Muzyka jako zainteresowanie :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Snake
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lip 2013, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Snake »

3 lata grałem na perce, 3 lata na basie, teraz sam w domu ćwiczę :D
mam zamiar wznowić naukę growlu i screamu
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Corpseone »

Kiedyś udzielałem się wokalnie i tekstowo w thrash/death metalowej kapeli i nawet nagraliśmy kilka utworów (http://www.youtube.com/channel/UCHNYtAojevTkbKcYqLyNWoQ). Kapela się posypała, bo każdy poświęcił się studiom, pracy, życiu. Mam nadzieję, że się kiedyś reaktywujemy i zrobimy jakieś nowe utwory. Mnie osobiście specjalnie na koncertach nie zależy, bo nie przepadałem za występami:) Dziś już tylko zostało mi pisanie o muzyce w Internecie.
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Arwena9 »

Ja chodziłam 7 lat do szkoły muzycznej. Skończyłam I i prawie II st. (musiałam zrezygnować pod koniec z powodów zdrowotnych). Kończę studia licencjackie na muzykologii. Więc tak, można powiedzieć, że interesuję się muzyką i się na niej znam.
Awatar użytkownika
Darren_D
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2015, 14:21
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Darren_D »

Od jakiś dziesięciu lat interesuję się szeroko pojętą muzyką elektroniczną (jeśli tak "uogólniając" mogę powiedzieć), aczkolwiek nie uciekam od innych brzmień. Z tego zainteresowania studiuję dziennikarstwo muzyczne, także myślę o tym zawodowo.
Obrazek

"We think too much and feel too little." Charlie Chaplin
AnneEmily
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:11
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: AnneEmily »

Uczę się grać na gitarze klasycznej (sama, jestem zdeterminowanym beztalenciem) i keyboardzie. To drugie właściwie olewam.
Buntownikzwyboru
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2016, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Buntownikzwyboru »

Jestem nauczycielem gitary.. Jakby ktoś potrzebował konsultacji to zawsze można na priv
pharmedka
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: I(N/S)(T/F)J
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: pharmedka »

Marzy mi się nauka gry na gitarze... Może kiedyś zainwestuję w ten instrument, w końcu marzeniom trzeba pomóc. Wtedy chętnie się skonsultuję. :)
Buntownikzwyboru
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 03 cze 2016, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Buntownikzwyboru »

To cudowny instrument..nigdy nie jest za późno na granie
..
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Anthrax91 »

Gram na gitarze od kilku dobrych lat, czasami też nauczam początkujących spragnionych zgłębiać tajniki muzyki szarpanej ;) Wiele osób chce grać, ale gdy już rodzice kupią im instrument (z reguły są to młode osoby) i okazuje się że trzeba poświęcić mu trochę czasu żeby coś z tego było to rezygnują...a szkoda, bo to naprawdę fantastyczny instrument.
Zespoły w których grałem niestety się porozpadały, a to praca, a to studia, a przecież te 5 osób przynajmniej raz lub dwa w tygodniu trzeba zebrać na próby, mimo przeciwności losu rozglądam się za ewentualnym zespołem, zawsze jest fajnie pomuzykować z kimś. Ostatnio wziąłem się za naukę solówek znanych rockowych utworów i liznąłem trochę nagrywania, można sobie rzucić uchem...o, tutaj: https://soundcloud.com/anthrax91
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Alice »

