali TV indywidualność to wyróżnienie. Które będzie docenione przez właściwą osobę.
Tsubomi
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Pomorze

Re: Ja i sukienki

Post autor: Tsubomi »

romanka pisze: 30 sty 2021, 20:46 a ja już myślałam że to będzie o sprzedaży sukienek, a ja w nich nie chodzę :D
sukienek nie sprzedam :D
Coldman pisze: 30 sty 2021, 21:06 Wiesz, ciężko jest ci coś polecić opierając się na tak małej liczbie danych. Skądś to wszystko się wzięło.
Polecam wizytę u specjalisty
W trakcie depresji próbowałam, ale hmm jakoś trudno otworzyć się przed obcą osobą..
Fire pisze: 30 sty 2021, 21:17 Kurczę, uwierz w siebie autorko.
P.S. Kobieta w sukience to jeden z najpiękniejszych widoków :)
:serce:
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Ja i sukienki

Post autor: Violaine »

Tsubomi pisze: 30 sty 2021, 20:39 Bywa, że to ta druga osoba mnie 'opuszcza" bo uwaga(!) jestem nudna, za wysoka albo, że ciągle w sukienkach chodzę.. Chyba, ze mną jest coś bardzo nie tak.
Niech idą, do diabła z nimi. Nie zatrzymuj tych, którzy wolą tkwić w świecie fantazji, miast wysilić się i poznać prawdziwą Ciebie, "nudną, wysoką, noszącą sukienki". :hug:
I czuję się zobligowana stanąć w obronie tych nieszczęsnych sukienek, które także noszę - z dumą! - bez przerwy od kilkunastu lat.
Awatar użytkownika
Fairytaled
Rozkręcony intro
Posty: 250
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Ja i sukienki

Post autor: Fairytaled »

Jak coś komuś nie pasuje, to zawsze znajdzie odpowiednie wady, byleby tę drugą osobę do siebie zniechęcić. Przy czym; chyba żaden normalny facet nie narzekałby na sukienki. Więcej dodawać nie trzeba.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: Ja i sukienki

Post autor: tove »

Trochę Ciebie rozumiem, Autorko. Także brakuje mi studiów, nie wiem co dalej z tym życiem. Gratuluję jednak awansu! Jest się z czego cieszyć. Nie uważam, aby było z tobą coś nie tak, jednak wyczuwam w twojej wypowiedzi depresyjną nutę. Może warto wybrać się na wizytę do psychologa?

PS. Sukienki rlz.
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Ja i sukienki

Post autor: ErnestPompka »

Można pogratulować sukcesów zawodowych, można powiedzieć że jesteś doceniana za swoją pracę.
Co do sukienek, to ja osobiście uwielbiam gdy kobieta tak chodzi ubrana. Dodaje jej to niesamowitego uroku i niejednokrotnie pozwala zachować dziewczęcy urok.
Każdy z nas miewa swoje huśtawki nastroju, które mogą wynikać z flustracj niespełnionych naszych marzeń, czy oczekiwań wobec osób w naszym otoczeniu.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Miodunka
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2020, 19:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: Ja i sukienki

Post autor: Miodunka »

Też czasem lubię pochodzić w sukienkach, ale rzadko mam okazję ;) No bo gdzie, po pastwisku? Aczkolwiek mam jedną sesję zdjęciową z końmi, kiedy byłam w sukience właśnie. Lubię i takie długie, zwiewne, romantyczne, jak i takie w stylu pin-up :)
Tsubomi
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 31 mar 2019, 17:56
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Pomorze

Re: Ja i sukienki

Post autor: Tsubomi »

Sukienki są świetne cały rok.. W kwiaty, kolorowe - uwielbiam.
To bardzo miłe co wszyscy piszecie.. Dziękuję Wam bardzo!
Co do awansu póki co nie ma czego gratulować, wszystko zależy od.. Od tego jak się wszystko rozwinie. W sumie nawet nie wiem czy przyjmę jeżeli do tego dojdzie.
Rochester
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2021, 21:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Ja i sukienki

Post autor: Rochester »

,,Wymagam bardzo dużo od siebie i tego oczekuję od drugiej osoby.. (duży błąd). Bywa, że to ta druga osoba mnie 'opuszcza" bo uwaga(!) jestem nudna, za wysoka albo, że ciągle w sukienkach chodzę.. Chyba, ze mną jest coś bardzo nie tak". Parafrazując główną bohaterkę ,,Bulwaru Zachodzącego Słońca" - To nie Ty jesteś nienormalna, to świat zwariował. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
ODPOWIEDZ