Odsuwanie Się Od Ludzi

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
mrl007
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:09
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: mrl007 »

Postanowiłam napisać tutaj, gdyż nie wiem już z kim porozmawiać na temat owy mogłabym.
Liczbę moich dobry znajomych, na jednej ręce wyliczyć mogę. Znają mnie dobrze i wiedzą jaka jestem, ale niestety ekstrawertykami są. A ja potrzebuję z kimś "mądrze i poważnie" porozmawiać. Mam 23 lata, większość człowieczeństwa otaczająca mnie w wieku tym, imprezuje, korzysta z życia, żyje chwilą. Jakieś dwa lata już mijają, od kiedy nie mogę poradzić sobie z myślami miotającymi się w głowie mej. Nawet już od znajomych moich, odsunęłam się. Kiedy widzę się z nimi, nie wiem jak i o czym rozmawiać. Problemem też są kontakty z płcią przeciwną. Może prawda jakaś w tym jest, że "przeciwieństwa przyciągają się" bo od zawsze trafiam na mężczyzn dla których siłownia to życie całe, i wygląd tylko ma znaczenie. Kiedy ja chcę tylko kogoś o duszy pięknej. Męczy mnie już to wszystko. Żyję sobie w swoim świecie i czuję, że po prostu zamykam się w sobie. Jak tak dalej pójdzie, to jedyną osobą z którą myślami wymienić mogłąbym się, będę ja sama. Zatem, pytam bo wiem, że problem we mnie tkwi, mam zmienić się? by lepiej żyło mi się tutaj?
twarda intro
Introwertyk
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:04
Płeć: nieokreślona
MBTI: 100% ekstrawertyk

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: twarda intro »

mrl007 pisze: Mam 23 lata, większość człowieczeństwa otaczająca mnie w wieku tym, imprezuje, korzysta z życia, żyje chwilą.

Większośc społeczeństwa jest głupkowata. To znaczy, że ty też masz taka być, bo wiekszość jest głupia więc ty też musisz? A chlanie na umór, przygodny seks, ćpanie to korzystanie z życia? W takim razie świetnie, że ja nigdy nie korzystałam z życia. Wyrażę się niezbyt poetycko, ale to doskonale odzwierciedla co mam na myśli: trzeba mieć wyjebane na ludzi i robić swoje. A od mężczyzn nie oczekuj zbyt wiele. Przynajmniej 80% to sfrustrowane zboki z wygórowanym ego. Lepiej być samemu niż się męczyć z takimi patafianami.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Miszka »

Twarda, nie nastawiaj całego świata przeciwko facetom. Nie jesteśmy kolejną plagą egipską a kobiety nie są kolejnym cudem świata. Ludzie nie są idealni, często bardzo daleko im do ideału, ale do nie zależy od płci :wink:
problemem też są kontakty z płcią przeciwną. Może prawda jakaś w tym jest, że "przeciwieństwa przyciągają się" bo od zawsze trafiam na mężczyzn dla których siłownia to życie całe, i wygląd tylko ma znaczenie
Możesz spróbować swoją postawą/zachowaniem pokazać że Ty jesteś inna, że takie osoby nie mają co u Ciebie szukać. Może przez to przyciągniesz kogoś ciekawszego. Możesz spróbować zmienić towarzystwo; jak Cię np. widzą w gronie imprezowiczów to nie dziwota że Ciebie też będą uważać za kogoś takiego, nawet jak jesteś całkowicie inna.
Kiedy ja chcę tylko kogoś o duszy pięknej
Może warto to powiedzieć na głos? Pewnie wielu Cie wyśmieje, ale od razu zniechęcisz do siebie ludzi którzy jak ognia unikają takich słów jak "dusza, serce, miłość, uczucia, odpowiedzialność itd." A może nawet przyciągniesz kogoś kto myśli i czuje podobnie?
Żyję sobie w swoim świecie i czuję, że po prostu zamykam się w sobie.
Może to i lepiej? Jak komuś będzie zależeć to znajdzie sposób żeby do Ciebie dotrzeć a przynajmniej nie stracisz tyle czasu na to co Cię nie interesuje albo drażni.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: highwind »

mrl007 pisze:Postanowiłam napisać tutaj, gdyż nie wiem już z kim porozmawiać na temat owy mogłabym.
Liczbę moich dobry znajomych, na jednej ręce wyliczyć mogę. Znają mnie dobrze i wiedzą jaka jestem, ale niestety ekstrawertykami są. A ja potrzebuję z kimś "mądrze i poważnie" porozmawiać. Mam 23 lata, większość człowieczeństwa otaczająca mnie w wieku tym, imprezuje, korzysta z życia, żyje chwilą. Jakieś dwa lata już mijają, od kiedy nie mogę poradzić sobie z myślami miotającymi się w głowie mej. Nawet już od znajomych moich, odsunęłam się. Kiedy widzę się z nimi, nie wiem jak i o czym rozmawiać. Problemem też są kontakty z płcią przeciwną. Może prawda jakaś w tym jest, że "przeciwieństwa przyciągają się" bo od zawsze trafiam na mężczyzn dla których siłownia to życie całe, i wygląd tylko ma znaczenie. Kiedy ja chcę tylko kogoś o duszy pięknej. Męczy mnie już to wszystko. Żyję sobie w swoim świecie i czuję, że po prostu zamykam się w sobie. Jak tak dalej pójdzie, to jedyną osobą z którą myślami wymienić mogłąbym się, będę ja sama. Zatem, pytam bo wiem, że problem we mnie tkwi, mam zmienić się? by lepiej żyło mi się tutaj?
Wpływy Mistra Yody silne dostrzegam. W tobie Jasna Strona Mocy wartko płynąć musi.

