Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: highwind » 07 paź 2017, 22:33

Nowego Blade Runnera widziałem. Ależ piękny film, jak obrazek. Po prostu siedziałem w kinie i na przemian cieszyłem michę, by potem zbierać ją z podłogi, by potem ślinić się jak dziecko na widok Disney Landu. I tak w kółko. I muzyka - też genialna. I te subtelne nawiązania (zarówno w sferze wizualnej jak dźwiękowej) do części pierwszej. Ehh, takie sequele to mogą robić :)

Awatar użytkownika
Des
Introwertyk
MBTI: INFP

Post autor: Des » 08 paź 2017, 16:28

Baby Driver - całkiem okej. Muzyka świetna, to największy atut tego filmu :)

Bodyguard Zawodowiec - lubicie Samuela L. Jacksona? Ja wielbię, zawsze poprawia mi humor. W tym filmie może nie powalił, ale takie mocne 7/10 filmowi daję.
''I'm not crazy! My reality is just different than yours.''

Awatar użytkownika
Nocnik
Intronek
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Nocnik » 09 paź 2017, 20:06

Czerwony żółw (2016)- rozbitek trafia na wyspę i tam w zostaje aż do śmierci. W sumie nudny ale podobał mi się ze względu na brak dialogów oraz muzyka calkiem dobra.
"Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem." - Carl Gustav Jung

Awatar użytkownika
Marten
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Post autor: Marten » 11 paź 2017, 16:36

Nowy Blade Runner 2049, jak dla mnie bardzo udana "kontynuacja" poprzedniej części. Hah, każde ujęcie z tego filmu mogłoby być osobnym arcydziełem, jestem bardzo ciekawy czy w końcu Deakins dostanie Oskara za zdjęcia; jest nominowany prawie rok w rok i zawsze na wysokim poziomie, ale teraz? należy mu się, bo to co zrobił *.* Zdjęcia w połączeniu z muzyką (słucham nawet teraz) stworzyło niesamowitą całość.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."

nath
Wtajemniczony
MBTI: ISTJ-A

Post autor: nath » 11 paź 2017, 20:33

Dziś czeska 'Ucitelka'. Można brać w ciemno, Jan Hrebejk nie robi słabych filmów. Ale tytułowa nauczycielka pod koniec już mocno działała mi na nerwy ;)

Awatar użytkownika
Lew
Intronek
MBTI: ISFP

Post autor: Lew » 16 paź 2017, 7:41

Ostatnio zachwycił mnie „Pan od muzyki” (Les choristes – 2004). Przepiękny film. A więcej http://www.filmweb.pl/user/barteklew , zwykle korzystam z tej strony do takich rzeczy.

Awatar użytkownika
Coldman
Global Moderator
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 28 lis 2017, 0:10

Byłem na filmie Najlepszy. http://m.filmweb.pl/film/Najlepszy-2017-772700
Oceniam go 7/10
Podobał mi się jednak w tej całej historii czegoś mi brakowało, nie porwał mnie niczym. Narkotyczna społeczność mnie nie przyciągnęła. Film z minuty na minutę stawał się coraz lepszy. Końcówka przewidywalna jednak stanowi filar filmu.
Według mnie jest to jeden z najlepszych polskich filmów w tym roku. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to mogę go polecić.
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
Biała_Dama
Introwertyk
MBTI: INFP-T
Kontakt:

Post autor: Biała_Dama » 04 gru 2017, 10:59

Obejrzałam wreszcie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", o którym w tym temacie była wcześniej mowa, ale już tyle ludzi wszędzie mi go polecało (nawet stosunkowo obcych), że i ja w końcu muszę głośno powiedzieć: tak, obejrzałam i wywarł na mnie takie wrażenie, iż do teraz o nim myślę. Także i ja teraz szczerze polecam.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde

Awatar użytkownika
manat
Introrodek

Post autor: manat » 06 gru 2017, 17:02

Byłam w kinie na filmie 'Cicha noc'. Nie spodziewałam się czegoś tak dobrego. Wciągająca i emocjonująca fabuła, świetne aktorstwo. Mądry i prawdziwy film. Jedynie kilka ostatnich scen wydało mi się niepotrzebnych, można było wczesniej wszystko zakończyć. Ale polecam bo warto.

ODPOWIEDZ