Co obecnie czytasz?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Polan »

highwind pisze: 14 lis 2018, 17:01 Dorwałem dziwną sagę fantasy "Malazańska Księga Poległych". 10 tomiszczy. Brnę przez pierwszy aktualnie. Denerwuje mnie, że jest pisana jak sinusoida - najpierw nic się nie dzieje, potem nuda, potem znowu trzyma w napięciu, a potem znowu przeskok do nowego bohatera i nie wiadomo o co chodzi. Ponoć pierwszy tom jest jednym z gorszych właśnie i trzeba przez niego przebrnąć. Zobaczymy.
Przeczytałem swego czasu 1 tom w oryginale. Nie wiem jak tłumaczenia, ale język jest tam mocno stylizowany, opisy jak dla mnie były bardzo wyobraźnio twórcze, ogólnie fajnie się czyta i całkiem ciekawa historia. Choć nigdy mnie to na tyle nie wciągnęło by całą serię ruszyć.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: highwind »

Strasznie dużo przydomków jest - z tym się nigdzie indziej nie spotkałem. Każdy ma jakąś dziwną ksywę - biegunek, sójeczka, płot, żal, skrzypek, loczek, itd. I o ile przez pierwsze sto stron była zamuła - dosłownie nic się nie działo - coś niby pisało o magach, ale nie było widać mechanik magii, które najbardziej mnie interesują, więc się wynudziłem. Ale później zrobiło się mega ciekawie. Magia, która nie jest za darmo, teleportacja, transfer dusz, kradzieże ciał. Do tego ingerencja bogów w życie śmiertelników. To lubię. Z tymże jak pisałem wyżej - fabuła nabiera tempa, żeby nagle przerzucić czytelnika w całkiem inny wątek innego bohatera, który zdaje się tylko chodzić i gadać. Ależ mnie to wybija z rytmu. Normalnie nie mogę się doczekać żeby wziąć książkę w łapy. A tutaj tylko się martwię, żeby znowu historia nie powędrowała do jakiegoś nonejma :P Rozumiem, że ten nonejm pewnie później okaże się kimś ważnym, ale kurde - przydałoby się lepiej go sprzedać na samym początku.
Awatar użytkownika
patrykkkkk
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 15 wrz 2018, 18:10
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: patrykkkkk »

Games People Play -- Eric Berne.
Tak bardzo ciekawią mnie zachowania ludzkie, a i tak wciąż nie potrafię stwierdzić dlaczego mnie inni nie lubią :D
Awatar użytkownika
Stary Kudlaty
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:24
Płeć: mężczyzna

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Stary Kudlaty »

Bronisław Prugar- Ketling - Aby dochować wierności .
Awatar użytkownika
Nikt34
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 02 paź 2018, 21:01
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nikt34 »

karaluchnapatyku pisze: 07 lis 2018, 14:07
Nikt34 pisze: 23 paź 2018, 20:50 Ja obecnie czytam "Gra Endera" Orsona Scott Carda
Od jakiegoś czasu przymierzam się do lektury Gry Endera, mógłbyś napisać w kilku słowach co o niej sądzisz?

Na ten moment czytam Atramentowe serce, autorstwa Corneli Funke. Wypożyczyłem za poleceniem znajomej. Powieść jest młodzieżowa, dla tej młodszej części młodzieży nawet bym orzekł, ale czyta mi się wprost wyśmienicie. Dobrze jest czasami poddać się oporom, oddać duchu młodości i dać ponieść młodzieńczym fantazjom, które za nic sobie miały problemy dorosłego świata.



Książka bardzo dobra, nie jest to jakieś arcydzieło ale czyta się naprawdę szybko i dobrze. Łatwo można nabrać sympatii do głównego bohatera i kibicować mu w jego grze. Jeżeli jeszcze nie przeczytałeś to myślę że się nie zawiedziesz.
Awatar użytkownika
karaluchnapatyku
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2018, 13:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP
Lokalizacja: Śląskie

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: karaluchnapatyku »

Nikt34 pisze: 19 lis 2018, 21:32 Jeżeli jeszcze nie przeczytałeś to myślę że się nie zawiedziesz.
Książkę skończyłem w Święto Niepodległości i muszę przyznać, że bardzo mi się podobała. Co prawda miałem też swoje "ale", jednak po przemyśleniu sobie sprawy, stwierdziłem, że jednak troszkę przesadzam, bo w końcu jest to powieść przeznaczona dla młodszej młodzieży. Nie wiem o którym z głównych bohaterów mówisz, bo jest ich troszkę, ale z całą pewnością takiego Smolipalucha i Bastę zapamiętam na dłuższy czas.
Wczoraj wypożyczyłem dwa kolejne tomy, a w międzyczasie wziąłem się za cykl "Królowie Przeklęci" i mocno się wkręciłem. To bardzo dynamiczna i wciągająca seria książek historycznych.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: rael »

W tej chwili zacząłem czytać o Starożytnej Grecji. Tytuł mówi praktycznie wszystko - "Starożytna Grecja. Od prehistorii do czasów hellenistycznych". Od dłuższego czasu przymierzałem się do ruszenia tej książki i w końcu nastąpił ten czas :P
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: czarownica »

"Eve" Anna Carey
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Alucard
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 15 paź 2018, 16:20
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJT

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Alucard »

"Doktor Socrates. Piłkarz, filozof, legenda" by Andrew Downie.
Awatar użytkownika
Stary Kudlaty
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:24
Płeć: mężczyzna

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Stary Kudlaty »

Trylogia Sienkiewicza.
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Adis »

"Lustrzany Świat Melody Black" Gavin Extence
JotJot
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 23 wrz 2018, 21:22
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: JotJot »

Wojciech Chmielarz "Żmijowisko" - thriller psychologiczny
Awatar użytkownika
Kirin
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Opolszczyzna
Kontakt:

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Kirin »

Lucy Maud Montgomery "Ania z Avonlea" - druga część Ani z Zielonego Wzgórza. Nadrabiam dzieciństwo.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: krucha_babeczka »

Kirin pisze: 16 gru 2018, 17:29 Lucy Maud Montgomery "Ania z Avonlea" - druga część Ani z Zielonego Wzgórza. Nadrabiam dzieciństwo.

O proszę. Też to lubiłam. A ostatnio w jeden wieczór przetrawiłam "Błękitny zamek" - trochę romansidło, ale na odmóżdżenie może być ;)
Awatar użytkownika
Nowokaina
Introwertyk
Posty: 60
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:28
Płeć: kobieta

Re: Co obecnie czytasz?

Post autor: Nowokaina »

Magdalena Rittenhouse "Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero"
ODPOWIEDZ