Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Difane »

Wrzucam - IMO - najlepszy Trance'owy utwór roku 2012. Naprawdę polecam, bo motyw główny jest gruby :mrgreen: .

http://www.youtube.com/watch?v=OrnoN5_zp8I
Niet
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 02 sty 2013, 23:15
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Niet »

Classic Rock, Hard Rock, Grunge Rock, Funk Rock, Glam Rock, Punk Rock, Heavy Metal, Thrash Metal, Hard Core, Alternative, Rap Core, Glam Metal, Hair Metal, Sleeze Metal, Crossover, Rap Old School, jazz, r n b, soul.
Generalnie dzielę muzykę na dobrą i złą ;)

Queen rządzi!
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 299
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: apohawk »

Witam kolejnego fana Queen 8)
No good deed goes unpunished.
Niet
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 02 sty 2013, 23:15
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Niet »

apohawk pisze:Witam kolejnego fana Queen 8)
jest nas więcej na tym forum?
emfausto

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: emfausto »

kolejny fan muzyki japońskiej, wypisze co znam, a znam dużo bo dotarłem do najgłębszych czeluści azjatyckiej częsci youtuba^^, słuchało się radia (czasami po 700minut :P ) i oglądało dużo anime, no to jedziem:

L~arc'en'ciel, Stereopony, Scandal, High and Mighty color, Lia, kotoko, Aya hirano, On/off, Gackt, Ohtsuki Kenji, Megumi nakajima, mei nakabayashi, Utada Hikaru, Yui Horie, Tommy heavenly6, Nightmare, Yui, Kokia, Nana kitade, Shimamiya eiko, Ayane, Abingdon boys School, Mizuki nana, Ayumi Hamasaki, Does, An cafe, Accel, Nami Tamaki, Fictionjunction Yuuka, Uverworld, Buck-tick, The rodeo Carburetors, fripside, Yousei teikoku, Ali project, eufonius, savage genius, Mami Kawada, Rie Tanaka, Buono!, Soul'd out, T.M Revolution, elisa, Maximum the hormone, the Gazette, faylan, Asriel, Toyosaki Aki, Sakakibara Yui, Girugamesh, Despair's Ray, Dir en Grey, Minami Kuribayashi, Sphere, vocaloid: Hatsune miku, Megurine Luka, Katakiri Rekka, Rita, Tamura Yukari, LiSA, Kalafina, Kanon Wakeshima, Perfume, Nomizu Iori, angela, the rodeo carburettor, więcej nie pamiętam/nie chce mi się już wymieniać

teraz touhou music^^

doujin circles: alstroemeria records, eastnewsound, amateras records, conagusuri, LiLa'c records, Halozy, Alice's emotion, draw the emotional, undead corporation, kokuyasou, demetori, sound holic, iosys, syrufit, c-clays,
pizuya's cell, poplica, foreground eclipse, tamusic, liz triangle, cytokine, forest pireo, shinigiwa satellite,
hachimitsu lemon, sound online, shibayan, sync.art's, kinzok on, get in the ring, buta-otome, silver forest, riverside,

czyli: nomico, mican*, sakaue nachi, ayakura mei, nomiya ayumi, Misawa aki, Misato, ayaka, nayuta, chata, tsubaki, murasaki hotaru, meiko nakamura, nana takahashi, merami, misaki nakajima, yurika, karen, itori, miko, senya, akemi, mamemi, shizuki nano, ritsuka, kurosaki sakuya, mai kotoge, *Ciel, yura hatsuki,

lubie też j-core, remixy, i tradycyjną japońską z użyciem shakuhachi i shamisena

więcej grzechów nie pamiętam
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: highwind »

teraz touhou music^^
Co to takiego? Bo touhou to po japońsku Orient.
czyli:
Czyli co?
Wyróżniłeś 3 grupy, mógłbyś je króciutko scharakteryzować? I jeszcze mała prośba :) Wymień proszę pięciu wykonawców, z którymi polecasz się zapoznać. Preferowane wokale żeńskie ;)
emfausto

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: emfausto »

highwind pisze:Co to takiego? Bo touhou to po japońsku Orient.
od gry touhou
Czyli co?
wokalistki śpiewające dla danych "kół"

Wyróżniłeś 3 grupy, mógłbyś je króciutko scharakteryzować? I jeszcze mała prośba :) Wymień proszę pięciu wykonawców, z którymi polecasz się zapoznać. Preferowane wokale żeńskie ;)
wyróżniłem tak naprawde 2 grupy, japońska "oficjalna" i doujin :roll: co do drugiej części tekstu to, każdy ma inny gust, ja nie lubie nikomu nic narzucać, zapoznaj się z tym co wymieniłem i wybierz coś dla siebie :wink:
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: highwind »

ja nie lubie nikomu nic narzucać, zapoznaj się z tym co wymieniłem i wybierz coś dla siebie :wink:
Jest różnica między narzucaniem, a sugerowaniem. Przez ciebie będę miał zajęty cały weekend :P
emfausto

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: emfausto »

łap: yousei teikoku (wokalistka bandu nazywa się Itsuki Yui), mizuki nana , ayakura mei, mei nakabayashi (znana jako May'n), mami kawada

zadowolony ? :wink:
_stefan
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2013, 2:21
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: _stefan »

wrzuciłem to w sieć bo nie ma opcji, że znajdziecie to gdziekolwiek.

http://w565.wrzuta.pl/audio/7Rp1CbUY535 ... stion_mark
nutki tajemnicze, a takich bardzo mało. Dla mnie nie liczą się słowa, tylko dźwięki. Stąd brak wokalu.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 299
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: apohawk »

