Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młodych?

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Małgoś
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:27
Płeć: nieokreślona

Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młodych?

Post autor: Małgoś »

Czy poszlibyście na koncert do filharmonii, gdyby ktoś Wam proponował darmową wejściówkę, czy jesteście zagorzałymi przeciwnikami muzyki klasycznej i nie poszlibyście "za żadne skarby"?

Ja ostatnio miałam okazję pójść do filharmonii - udało mi się zdobyć takie zaproszenie. Byłam naprawdę mile zaskoczona koncertem (dodam, że na co dzień nie słucham takiej muzyki). Zdziwił mnie wiek publiczności, gdyż przeważającą większość stanowili ludzie w średnim wieku i starsi, a młodych było niewielu - stąd moje powyższe pytanie :)
Awatar użytkownika
Lukija
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Białystok

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Lukija »

Poszłabym. Większość moich znajomych by się pewnie zdziwiła, bo znana jest moja miłość do metalu symfonicznego, ale poważną i operę też lubię.Nawet raz miałam iść do opery, ale terminy mi skrzyżowały i musiałam zrezygnować. Wizyta u lekarza była ważniejsza.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Sorrow »

Trochę słucham dla przyjemności ale nie ogarniam na tyle żeby wiedzieć o co w tym chodzi.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: pustka »

Ja też chętnie bym się wybrała z ciekawości. Sama rzadko słucham takiej muzyki, choć lubię.
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Czerwona »

Raz byłam w filharmonii, bo bilet był za pół darmo :P Podobało mi się, choć nie słucham takiej muzyki i kompletnie się na niej nie znam. Chciałabym kiedyś pójść do opery. Aż wstyd przyznać, ale jeszcze nigdy nie byłam...
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
Małgoś
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:27
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Małgoś »

W operze też nigdy nie byłam, chyba miałabym opory przed pójściem tam. Obawiam się, że byłoby głośno, a te krzykliwe śpiewy przyprawiłyby mnie o ból głowy. Kto wie, może kiedyś się przemogę i mi się spodoba :P
arbuz25
Pobudzony intro
Posty: 130
Rejestracja: 10 paź 2012, 20:48
Płeć: mężczyzna

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: arbuz25 »

Poszedłbym. Co więcej, nawet już znajomych kiedyś pytałem, czy by chcieli iść i wszyscy są na TAK :).
Chciałbym poczuć tą moc instrumentów :).
Awatar użytkownika
Małgoś
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:27
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Małgoś »

Moc instrumentów jest niesamowita - chwilami człowiek czuje tą muzykę całym sobą - tak donośnie potrafią grać, że ma się wrażenie, że ta muzyka dociera do każdej pojedynczej komórki ciała :D Można się nieźle wczuć.

Wydaje mi się też, że nie trzeba się specjalnie znać na takiej muzyce żeby być zadowolonym z koncertu.
Zodiac
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 18:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: GOP

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Zodiac »

W operze byłem raz, bodaj jeszcze w podstawówce - nie podobało mi się wcale. Co do muzyki klasycznej to niektóre "kawałki" lubię, ale nie żeby w słuchawkach mp3 często gościły.
Jeśli ktoś twierdzi, że ma wszystko gdzieś, to tak naprawdę nie ma wszystkiego gdzieś, bo gdyby miał to wszystko gdzieś, to by nie mówił jak bardzo to ma gdzieś.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Faramuszka »

Oczywiście, że tak, skrzypce, więcej skrzypiec :oops:
Byłam parokrotnie, siła żywych instrumentów sprawia, że muzykę odczuwa się całym ciałem ^^
Uwielbiam :)
Awatar użytkownika
pustka
Stały bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 18 mar 2011, 16:08
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kalisz

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: pustka »

A ile czasu trwa taki koncert? Obawiam się, że mogłabym nie wytrzymać ponad godziny :)
Co jest, to jest. Co się zdarzy, to się zdarzy.
Awatar użytkownika
Małgoś
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:27
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Małgoś »

Koncert, na którym byłam trwał ok 2 godzin. Grane były trzy utwory i był jedna 15minutowa przerwa, podczas której można było wyjść z sali. Myślę, że właśnie tak to się zazwyczaj odbywa.
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Giuseppe »

Oczywiście, że bym poszedł, choć od razu zaznaczam, że nigdy nie byłem. Sam z siebie tego bym nie zrobił, ale gdybym znał kogoś, kto również byłby zafascynowany tego typu muzyką i miałbym z kim pójść - nie byłoby problemu. Nie uważam, by była ona wyłącznie dla ludzi starszych, choć oczywiście jeśli ktoś w dzieciństwie obcował niemal wyłącznie z takim gatunkiem to całkiem prawdopodobne, że już tak pozostanie.
Jeszcze kilka lat temu mój muzyczny gust był zupełnie inny, ale z biegiem czasu zaczął się stabilizować. Klasyka, muzyka operowa czy ta z lat 30.-40. ubiegłego wieku bardzo przypadła mi do gustu, pozwala się wyciszyć. I przy okazji dołączam do fanów skrzypiec, niesamowite doznania.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Miszka »

Pewnie jakby kiedyś mnie było stać to z chęcią bym poszedł...
choć zdecydowanie preferuje inne koncerty i nie wyobrażam sobie słuchać muzyki klasycznej na co dzień.
Awatar użytkownika
Małgoś
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2013, 20:27
Płeć: nieokreślona

Re: Muzyka klasyczna dla starszych ludzi, czy również i młod

Post autor: Małgoś »

Właśnie okazuje się, że bilety nie są aż takie drogie jak mogłoby się wydawać. Orientowałam się ile kosztowałby bilet na koncert na którym byłam: ceny były zróżnicowane, w zależności od części sali i kosztowały 15zł, 25zł i 40zł. Według mnie (biorąc pod uwagę dwie pierwsze kwoty) cena porównywalna z pójściem do kina.

Byłam zaskoczona, bo też wydawało mi się że nie stać mnie na chodzenie w takie miejsca. Może czasem zamiast do kina wybiorę się do filharmonii :)
ODPOWIEDZ