Introwertyczny samorozwój umiejętności społecznych

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Introwertyczny samorozwój umiejętności społecznych

Post autor: ponuraczek »

Nie widziałam tu takiego tematu (ale nie wykluczam, że słabo szukałam, bo przepatrzyłam dział literatury tylko), więc przechodząc do sedna od razu:
czy ktoś mógłby polecić jakieś dobre książki o asertywności i/lub inteligencji emocjonalnej/społecznej? Dobre pozycje o komunikacji z ludźmi też się przydadzą.

Chciałabym nad sobą w tej kwestii popracować, efektywniej przebywać z ludźmi, jeśli już z nimi jestem, definiować swoje potrzeby i lepiej radzić sobie z emocjami, które ostatnio zaczęłam w sobie odkrywać.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Introwertyczny samorozwój umiejętności społecznych

Post autor: Nathas »

Co do komunikacji - Michael Argyle 'Psychologia stosunków międzyludzkich', podręcznik akademicki; emocje - Paul Ekman 'Emocje ujawnione', Daniel Goleman 'Inteligencja emocjonalna'. O asertywności miałem kiedyś jakiś programik - nauka i testy - całkiem spoko był, jakbym dobrze poszukał to pewnie bym u siebie znalazł. Odezwij się na PW jak nie znajdziesz to podeślę.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Introwertyczny samorozwój umiejętności społecznych

Post autor: Alphekka »

Czytałam "Inteligencję Emocjonalną" D.Golemana i też polecam. Bardzo mi pomogła wystartować w dobrą stronę.
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
ODPOWIEDZ