Coraz mocniej zaczyna ci przeszkadzać odmienność temperamentów twoich znajomych. Ja sobie z tym poradziłem tak (chociaż samo jakoś to wyszło, bez podejmowania jakichś specjalnych kroków w tym kierunku), że znalazłem znajomych o podobnym charakterze, z którymi mogę widzieć się często, a tych co bardziej ekstrawertycznych mogę dozować sobie w umiarze. I to się jakoś sprawdza, tym bardziej że wszyscy moi znajomi już pracują, mają swoje problemy i coraz mniej czasu na trucie sobie nawzajem dupy, więc każde takie spotkanie po pewnym czasie niewidzenia się przebiega w aurze pozytywnego entuzjazmu i radości ogółu.

Płeć przeciwna. Trafiasz na facetów, dla których tylko wygląd ma znaczenie? Spójrzmy na to optymistycznie - to dobrze, bo znaczy, że jesteś atrakcyjna :P Gorzej jakbyś nie budziła żadnego zainteresowania. Możesz więc uznać, że lwią część problemu masz już rozwiązaną. Poza tym, to dlaczego nie dać by szansy któremuś z fanów siłowni. Może by zyskał przy bliższym poznaniu? Albo miałby wśród znajomych "kogoś o duszy pięknej".
twarda intro pisze:A chlanie na umór, przygodny seks, ćpanie to korzystanie z życia?
Czasami. Zależnie od nastroju, okoliczności, towarzystwa...
twarda intro pisze:A od mężczyzn nie oczekuj zbyt wiele. Przynajmniej 80% to sfrustrowane zboki z wygórowanym ego.
Po czym poznać takiego?
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Akolita »

Tyż nie mam z kim pogadać o tym, co jest dla mnie ważne i interesujące.
Albo nie gadam wcale i z nikim, albo dostosowuję się do poziomu i zainteresowań towarzystwa. Oba te wyjścia uważam za kiepskie. Przebywanie w towarzystwie, gdzie nie mogę opowiadać o swoich zainteresowaniach i dzielić się moimi poglądami, wtłacza mnie w ciasnego doła. Toteż stronię od towarzystwa, izoluję się w swojej małej szafie na miotły i wpadam luzem w doła większego i głębszego. :roll:
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Aniela
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:59
Płeć: nieokreślona

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Aniela »

Ja myślę, że trzeba robić swoje i szukać. Ale nie aktywnie czy nachalnie za wszelką cenę. Bardziej szukać miejsca dla siebie, rozwijać swoje zainteresowania. Nie popadać w mrok czarnych myśli, tylko żyć.
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: nika »

nie pocieszyliście jej wcale, jak będzie się odsuwać od ludzi w końcu zostanie starą panną :mrgreen:
Awatar użytkownika
mrl007
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:09
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: mrl007 »

nika pisze: w końcu zostanie starą panną :mrgreen:
Kurczę, coś w tym jest, i coś faktycznie dziwnego ze mną być musi... Gdyż tekst typu: zmień się bo starą panną zostaniesz, obił mi się już o uszy.

Cóż... zatem podziękować tylko mogę, za odpowiedzi.
twarda intro
Introwertyk
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:04
Płeć: nieokreślona
MBTI: 100% ekstrawertyk

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: twarda intro »

Miszka pisze:Twarda, nie nastawiaj całego świata przeciwko facetom. Nie jesteśmy kolejną plagą egipską a kobiety nie są kolejnym cudem świata. Ludzie nie są idealni, często bardzo daleko im do ideału, ale do nie zależy od płci :wink:
No coś ty ja uważam że i kobiety i mężczyźni są beznadziejni :D jestem realistką. Tyle, że ostatnio głównie są posty na temat mężczyzn. Jak ktoś załozy temat, że ciężko mu idzie z kobietami to też mogę powiedzieć coś mało pochlebnego na temat kobiet.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2137
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Drim »

twarda intro napisał(a):
A od mężczyzn nie oczekuj zbyt wiele. Przynajmniej 80% to sfrustrowane zboki z wygórowanym ego.
To ja potwierdzę, z lektur kobiecych stron internetowych :lol: na które to trafiwszy podczas swych badań sfery erotycznej żem był trafił :shock: o ciekawych rzeczach czasem na tych swoich sweeet blogaskach piszą.