Niet pisze:
apohawk pisze:Witam kolejnego fana Queen 8)
jest nas więcej na tym forum?
Nie wiem jeszcze czy jest więcej, trzeba się jakoś organizować ;)
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Difane »

_stefan pisze:Dla mnie nie liczą się słowa, tylko dźwięki.
Nie wiem co tak do końca miałeś na myśli, mówiąc że "nie liczą się dla Ciebie słowa", więc napiszę tak poniekąd jak ja to widzę. Otóż wokal w muzyce traktuję jak jeden z elementów miksu, który można zastosować lub nie trzeba, który może być wybity na pierwszy plan, ale może też sobie pogrywać w tle i być "bohaterem drugiego planu". Natomiast to co kompletnie nie ma dla mnie znaczenia, to treść słów. Nigdy nie zwracam na to uwagi i jak dla mnie wokalistka/ta może sobie śpiewać nawet o dupie Maryni :P . Jeżeli mam do wyboru dwie piosenki, z których jedna ma dobrą nutę, ale tekst jest bez sensu oraz taką, gdzie słowa są jakąś epicką mądrością życiową, ale melodia wpada jednym a wypada drugim uchem, to wybiorę tą pierwszą :) .
bossygirl
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:28
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: WROClove

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: bossygirl »

Moje ostatnie top 5 :wink:

1. Maria Peszek- sorry polsko
2. Mela Koteluk- wolna
3. The costers- down in mexico - klip i piosenka http://m.youtube.com/#/watch?v=8Gvm7Ir7ENE
4. marilyn manson- tainted love
5. Ciara- work
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: lea »

Rock, metal, blues. Odrobina Punku, Ska, jezzu czy soulu.
Lubię polską scenę muzyczną, mamy swoje 'perełki', które trza docenić. Zespoły, wokaliści i ich me ulubione piosenki z tej kategorii które cenie, a przynajmniej na stałe goszczą na moim odtwarzaczu:
Akurat - Lubię mówić z tobą, Kury - "Chryzantemy Złociste" [ oj, zacne ], Luxtorpeda - "Autystyczny", Happysad - "Bez znieczulenia", "Nic nie zmieniać" z nowej płyty ciepło/zimno, SDM - "Czarny Blues o 4 nad ranem", KULT - "Baranek", "Po co wolność", "Kocham Cię a miłością swoją", "Komu bije dzwon", Hunter - Kiedy ubieram, Dżem - "Wehikuł czasu", "Do kołyski", "Czerwony jak cegła", "Skazany na Bluesa", Czesław Niemen - "Jednego serca", "Dziwny jest ten świat", "Sen o Warszawie", "Płonie stodoła", Koniec Świata - "Oranżada", "Szare", "Serce w Paryżu", Poparzeni Kawą Trzy - "Sołdat", "5 minut", Zielone Żabki - "Szkoła", "Pozorny bunt", "Dzieci są złe", Raz Dwa Trzy - "Już", "Oczy tej małej", Myslovitz [na ten zespół miałam Wielką Fazę :) ze 2-3 lata temu, nadal lubię ] - "Długość dźwięku samotności", "Chciałbym umrzeć z miłości", "Peggy Brown", HEY [ kolejny zespół, którego niegdyś teksty piosenek znałam prawie wszystkie ] - "sic!", "Era Retuszera", Strachy na Lachy - "Raissa", "Żyję w kraju", "Jedna taka szansa na sto". Acid Drinkers też czasem mi do gustu przypadnie jakiś ich utwór.
Tak, okrutny tu chaos napisałam może, ale... pogrubione to te, co wielbię najbardziej, resztę zwyczajnie lubię od czasu do czasu posłucham paru wybranych kawałków. C:

Wracając do Hey, a właściwie do Nosowskiej, uwielbiam jej za tam niebanalne porównania, szczególnie lubię fragment piosenki "4 pory": Serce pojemne jak przedwojenna wanna - i pragnienie by ją wypełnić. Pięknie napisane :] chociaż w jej utworach często można spotkać dużo absurdu. Lepsze i gorsze, ciekawsze i nudne piosenki... chyba jak w prawie każdym zespole, czy repertuarze artysty.

Co do zespołów zagranicznych, na pewno m.in. The Rolling Stones - "Satisfacion", "Angie" [ ach! *-* ]. Scorpions'i przede wszystkim za utwór "Still Loving You", AC/DC - You Shook Me All Night Long, Aerosmith - Cryin' [ epickie ], Pink Floyd - "Wish you were here" < wręcz wzruszające, a to jedna z moich ulubionych piosenek ze wszystkich jakie kiedykolwiek słyszałam, szczególnie gdy się za kimś tęskni ;-; >.

We're just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found
The same old fears.
Wish you were here.



Z innego nieco gatunku Frank Sinatra oraz Nat "King Cole" są świetni, to chyba klasyka. Poza nimi James Brown - jego "That's a mans world" żaden cover nie przebije.

I to tak po skrócie, bo mogłabym pisać i pisać, chociaż na muzyce się nie znam specjalnie mocno i wciąż szukam kolejnych ciekawych utworów, które mogłabym pokochać.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: MetalMan »

Może kogoś to zainteresuje: Mors Principium Est wydał nową płytę w 2012, właśnie na nią trafiłem przypadkiem, bardzo smaczna. :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=-aHrVkVXCJM
Nie ma za co.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
ODPOWIEDZ