Zawsze mnie ciągnęło do gry na jakimś instrumencie. Czego ja nie próbowałam.. uczyłam się grać na klawiszach, ale nie umiałam wprowadzić drugiej ręki do gry i w sumie moim jedynym osiągnięciem w tej kwestii jest zagranie Panie Janie, Cicha noc i wstęp do Nemo Nightwisha. Później próbowałam gitary. Każdej. Klasyczna, elektryczna i basowa. Ale nie przykładałam się za bardzo do nauki, nie znam chwytów, miałam nauczyciela, który mnie bardziej denerwował niż uczył i ogólnie doszłam do wniosku, że to jednak instrument nie dla mnie :P Ale parę piosenek się nauczyłam i jak jakimś cudem mi się przypomną to z dumą je gram. Miałam też przebłysk, że chcę grać na skrzypcach, ale przeszło mi jeszcze zanim je kupiłam. Przeszłam na instrumenty perkusyjne, próbowałam grać na perkusji znajomego, ale nie mam takiej koordynacji ruchowej, poza tym jak lubię słuchać perkusji w piosenkach, tak grać na niej nie chcę :D stanęło na djembe, na którym najczęściej pogrywałam jak byłam wkurzona, ale raczej bez sukcesów. Chciałam też śpiewać, ale słyszałam różne opinie odnośnie mojego śpiewu i trochę się zniechęciłam. Podśpiewywałam raz na próbie znajomego zespołu, chcieli nawet mnie wziąć do paru piosenek, ale nie czułam się na tyle pewnie, żeby się zgodzić. W sumie to chciałabym i niechciałabym usłyszeć jakąś profesjonalną opinię odnośnie mojego wokalu, więc tak tkwię w zawieszeniu.
A obecnie pogrywam na harmonijce ustnej. Co będzie następne? Aż się boję myśleć :D
Słuchałam podczas pisania tego posta. Nie wiem, czy wszystko to covery, bo nie wszystko rozpoznaję, ale brzmią profesjonalnie ;)
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
d z i k a
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2021, 5:27
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: d z i k a »

Ukończyłam szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, fortepianu i gitary akustycznej, ale myślę, że amatorsko jestem w stanie zagrać na każdym instrumencie muzycznym, poza instrumentami dętymi. Rozpoczęłam potem studia na wydziale dyrygentury i kompozycji, niestety z powodu poważnego załamania równowagi psychicznej, nie udało mi się ich ukończyć. Mimo to nie zaprzestałam rozwijać się w tym kierunku, bardzo cenię ludzi którzy kochają Muzykę i chcą ją tworzyć, także jeśli ktoś potrzebował by pomocy, z przyjemnością chętnie pomogę.
Awatar użytkownika
Dubler
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2020, 16:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INFJ

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Dubler »

d z i k a pisze: 23 sty 2021, 23:45 Ukończyłam szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, fortepianu i gitary akustycznej, ale myślę, że amatorsko jestem w stanie zagrać na każdym instrumencie muzycznym, poza instrumentami dętymi. Rozpoczęłam potem studia na wydziale dyrygentury i kompozycji, niestety z powodu poważnego załamania równowagi psychicznej, nie udało mi się ich ukończyć. Mimo to nie zaprzestałam rozwijać się w tym kierunku, bardzo cenię ludzi którzy kochają Muzykę i chcą ją tworzyć, także jeśli ktoś potrzebował by pomocy, z przyjemnością chętnie pomogę.
Mogła byś mnie uczyć grać na harfie, ale pewnie nie wiesz co to jest i nigdy nie trzymałaś tego w swoich delikatnych rączkach
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
Awatar użytkownika
Dubler
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2020, 16:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INFJ

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Dubler »

Ja gram z pasji, ale najlepiej wychodzi mi taka piosenka:
https://youtu.be/7WXiobf-PxY
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
Awatar użytkownika
shai-hulud
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2021, 8:31
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: shai-hulud »

Grałem na gitarze klasycznej. Skończyłem nawet ognisko muzyczne. Potem gitara została odstawiona w kąt i nie zajmowałem się muzyką przez lata. Ostatnio zacząłem trochę pogrywać i przypominać sobie jak to było.
Rene

Re: Muzyka jako zainteresowanie :)

Post autor: Rene »

Muzyka zdominowała moje życie. Sporo grałem w różnych zespołach, głownie na gitarze i basie, i choć nie jestem w tym jakiś świetny (a biorąc pod uwagę staż to pewnie raczej kiepski) to nie znalazłem dotąd nic lepszego na świecie. Teraz korzystając z lockdownu uczę się tworzyć muzykę na komputerze i kontrolerach MIDI, plus szlifuję muzyczną teorię, bo z nią zawsze było u mnie średnio.

Jeśli o słuchanie chodzi, to czuję się muzycznym ćpunem. Regularnie zlatują mi godziny na szukaniu tego jednego utworu, który podrapie tam, gdzie swędzi - do tego stopnia, że czasem dezorganizuje mi to dzień. Gdyby nie muzyka to pewnie odnosiłbym w życiu jakieś sukcesy, ale chyba nawet nie żałuję.
ODPOWIEDZ