Życie z introwertykiem

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
k_najort

Życie z introwertykiem

Post autor: k_najort »

Witam wszystkich,
z tej strony ekstrawertyk ;) Generalnie od ponad 5 lat jestem żoną introwertyka, bywało różnie w kwestiach braku zrozumienia czy odmiennych charakterów, na tyle różnie, że wylądowaliśmy na terapii małżeńskiej. I tam dowiedziałam się o introwertyzmie. Kupiłam sobie mądrą książkę ("Introwertyzm to zaleta") i zaczęłam coś-nie-coś z zachowania mojego M rozumiec. Pomału, bardzo pomału nasze wzajemne relacje się zmieniały. I teraz jest ok. Wiadomo, jak w każdym związku są wzloty i nieco niższe loty, ale to normalne (o ile słowo "normalny" ma jakąś definicję wogóle, bo często w to wątpię). W każdym razie, gdyby ktoś z Was potrzebował pomocy w relacjach z ekstrawertykiem, albo ma podobną sytuację do mnie, albo chce wiedziec, co czuje ekstrawertyk (co go irytuje i jak mu pomóc to zmienic) - służę radą :)
Jeśli ja będę miała problem - też się do Was zwrócę.

P.S. Uwierzcie, że zmiana sposobu myślenia, wyrażania się i rozmowy u ekstrawertyka jest możliwa (u intro raczej nie) :)
IKM
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2010, 20:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6

Re: Życie z introwertykiem

Post autor: IKM »

Taki ekstrawertyk to skarb. Jak już jesteś przy klawiaturze to napisz co cię irytuje w twoim mężu. Ciekaw jestem co doprowadziło niemal do rozpadu waszego małżeństwa, i jak sobie z tym poradziliście. Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że się zmieniłaś, ale czy tylko ty?
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Życie z introwertykiem

Post autor: air »

k_najort napisała :
P.S. Uwierzcie, że zmiana sposobu myślenia, wyrażania się i rozmowy u ekstrawertyka jest możliwa (u intro raczej nie)
Niesamowita jesteś - musisz mieć mocny charakter - zmienić siebie, aby ratować związek... Moje uszanowanie. :shock:
Dołączam się do powyzszego pytania :P i pozdrawiam - air :D
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Życie z introwertykiem

Post autor: Inno »

k_najort pisze:Uwierzcie, że zmiana sposobu myślenia, wyrażania się i rozmowy u ekstrawertyka jest możliwa (u intro raczej nie) :)
Na czym polega ta zmiana?
Czemu u introwertyka nie jest ona według Ciebie możliwa?
Obrazek
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Życie z introwertykiem

Post autor: Padre »

k_najort pisze:albo chce wiedziec, co czuje ekstrawertyk (co go irytuje i jak mu pomóc to zmienic) - służę radą :)
Witam również.
Szkoda, że dopiero teraz się pojawiłaś, zanim dowiedziałem się o tym tak zwaną "trudną drogą" ;-)
k_najort pisze: P.S. Uwierzcie, że zmiana sposobu myślenia, wyrażania się i rozmowy u ekstrawertyka jest możliwa (u intro raczej nie) :)
Doskonale o tym wiem, uczucie jest potężną siłą sprawczą. Aha, i przyłączam się do wniosku air. To rzadka umiejętność. Chapeau bas.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
ODPOWIEDZ