Jakie książki lubicie czytać?

Rozmowy o książkach, wierszach, gatunkach, postaciach literackich itp.
malko
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2014, 14:21
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: malko »

Ja bardzo lubię wszelkie kryminały (na odprężenie), a na co dzień rzeczy typu biografia steve'a jobsa, klasyka wszelka prawie, oscar wild, proust, kafka… i ostatnio zakochałam się w książce paryski szyk mimo że nie ma chyba zbyt dużej wartości jeśli chodzi o treść :P
kukurydza
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2014, 12:57
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: kukurydza »

Bardzo lubie fantastyke i powiesci grozy, nie lubie natomiast powiesci historycznych. :| :)
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: tanczacawdeszczu »

Przede wszystkim lubię thrillery, romanse oraz horrory :wink:
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
lukasamd

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: lukasamd »

Zdecydowanie sensacja i militaria.
Kiedyś było sporo Clancyego, od kiedy natomiast trafiłem na polską serię "Warbook" nie mogę się od niej oderwać.
Quite

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Quite »

Fantasy. A najbardziej Wiedźmina, Pana Andrzeja Sapkowskiego :wink:
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: lea »

Kurta Vonneguta. Inteligentny, czarny humor.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Arwena9 »

Najbardziej fantastykę, typu LoTR czy HP, ale lubię też przygodowe oraz opowiadanie z perspektywy autora, ale tylko jeśli ma ZA, bo inaczej mnie nudzą. :wink:
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Lunatic »

Ostatnio poczytuje sobie polską fantastykę. Pilipiuk, Eugeniusz Dębski, Grzędowicz, Kossakowska. Aktualnie czytam "Pan Lodowego Ogrodu". Mistrzostwo.

Później mam zamiar przeczytać "Kroniki Czarnej Kompanii" Glena Cooka, a potem jeszcze raz sagę "Pieśni Lodu i Ognia", tak żeby sobie przypomnieć przed wydaniem następnego tomu.
lukasamd

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: lukasamd »

W ostatnim czasie przeczytałem "Drugi Brzeg" Michała Gołkowskiego. Dla fanów STALKERa pozycja wręcz obowiązkowa.

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
UnderPressure
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 10 lip 2014, 11:32
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTP
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: UnderPressure »

Kiedyś żem czytał bardzo dużo. Mało oryginalnie ale w większości była to fantastyka. Ostatnimi czasy mi się jednak coś zacięło i czytam tylko kilka książek na rok. Nad czym w sumie ubolewam ale ciężko mi się zawsze zabrać za nową książkę ale jak już to ją czytam jak za dawnych czasów w ekspresowym tempie. Powinienem się pewnie teraz zabrać za nadrabianie intelektualnych zaległości i poczytać trochę poważnej literatury ;)

A aktualnie czytam "Gulasz z Turula" i "Czardasz z mangalicą". Zbiór tekstów pół Polaka pół Węgra o kraju śliwowicy.
Omnis Moriar

Obrazek
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: So-ze »

Lubię książki egzystencjalne i non-fiction, które chyba są najbliższe mojej rzeczywistości. Fantastyka często mnie nudzi, kiedyś próbowałem czytać LOTRa ale wymiękłem po 20 stronach. Jak już to s-f a z tego gatunku podobało mi się Metro 2033.

A co do pierwszego zdania: polecić mogę Salingera (Buszujący w Zbożu), Bukowskiego (Kobiety), Kerouaca (Mój brat ocean, W drodze) i Dostojewskiego. Ogólnie czytam powoli i leniwie dlatego nie mam za dużo do zaproponowania.
Awatar użytkownika
miotła_pod_myszą
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2014, 22:37
Płeć: kobieta

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: miotła_pod_myszą »

A aktualnie czytam "Gulasz z Turula" i "Czardasz z mangalicą". Zbiór tekstów pół Polaka pół Węgra o kraju śliwowicy.
UnderPressure a czytałeś może coś więcej Vargi? Kilka lat temu czytałam "Tequile" i pamiętam, że zrobiła na mnie duże wrażenie. Nagrobka z lastryko nie dokończyłam, (chyba czasu nie starczało, doba za krótka ;) ) kiedyś dokończę.
Awatar użytkownika
UnderPressure
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 10 lip 2014, 11:32
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTP
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: UnderPressure »

miotła_pod_myszą nie czytałem nic innego jak dotąd ;)
Omnis Moriar

Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert_t
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: Norbert_t »

Heh pamiętam jak w podstawówce czytałem Robinsona Crusoe'a...jedyna lektura szkolna która mnie wciągnęła, no potem w liceum były jeszcze "Cierpienia młodego Wertera"(praca maturalna ^^) A tak poza szkoła to dwie książki psychologiczno-samodoskonalące + kilkadziesiąt artykułów w necie, ale to się chyba nie liczny. Nie jestem molem przyznaje.
Awatar użytkownika
NoxVurme
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Chory umysł i Dewiacje Intelektualne

Re: Jakie książki lubicie czytać?

Post autor: NoxVurme »

Książką która mnie jako młodego czytelnika i człowieka ukształtowała jest Sun Tzu Sztuka wojny polacam każdemu Intro który ma problemy z walką z otoczeniem ekstra .
Człowiek rodzi się miękki i słaby a umiera twardy i mocny-- Lao Tsy
https://www.youtube.com/watch?v=DTZaU5vwhXg
ODPOWIEDZ