Literatura (cytaty)

Awatar użytkownika
seeker
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2016, 20:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP
Lokalizacja: Mare Tranquillitatis

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: seeker »

"Inside every cynical person, there is a disappointed idealist."
— George Carlin

"Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić."
"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem."
— Antoine de Saint-Exupéry
while ( ! ( suceed = try() ) );
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Patrycjusz »

"Jestem wykształconym chumanistą."

- Internet
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
H e i s e n
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2016, 22:55
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: H e i s e n »

"Wszystko może nas spotkać w życiu, przede wszystkim zaś nic."
"Życie bez czytania jest niebezpieczne, trzeba zadowolić się samym życiem, a to niesie ze sobą pewne ryzyko."
"Niestety, brak chęci do życia nie wystarcza, by mieć ochotę na śmierć."
M. Houellebecq
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Coldman »

Gdy jesteś zadowolony z tego, kim jesteś,
i nie współzawodniczysz i nie porównujesz się do
innych ludzi, wszyscy będą ciebie szanowali.
Laozi
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Aga91 »

"Lepiej kochać, a potem płakać. Następna bzdura. Wierzcie mi, wcale nie lepiej. Nie pokazujcie mi raju, żeby potem go spalić."
Harlan Coben - Nie mów nikomu
Awatar użytkownika
Syogliss
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 04 gru 2016, 10:59
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Syogliss »

"Ile niewypowiedzianych słów przepadło na zawsze. A może ważniejsze były od tych wszystkich wypowiedzianych."
"Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi."
Wiesław Myśliwski - Traktat o łuskaniu fasoli

"Są takie noce, przyjacielu, kiedy świat się kończy. Świat odchodzi i zostawia nas z rozszerzonymi źrenicami i bezradnie opuszczonymi rękoma."
Halina Poświatowska - Opowieść dla przyjaciela
And everything under the sun is in tune
but the sun is eclipsed by the moon.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Coldman »

Tajemnica szczęścia nie leży w większym posiadaniu,
ale w umiejętności cieszenia się
mniejszym posiadaniem.
Sokrates
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Aga91 »

"Więc dlatego wszyscy przegramy; dlatego, że przechodziliśmy obojętnie obok czegoś, kiedy powinniśmy pozostać; i dobrze, że nam to nie będzie wybaczone." Hłasko
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Fangtasia »

"Ja w ogóle bardzo trudno się zaprzyjaźniam. Jest dużo ludzi, których lubię, i myślę, że oni mnie też lubią, ale nie jesteśmy przyjaciółmi, albo może nawet jesteśmy, tylko ja o tym nie wiem." - William Wharton "Stado"
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: ponuraczek »

"Czymże jest edukacja? Myślę, że to droga, którą przechodzi pojedynczy człowiek, aby poznać samego siebie; a kto tej drogi nie dopełni, mało wyciągnie korzyści z faktu, że się urodził w najbardziej oświeconej epoce"

"Skoro zaczynam mówić, wyrażam to, co ogólne, a kiedy milczę, nikt mnie nie może pojąć."

S. Kierkegaard, Bojaźń i drżenie
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Patrycjusz »

"Nie zna się zasad gry, a jednak się gra. Tak osiągnie się mądrość, której nie osiągnie się w żaden inny sposób. Rodzimy się - nie wiem po co. Dorastamy - nie wiemy do czego. Żyjemy - nie wiemy dla czego. Umieramy - nie wiemy w co. Szachy mają reguły, zimucha ma reguły, nawet dworskie intrygi rządzą się swoimi zasadami - a jakie są prawidła życia? Kto w nim wygrywa, kto przegrywa, jakie są kryterja zwycięstwa i klęski? Nóż służy do krojenia, zegar - do odmierzania czasu, pociąg - do przewożenia towarów i pasażerów; do czego służy człowiek? Nie zna się zasad gry, a jednak się gra. Wszystkie inne gry stanowią wobec niej dziecinne uproszczenia na granicy oszustwa, ogłupiające ćwiczenia w mechanicznej sprawności rozumu. A to jest prawdziwa gra. Jej reguły i cel pozostają nieznane - można o nich wnioskować jedynie z samego gry przebiegu, tylko tak się przejawiają, w naszych własnych posunięciach. Nie ma sędziego. Przegrywasz, wygrywasz - ale dlaczego i skąd ta pewność, nie potrafisz wyrazić w żadnym języku międzyludzkim. Nie zna się zasad gry, a jednak się gra."