Generalnie panuje opinia że dziś mamy rynek mężczyzn, lekkie deja vu, chyba pisałem już o tym kiedyś. Terminologia przeniesiona z ekonomii oznaczająca że ilość dostępnych ciekawych facetów jest dużo mniejsza od ilości dostępnych ciekawych facetek. Za wzór ciekawego faceta zazwyczaj podawano: zadbany, ciekawy świata, z pasjami i zainteresowaniami, z ciekawą gadką i dowcipem, z dystansem do życia, umiejętnościami życia w związku partnerskim.

Ciekawy facet na rynku to trochę tak jakby Mercedesa postawić z -90%, szybko go ktoś kupi, oj szybko. Tych nieciekawych nikt nie kupuje, dlatego coś w tej "pladze egipskiej" owszem jest. Dobra, ale nie warto schodzić poniżej swych oczekiwań. Co to nam da ? Spędzimy czas z kimś do kogo nie czujemy tej chemii i co ?

Chodź na randki, poznawaj kolegów. Spotkasz w końcu takiego który ci odpowiada.
Rina
Introwertyk
Posty: 73
Rejestracja: 03 maja 2013, 9:04
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Rina »

nika pisze:jak będzie się odsuwać od ludzi w końcu zostanie starą panną :mrgreen:
Cóż znowu :D. By nie zostać starą panną, wystarczy się nie odsuwać ( a wręcz przeciwnie :wink: ) od odpowiedniego delikwenta.
Aniela
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:59
Płeć: nieokreślona

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Aniela »

Swoją drogą bycie starą panną niekoniecznie musi być złe.
twarda intro
Introwertyk
Posty: 123
Rejestracja: 10 wrz 2013, 20:04
Płeć: nieokreślona
MBTI: 100% ekstrawertyk

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: twarda intro »

Aniela pisze:Swoją drogą bycie starą panną niekoniecznie musi być złe.
Dokładnie. Najbardziej radosna, zadowolona z życia i do tego dobrze się trzymająca kobieta po 50 jaką znam to stara panna. Ludzie szczególnie młodzi mają wyidealizowany obraz związków i małzeństwa. Natomiast prawda jest taka, że większość związków to w mniejszym lub większym stopniu niewypały. W końcu w USA prawie połowa małżeństw kończy się rozwodem, w Polsce mniej ze względu na silny katolicym i zależność finansową kobiet od mężczyzn. Czasem bycie starą panną to najlepszy życiowy wybór.
Aniela
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 27 gru 2013, 22:59
Płeć: nieokreślona

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: Aniela »

Ne wiem, czy najlepszy, ale na pewno nie należy dramatyzować "o nie, o nie, będę starą panną, to takie okropne". To też może być świetne, może dawać możliwości realizowania się, robienia czegoś dla siebie i dla innych. Pomijając fakt, ze nie każdy jest stworzony do małżeństwa. Niezależne kobiety też mogą żyć wspaniale :)
Awatar użytkownika
RedVist
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2013, 7:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: W-wa

Re: Odsuwanie Się Od Ludzi

Post autor: RedVist »

Do autorki tematu:
Bardzo zainteresowała mnie Twoja wypowiedz, dlatego że też kiedyś miałem tego typu rozterki życiowe i wielu rzeczy nie byłem w stanie zrozumieć, i wiem doskonale co czujesz.
Na wstępie napisze Ci że nie musisz się zmieniać.Twoje rozterki biorą się z tego że patrzysz na swoich rówieśników i nie możesz zrozumieć dlaczego ich tryb życia jest inny niż twój.Stąd biora się potem myśli, że coś ze mną jest nie tak, może powinnam się zmienić itp.
Wynika to z naszych potrzeb.Osoby ekstrawertyczne potrzebują i lubią obcowanie z ludzmi.Introwertycy natomiast mają inne potrzeby.Z tego powodu zamiast iśc na dyskoteke wolimy np. poczytac ksiazke czy obejrzec film.
Nie znaczy to że wogole nie potrzebujemy kontaktu z ludzmi.Sam lubie spotkanie od czasu do czasu ale tylko I wyłącznie w swoim gronie sprawdzonych przyjaciół.
Piszesz ze masz problem z nawiazaniem rozmowy z ludzmi ,i podejrzewam że czesto probowałaś siebie za to obwiniać.Wynika to z prostego faktu.
Prawda jest taka że mało kto „potrafi za nami nadążyć” intelektualnie i z tego powodu ciężej nam znaleść godnego partnera do rozmów.Dziś większość ludzi podnieca się rozmowami o przysłowiowej dupie maryny, natomiast introwertycy lubią prowadzić głębsze i sensowniejsze rozmowy.
Osoby z natura introwertyczna stawiaja przede wszystkim na jakosć a nie ilosć, i rzutuje to na każdą dziedzine naszego życia.
A tak w ogole goraco polecam Ci ksiazke pt: “Introwertyzm to zaleta”.Wszystko jest tam dokladnie wyjasnione.


P.S
Moja rada dla Ciebie.Zaakceptuj siebie taka jaka jestes.Wbrew pozorom to nie takie trudne.Ja tak zrobilem I zyje mi sie duzo lzej.
"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół.
Są tylko nauczyciele" - Autor nieznany
ODPOWIEDZ