Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Tomek0
Introwertyk
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-A

Re: Dobra książka, którą ostatnio czytałeś

Post autor: Tomek0 » 07 gru 2017, 19:15

Pan Lodowego Ogodu Grzędowicza. Świetna, wciągająca, pełna akcji opowieść ( fantastyka ), jednak rozczarowałem się zakończeniem. Książkę jednak mogę polecić ( 4 tomy ) wszystkim którzy lubią klimaty walk na miecze i łuki połączone z magią :)

Awatar użytkownika
Tonhar
Intronek
Enneagram: 3w5
Kontakt:

Post autor: Tonhar » 12 gru 2017, 17:17

"Spowiedź Hitlera" autorstwa Christopher Macht. Bardzo ciekawa książka opisująca życiorys Hitlera (opisywany przez niego samego) a ściślej rzecz ujmując stare zapiski wywiadu (zorganizowanego z pomysłu samego Führera) lekarza dyktatora z czasów jego dzieciństwa - Szlachetnego Żyda Eduarda Blocha, pisane z bunkra przywódcy III Rzeszy tuż przed śmiercią obydwóch bohaterów.
Obrazek
Za głupie błędy głupio się płaci...

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 27 gru 2017, 23:21

Siła Nawyku
Polecam każdemu, naprawdę dobra pozycja. Psychologia w przyjemnym wydaniu
Obrazek

Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek

Post autor: lonelywolf » 29 cze 2018, 23:40

Ernest Cline - Ready Player One. Choć nie jest to jakaś wielka literatura, bardzo polecam, obudziła we mnie nostalgię za młodzieńczymi latami spędzonymi przed komputerem i grami :D Zwłaszcza jeśli ktoś lubi kulturę lat 80, będzie zachwycony.

Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: ponuraczek » 13 lip 2018, 22:33

Obrazek
"Dzieci czasu" - Adrian Tchaikovsky
Niesamowita książka, która daje do myślenia. Jestem pod wielkim wrażeniem wyobraźni i pomysłowości autora.
Ludzka cywilizacja w okresie rozkwitu próbowała terraformować niektóre planety, jednak nadeszła wojna, przy której technologia cofnęła się, a ziemia została zniszczona. Teraz ludzkość na skraju wyginięcia decyduje się na znalezienie nowego domu i odnalezienie jednej z tych planet, na której może udałoby się im zamieszkać.

Spoilera poniżej, radzę nie czytać, jak ktoś nie zna książki, ale chciałam się podzielić przemyśleniami :3
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa

Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
MBTI: INFJ

Post autor: Merigold » 12 lis 2018, 15:11

"Szpital przemienienia" - Lem.

Naprawdę polecam, poza ciekawą i dającą do myślenia treścią, jest pięknie napisana.
Oto fragmencik: "Kwiecień przybierał z dnia na dzień. Zmieniały się kolejno dni opryskane jasnym deszczem i zielenią, i pełne śniegowej szarugi, niby zapożyczone z grudnia.[...] Zieleń pokryła każdy skrawek gruntu, burzyła się w rowach, wytryskiwała spod kamieni, rozklejały się pąki, delikatne seledynowe chmurki okrywały dalekie drzewa.[...] Na wszystkich źdźbłach świeciły krople wody, błękitne i białe, ze schowanymi we wnętrzu okruszynami obrazków świata"

ODPOWIEDZ