Co obecnie czytasz?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nathas »

MrFahrenheit pisze: 12 sie 2018, 16:44 NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY PUNKT G OŚRODEK ROZKOSZY
Co tak krzyczysz, znalazłeś? ;) Dobra pozycja? :D
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
MrFahrenheit
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 06 sie 2018, 11:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: MrFahrenheit »

nath pisze: 13 sie 2018, 17:47
MrFahrenheit pisze: 12 sie 2018, 16:44 NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY PUNKT G OŚRODEK ROZKOSZY
Co tak krzyczysz, znalazłeś? ;) Dobra pozycja? :D
Najlepsza. Przepraszam musiałem podzielić sie ta informacja ze swiatem
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Alphekka »

MrFahrenheit pisze: 12 sie 2018, 16:44 NAJBARDZIEJ TAJEMNICZY PUNKT G OŚRODEK ROZKOSZY
O! Ja też w poradnikach. Vademecum żeglarza jachtowego J. Jałoszyński oraz Ode mnie dla was Monty Roberts. :D
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: czarownica »

"Wszystkie odcienie pożądania" Samantha Young
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Polan »

Skończyłem właśnie 9tym tom cyklu "Schronienie" Webera. Jakieś 9000 stron i 8 lat zajęło autorowi doprowadzenie głównego wątku do końca. Ale jak sam stwierdził "to dopiero początek".
A teraz biorę się za Jaksę Komudy i Zmodyfikowany Węgiel bo serial był całkiem zachęcający :).
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Merigold »

"Powrót z gwiazd" Lema (niedawno przeczytane). Niestety, ale pierwsze rozczarowanie jego książką. Wątek romantyczny, jakby to delikatnie ująć, żenujący, główny bohater też bez szału. Mimo wszystko było kilka bardzo ciekawych pomysłów, ogólnie ciekawe przedstawienie społeczeństwa.

A, i było też "Życie Adelki" (fajne, króciutkie) i "Kameleon" Kosika (bardzo przyjemny).
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: nietota »

Merigold pisze: 18 sie 2018, 22:34 "Powrót z gwiazd" Lema (niedawno przeczytane). Niestety, ale pierwsze rozczarowanie jego książką. Wątek romantyczny, jakby to delikatnie ująć, żenujący, główny bohater też bez szału. Mimo wszystko było kilka bardzo ciekawych pomysłów, ogólnie ciekawe przedstawienie społeczeństwa.
To była chyba pierwsza książka Lema w moim życiu i dla mnie jest odwrotnie - wszystkie następne są może nie tyle rozczarowaniem, co nieudaną próbą powrotu do Powrotu (nie licząc Szpitala przemienienia, bo to rzecz wybitna, ale z innej bajki). Nie pamiętam już nawet, o co tam szło, pamiętam tylko, że było smutno, samotnie i bez możliwości ucieczki. Tak po prawdzie to większość Lemich wątków miłosnych jest nieco do bani, taka kiczykowata okrasa, żeby dało się książkę zaliczyć do literatury popularnej. Weźmy klasykę: Solaris - pokłady filozoficzne takie pikne, a wątek miłosny leży i kwili. Eh, jak już wreszcie skończę moją magisterkę, siadam do Lema i nie wychodzę z domu, dopóki go nie obalę całego.
Ale
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2018, 21:47
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Ale »

Właśnie czytam "Sługa Boży" Jacka Piekary. Co prawda zaczęłam nie po kolei, bo od "Wież do nieba", gdyż tak zostało wydane w kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki. Nie do końca moje klimaty, ale wystarczyło, że w kiosku przeczytałam pierwsze zdanie i nie mogłam nie kupić. Autor ma bardzo przyjemny styl, co teraz jest dla mnie chyba nawet ciut ważniejsze niż porywająca fabuła. Chociaż i pod względem fabuły jak na razie cykl mnie nie rozczarował.
Awatar użytkownika
Zour
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 10 lis 2012, 17:52
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: von Ohlau

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Zour »

Obecnie czytam "Harda" Cherezińskiej, ale mam dłuższą przerwę - ponieważ czytam "Lecture Notes on Stellar Structure and Evolution" Jørgen Christensen-Dalsgaard
http://astro.phys.au.dk/~jcd/evolnotes/ ... ucture.pdf
Dlaczego pacjenci ma oddziale chirurgii są zawsze rozgadani?
Bo są otwarci.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: rael »

Ostatnio zacząłem czytać "Obietnicę Krwi" Briana McClellana, pierwszy tom z serii o Magach Prochowych. Bardzo ciekawa lektura z oryginalnym pomysłem na miejsce akcji - ma mocne otwarcie, a potem rozwija się niespiesznie skupiając się przede wszystkim na rozwoju bohaterów. Po prawdzie jeszcze nie dobrnąłem do końca, ale póki co wrażenia mam bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
Agrafiena
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2018, 2:35
Płeć: kobieta
MBTI: ISFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Agrafiena »

Czytam jednocześnie "LSD moje trudne dziecko" Alberta Hoffmana i "Demiana" Hermana Hesse.
Awatar użytkownika
awart1881
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2018, 16:47
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: awart1881 »

"Dziady cz. III" - lektura szkolna; oraz "Ciszej proszę..." - zamierzam dziś zrobić sobie maraton i pierwsze 100 stron w godzinkę przed snem zamknąć :D
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: krucha_babeczka »

Skończyłam właśnie "Twój drugi mózg" Emerana Mayera i wracam do Junga.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Alphekka »

krucha_babeczka pisze: 22 wrz 2018, 8:42 Skończyłam właśnie "Twój drugi mózg" Emerana Mayera i wracam do Junga.
O! Słyszałam o tej koncepcji. I jak, przekonał Cię?
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: krucha_babeczka »

Alphekka pisze: 22 wrz 2018, 14:01
krucha_babeczka pisze: 22 wrz 2018, 8:42 Skończyłam właśnie "Twój drugi mózg" Emerana Mayera i wracam do Junga.
O! Słyszałam o tej koncepcji. I jak, przekonał Cię?
Hmm... trudno tu mówić o przekonaniu do czegokolwiek, bo autor nie przedstawia jakiejś jednej stabilnej i spójnej teorii. Przytacza jedynie wyniki różnych eksperymentów wskazujących na udział mikrobioty jelitowej w chorobach psychicznych i neurologicznych. I tu owszem - wierzę tym wynikom bo czemu by nie, ale żeby wiedzieć, jak ostatecznie to wszystko działa potrzeba jeszcze duuużo pracy.

A co do samej książki, momentami jest nieco subiektywna, szczególnie końcówka, gdzie gastroenterolog rozpływa się w zachwytach na śródziemnomorskim pejzażem, a potem formułuje ostateczną tezę brzmiącą mniej więcej "bądź szczęśliwy, a będziesz zdrowy" hłe hłe :D

Wydaje mi się też, że autor cierpi na tłuszczofobię. Ja akurat nie do końca zgadzam się z tym, że tłuszcz powoduje tycie i że należy go z diety wyeliminować. No ale to już kwestia nieco poboczna.
ODPOWIEDZ