Podaj tytuł - ja przeczytam

Gry, quizy, humor i co tylko chcecie. Enjoy.
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: Cichaj »

Co Wy na to żeby na przykład jeden użytkownik podpowiedział jakąś książkę oraz przybliżony czas na jej przeczytanie ( rozsądnie według ilości stron i tematyki) i wtedy po tym wyznaczonym czasie na przeczytanie podyskutować o niej około tygodnia i tak dalej etc.?
Propozycje na zasadzie niech będą listowane na zasadzie " kto pierwszy ten lepszy" z tym, że nikt nie może dawać propozycji częściej niż np. raz na 4 książki( do ustalenia - pozostawiam to moderatorowi o ile ktoś się tym zainteresuje )???
Wydaje mi się ciekawą i długotrwałą zabawą. Zobaczmy kto wytrwa :)
A przy okazji podzielimy się może ciekawymi pozycjami jak i tymi dziwnymi. Chętnie zobaczę rezultaty tego :D
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
itari
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 09 maja 2018, 11:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w7
MBTI: INTP-T
Lokalizacja: BB

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: itari »

Pomysł wydaje się całkiem dobry, tylko problem będzie z dostępnością książek , chyba, że będziemy opierać się na pdfach?
"Wolę być prawdziwym dla siebie, nawet jeśli grozi to narażeniem się na kpinę innych ludzi, niż być dla siebie fałszywym i narazić się na własną odrazę." - Frederick Douglass
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: Hazaks »

Biblioteki? Jest tam spory wybór i jeżeli tylko nie będą to jakieś najnowsze wydania to jest spora szansa na znalezienie tam poszukiwanej książki.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: Cichaj »

Ja przykładowo czytam to, co jest w mojej bibliotece uczelnianej na stanie. Wiadomo, że nie każdy może mieć dostęp do każdej książki fizycznie. Zawsze są epub'y i pdf'y. Poradzicie sobie :) dla chcącego nic trudnego
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: czarownica »

Zawsze można zrobić coś w rodzaju dyskusyjnego kółka. Jako, że jesteś autorem pomysłu to wybierz książkę, Cichaj.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Cichaj
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2018, 20:33
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP-T

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: Cichaj »

No to może jako, że ludzie lubią być wygodnisiami to i ja tym razem będę. Więc zaproponuję coś co właśnie zacząłem czytać:
R.A. Monroe - Podróże poza ciałem.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Podaj tytuł - ja przeczytam

Post autor: czarownica »

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby ograniczyć się do beletrystyki. Chyba, że znajdzie się grono osób lubiących poczytać coś ambitniejszego(;
A, i najpierw sprawdź czy są inni chętni poza moją osobą(;
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
ODPOWIEDZ