Jakie książki lubicie czytać?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Drim »

Yuk, czytanie książek, ble i fuj.

Taką sobie zamówiłem:

Obrazek

Zawsze mnie ciekawiło co się z tym całym krzyżackim szrotem po bitwie stało... czy został użyty i kiedy/gdzie czy co :)
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: BłędnyOgnik »

Kiedyś co roku czytałem Władcę Pierścieni i Hobbita. Niestety teraz nie mam tyle czasu. Poza tym lubię czytać o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka oraz serię Świat dysku Pratchetta.
Ostatnio przeczytałem trylogię The Hunger Games (po ang) i bardzo mi się spodobała i nieraz mnie poruszyła, choć pewnie dlatego że jestem wrażliwy na jedną rzecz. Jak skończyłem to dostałem po głowie dziwnym uczuciem smutku... Kiedyś muszę przeczytać jeszcze raz, ale może tym razem może po polsku.
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Corpseone »

Teraz czytam "Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej" i zaśmiewam się wniebogłosy. Potem mam zamiar pozostać w klimacie austro-węgierskim i zabrać się za "C.K. Dezerterów":)
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Papaja »

Ostatnio wciagnela mnie fantastyka Kossakowskiej
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
lizardking
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2014, 16:48
Płeć: kobieta
Enneagram: 7w6
MBTI: INFP
Lokalizacja: Cintra

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: lizardking »

A mnie głośna saga o Wiedźminie Sapkowskiego =D
Ostatnio przeczytałam "Fausta" Goethego. Pierwsza część fajna, bardzo przyswajalna, ale mnie zawiodła z lekka; za to część druga, choć obawiałam się, że jej nie pojmę, to była super, naprawdę coś niesamowitego, podobają mi się takie ingerencje i zamieszania w powszechne mity i porządki, pobudza wyobraźnię.
Awatar użytkownika
sulius
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 09 sie 2014, 14:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: sulius »

Jakie książki lubię czytać? Najchętniej to wszystkie, no prawie wszystkie :) . Oczywiście fantastyka, Sapkowski, Tolkien, ostatnio popularny George Martin i wiele innych. Również powieściowi historyczno-fantastyczne np. Komudy. Książki grozy, horrory. Ale również ciekawe biografie (ostatnio Rockefellera), książki podróżnicze, popularnonaukowe, historyczne, filozoficzne, o psychologii itd. Na prawdę na co mnie najdzie, na przykład jakiś czas temu czytałem "Księcia" Machiavellego. W planach mam jeszcze wiele różnego rodzaju ale czasu ostatnio jakoś mniej a i chęci nie zawsze są.
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: So-ze »

Ostatnio czytałem Drzwi Percepcji Aldousa Huxleya. Bardzo fajna książka opisująca doświadczenia autora po zażyciu meskaliny i odmienne stany świadomości, zahaczające o artyzm, choroby psychiczne i filozofię.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Papaja »

Ja ostatnio w ciagu jednego wieczoru i nocy przeczytalam "50 twarzy Grey'a". po okolo 200 stronach mialam dosc erotyzmu typowego dla tej ksiazki, ale sylwetka Greya tak mnie zaciekawila,ze musialam skonczyc te ksiazke. Sam bohater jest z psychologicznego punktu widzenia ciekawa osobowoscia. Czekam az dorwe w swoje rece kolejne czesci, ktore powinny pokazac czemu glowny bohater jest taki "psychiczny".
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
imacreep

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: imacreep »

Kryminały, horrory, psychologiczne, o psychopatach, seryjnych zabójcach, itp. Kocham też książki biograficzne (muzyczne), ponieważ moją pasją jest muzyka :D
Awatar użytkownika
tao
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w3
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: tao »

Ostatnio trafiła w moje ręce "Zrób sobie Wrocław" - Mariusza Urbanka i Tomasza Brody. Nie tylko dla mieszkańców, a zwłaszcza do czytania i oglądania naraz i turlania się ze śmiechu. I co zupełnie "niepolskie" - to obrazoburcze wydawnictwo jest oficjalnie popierane przez miasto. Wyobraźnia plastyczna pana Brody zabija w połączeniu z jego poczuciem humoru daje piorunujące efekty. Nudne programy Jagielskiego oglądałam tylko dla przerywników Brody w stylu "jak z bułki i rajstop zrobić Hansa Klossa".
(szkoda tylko, że od technicznej strony nie przyłożono się do wydania - piksele na co drugim zdjęciu, a i brak justowania wierszy denerwuje)

Obecnie czytam "Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manczy" Miquel de Cervantes Saavedra. Przedstawiać chyba nie trzeba. Warto samemu ocenić Don Kochota i jego Giermka, może też walka z wiatrakami znaczy coś innego? Tyle się człowiek nasłuchał, bajek naoglądał, a to wszystko wypacza oryginał...
emfausto

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: emfausto »

Jestem w trakcie czytania książki pt. "Lodołamacz" autorstwa Wiktora Suworowa.

A tak z przeszłości to... z sentymentem wspominam mitologie japońską :)
Zodiac
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2013, 18:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: GOP

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Zodiac »

Ja ostatnio wracam do "Pana Samochodzika", trafiłem niedawno na komplet książek (razem z wydaniami innych autorów to ponad 100). Coś czuję że do lutego będzie co czytać :)
Jeśli ktoś twierdzi, że ma wszystko gdzieś, to tak naprawdę nie ma wszystkiego gdzieś, bo gdyby miał to wszystko gdzieś, to by nie mówił jak bardzo to ma gdzieś.
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Irracjonalny »

Dzisiejsza wizyta w bibliotece, i:
- "Idea samobójstwa w filozofii" - Jan Marx
- "Zły demiurg" - Emil Cioran
- "Mieć czy być?" Erich Fromm
- "Świat Zofii" - Jostein Gaarder
- "Rok 1984" - Georg Orwell
- "Martwe dusze" - Mikołaj Gogol
- "Ecstazy. Trzy romanse chemiczne" - Irvine Welsh
- "Droga" - Cormac McCarthy
- "Fight club" - Chuck Palahniuk

Teraz jestem w trakcie czytania: "Umysł poza czasem? Na tropach reinkarnacji" - Ian'a Wolson'a - z domowej biblioteczki. :D
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Miszka »

Z tego co ostatnio czytałem polecam "Poza kulturą" E. Hall'a, "W słońcu dawnych dni" H. Hessego, oraz "Mury Hebronu" A. Stasiuka. Teraz wziąłem się za opowiadania Marka Hłasko, też wydają się świetne.
Awatar użytkownika
Pentezylea
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 24 lip 2014, 21:56
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Pentezylea »

Imię Róży - Umberto Eco, Katedra Marii Panny w Paryżu - Victor Hugo, opowiadania Stanisława Lema, Pratchettowski Świat Dysku, saga o Wiedźminie - Andrzej Sapkowski, Ojciec Chrzestny - Mario Puzo, Gniazdo światów - Marek Huberath, Wilk stepowy - Herman Hesse, Martin Eden - Jack London, opowiadania o krzyżowcach - Zofia Kossak-Szczucka, Oddział chorych na raka - Aleksandr Sołżenicyn, Frankenstein - Mary Shelley, Władca much - William Golding,
Historia estetyki Tatarkiewicza, Miłość i odpowiedzialność - Karol Wojtyła, O sztuce miłości - Erich Fromm, eseje Tomasa Halika.
ODPOWIEDZ