Akapit z "Lodu" Jacka Dukaja.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: metalowymateusz »

"Złymi świadkami są oczy i uszy dla ludzi, którzy mają dusze barbarzyńców."

Heraklit z Efezu
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: Patrycjusz »

"Jeśli umrzesz, zanim umrzesz, to nie umrzesz, gdy umrzesz."
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: metalowymateusz »

"Rzeczą oczywistą było, że nie wolno dłużej pogrążać się w smutku, trwać w rozterce i bezczynności, zadowalając się jedynie jałowymi wnioskami, że na te pytania nie ma odpowiedzi, lecz trzeba koniecznie przejść do działania, i to natychmiast, jak najszybciej. Za wszelką cenę trzeba więc się na coś zdecydować, choćby na cokolwiek, albo...
- Albo całkowicie wyrzec się życia! - zawołał nagle wpadając w furię. - Pokornie przyjąć los taki, jaki jest i to raz na zawsze, stłumić w sobie wszystko, rezygnując z jakiegokolwiek prawa, by działać, żyć i kochać!"

fragment ze "Zbrodni i Kary" Fiodora Dostojewskiego
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Literatura (cytaty)

Post autor: manat »

"Człowiek zwalcza w sobie powierzchowność, płytkość, żeby wyjść do ludzi bez wygórowanych oczekiwań, bez balastu nadziei i buty, nie jak czołg, bez armat i karabinów maszynowych, bez trzydziestocentymetrowej stalowej osłony; człowiek wychodzi do ludzi w zamiarach pokojowych, boso, nie rwie darni pancernymi gąsienicami, odnosi się do ludzi bez uprzedzeń, jak do równych sobie, jak człowiek do człowieka, jak to u nas mawiali - a i tak zawsze się co do ludzi pomyli. Człowiek jest jak czołg wyposażony w mózg. Myli się co do ludzi, jeszcze zanim ich spotka, jeszcze kiedy planuje spotkanie; potem myli się w trakcie spotkania; a na koniec wraca do domu, opowiada o spotkaniu osobie trzeciej i myli się po raz kolejny. Ponieważ inni z reguły myla sie tak samo co do nas, cały proces komunikacji jest jedną wielką fatamorganą, wypraną z realizmu, porażającą farsą błędnej percepcji. Cóż jednak mamy począć z tym paląco ważkim problemem innych ludzi, który wykrwawia się z przypisywanego mu przez nas znaczenia, nabierając w zamian znaczeń groteskowych, ponieważ tak marnie jesteśmy wyposażeni w zdolność wzajemnego postrzegania swoich wnętrz i niewidzialnych motywacji? Czy wobec tego każdy powinien zamknąć się w domu, jak to czynią pisarze-samotnicy, zasiąść w dźwiękoszczelnej celi, aby tam wskrzeszać ludzi ze słów i udawać, że ci ludzie ze słów są bliżsi prawdy niż prawdziwi ludzie, których na co dzień kaleczymy swoją ignorancją? Przecież celem życia człowieka nie jest prawidłowe zrozumienie innych ludzi. Życie polega na rozumieniu ludzi opacznie, nie raz, i nie dwa, i nie sto, aż w końcu, po głębokim namyśle, znów zrozumiemy ich opacznie. Po tym właśnie poznajemy, że żyjemy: że się mylimy. Może najlepiej byłoby machnąć ręką na słuszne i niesłuszne rozumienie innych ludzi i spokojnie dryfować z prądem życia. Jeżeli ktoś to potrafi - ma szczęście"

Philip Roth - Amerykańska sielanka

Moje drugie spotkanie z tym pisarzem i ponownie zachwycam się każdym zdaniem.
Zablokowany