Książki papierowe vs. ebooki

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.

Książka papierowa vs. e-book

Tylko książka papierowa
23
48%
Tylko ebook
1
2%
To i to, bez różnicy
2
4%
W zależności od potrzeb
22
46%
Nic, nie czytam :(
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: ponuraczek »

Kupiłam raz czytnik, głównie ze względów na czytanie bardziej technicznej literatury czy notatek w formie elektronicznej, ale chyba go gdzieś zapodziałam, co o czymś świadczy :P
Lubię papier i odczuwam przyjemność w przewracaniu kartek, wąchaniu (nowego) papieru, widoku półki pełnej książek... :3 Choć czasem wydaje się, że czytnik mógłby się on przydać podczas czytania książek, które mają koło 1000 stron (niewygodnie się je trzyma :P)
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Ledr
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Ledr »

Zdecydowanie książki papierowe. Co prawda niekiedy ze względu na czas/ dostępność książki używam czytnika, ale i tak mając wybór, wybiorę papier- ze względu na zapach, klimat bibliotek czy też pewne przyzwyczajenia. Nie jestem oczywiście przeciwny czytnikom, ale mam nadzieję, że nigdy nie będzie tak, że będzie tylko wersja elektroniczna, a książka papierowa zniknie , stanie się niepotrzebna i z braku użyteczności zaczną je np. palić ( to już brzmi dystopijnie :( ) . Jestem więc za tym, by zawsze był wybór .
Awatar użytkownika
Kolor Tęczy
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lis 2016, 13:13
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Kolor Tęczy »

Papierowe... - zapoach papieru uzależnia :)
I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi.
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Halszqa »

Dokładnie. Książki trzeba powąchać, posmyrać, dają zupełnie inne wrażenia. Papier zmienia odbiór :3 Po lekturze e booka to poczucie pustki, coś jest niekompletne.
Gromadzenie książek najlepsze zajęcie
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
Awatar użytkownika
Hydro
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2016, 3:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Hydro »

Jak książka to tylko papierowa - zapach, szelest kartek, okładki, dedykacje, zakładki, proces druku - cała magia jest w tym zawarta.

Nie neguję też całkowicie istnienia e-booków, bo czasami sam coś przeczytam w formie cyfrowej za pomocą czytnika - ale wtedy muszę odpalić wszystkie ficzery, które udają klasyczną formę książki (animacja kartek, szelest).
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Papaja »

osobiscie wole ksiazki papierowe,swojego czasu bylam przeciwniczka korzystania z ebookow.do czasu az poszlam na studia i okazalo sie,ze korzystanie z ksiazki elektronicznej stalo sie koniecznoscia. teraz w zaleznosci od potrzeb korzystam z tego lub z tego,ale sentyment do zwyklych ksiazek pozostal
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: es_pada »

Czytam tylko papierowe,ebookami nawet sie nie interesowalam nigdy.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: enter enigma »

Jestem staromodna i czytam tylko książki papierowe.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Ananas »

Ostatnio coraz bardziej myślę nad zakupem czytnika ebooków głównie przez kompaktowość czy sam fakt że szkoda mi książek. Często zabieram je wszędzie i niszczeją latając w plecaku :'c. Tylko nie wiem czy do czytania ebooka będę miał takie same chęci :/ no i nie wszystkie ciekawe dla mnie pozycje można znaleźć w formie elektronicznej :( .
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: rael »

Nie mam nic przeciwko obu, ale ostatnimi czasy częściej łapię się na czytaniu ebooków na czytniku.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Polan »

Ananas pisze: 24 lis 2019, 23:56 Często zabieram je wszędzie i niszczeją latając w plecaku :'c.
Polecam pakować do torebki, takiej wielorazówki z plastiku przed włożeniem do plecaka. Zagięcia stron eliminuje, uszkodzenia kantów bardzo minimalizuje. Zakładając że nie trzęsiesz plecakiem za bardzo takie coś powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Arsen »

Zaznaczyłem opcję w zależności od potrzeb, nie lubię być ograniczony jedną opcją tylko korzystać z tego co sprawi mnie w danej sytuacji większą wygodę, wybór więc oczywisty.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Ananas »

Dobra dziś kupiłem Amazon Kindle 10th (2019) i w sumie przekonam się samemu czy się przyzwyczaję :p.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: rael »

Jestem ciekaw Twojej opinii z użytkowania Kindle'a. Kindle nie do końca spełniał moje potrzeby, więc zdecydowałem się pójść w rodzimego inkBooka. Korzystam z niego od kilku lat i całkiem sobie chwalę. Wygodny, poręczny, niedrogi, bardzo dobrze czyta większość formatów (trochę była lipa z PDFami, ale ponoć nowsze modele radzą sobie z nimi całkiem nieźle), bateria trzymała wystarczająco długo. Mimo codziennej eksploatacji i targania w plecaku trzyma się dobrze, choć powoli rozważam wymianę na nowszy model, bo jednak trochę już ze mną przeżył i zasłużył na emeryturę :P
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki papierowe vs. ebooki

Post autor: Ananas »

rael pisze: 29 lis 2019, 21:23 Jestem ciekaw Twojej opinii z użytkowania Kindle'a. Kindle nie do końca spełniał moje potrzeby, więc zdecydowałem się pójść w rodzimego inkBooka. Korzystam z niego od kilku lat i całkiem sobie chwalę. Wygodny, poręczny, niedrogi, bardzo dobrze czyta większość formatów (trochę była lipa z PDFami, ale ponoć nowsze modele radzą sobie z nimi całkiem nieźle), bateria trzymała wystarczająco długo. Mimo codziennej eksploatacji i targania w plecaku trzyma się dobrze, choć powoli rozważam wymianę na nowszy model, bo jednak trochę już ze mną przeżył i zasłużył na emeryturę :P
Tylko ja tego Kindle kupiłem nowego z Amazon.de za lekko ponad 250 zł i w sumie w tej cenie żadnej sensowniejszej konkurencji nie ma :p.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
ODPOWIEDZ