Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Introja » 30 lip 2019, 10:41

Czerwonekredki pisze:
30 lip 2019, 10:22
Introja pisze:
29 lip 2019, 21:32
Ostatnio oglądam ukraiński serial "Zniewolona", początkowo myślałam, że to tylko o oklepanym romansie, czego nie lubię, ale oglądałam i tak ze względu na piękne stroje, scenografię - akcja dzieje się w XIX wieku i naprawdę kostiumy i otoczenie robią wrażenie, wszystko takie piękne. Potem wciągnęła mnie akcja, podoba mi się, że bohaterowie są jacyś, że bardziej złożeni, przez co są ciekawi. Po dzisiejszym smutnym odcinku chciało mi się płakać, no cóż, ale mam nadzieję na (mimo wszystko) pozytywne zakończenie i polecam ten serial, wciąga.
Moi rodzice to oglądają, więc czasem zerknę. Strasznie mnie irytuje główna bohaterka. Jest strasznie rozmemłana. Taka płaczliwa, bez charakteru jakaś. Ale stroje bardzo mi się podobają. ☺️
no wiesz, w końcu jest uwięziona, a jej mąż został zabity.. :lol: Tak, stroje najlepsze 👌

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk
MBTI: ISTPT

Post autor: Czerwonekredki » 30 lip 2019, 11:17

Co? Jak to zabity? Ona miała męża jakiegoś wcześniej? 🤔
No ja wszystko rozumiem, ale ona tak płacze prawie na każdym kroku. W każdym razie nie budzi we mnie współczucia. Zazdroszczę trochę tamtejszym kobietom, że chodziły tak ubrane. Tak ładnie, dostojnie. A nie to co teraz. 🙄

Awatar użytkownika
Polan
Intro-wyjadacz
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Polan » 30 lip 2019, 11:40

Czerwonekredki pisze:
30 lip 2019, 11:17
No ja wszystko rozumiem, ale ona tak płacze prawie na każdym kroku. W każdym razie nie budzi we mnie współczucia. Zazdroszczę trochę tamtejszym kobietom, że chodziły tak ubrane. Tak ładnie, dostojnie. A nie to co teraz. 🙄
Możesz z Introja zacząć forsować mode na taki styl, dając przykład. A nuż podłapie!

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk

Post autor: Czerwonekredki » 30 lip 2019, 12:23

Ty? W sukniach.chcesz chodzić? Nie spodziewałam się! 😮 Trochę za gorąco teraz na takie stroje.

Co do seriali, to obejrzałam prawie cały 3sezon Stranger Things. Został mi odcinek finałowy. Był całkiem niezły, chociaż jakoś drugi sezon wywarł na mnie większe wrażenie i bardziej go przeżyłam. Najgorsze były początkowe odcinki, nastoletnia sielanka była ciężka do przełknięcia. Tym bardziej, że nic za bardzo się nie działo. Potem ruszyło tak, że za jednym zamachem połknęłam 4 odcinki.

Awatar użytkownika
Polan
Intro-wyjadacz
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Post autor: Polan » 30 lip 2019, 12:39

Że trend się podłapie się wśród ludzi, nie że ja.
Stranger things jak dla mnie właśnie 3ci był lepszy od 2giego. Fakt że start był trochę męczącą amerykańską sieczką, ale jak już ruszył to szło dobrze.

Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec

Post autor: Introja » 30 lip 2019, 14:28

Czerwonekredki pisze:
30 lip 2019, 11:17
No tak, zginął ostatnio. A wcześniej z nim uciekła i ich złapali xd
Haha no ja nie wiem, moje współczucie budzi. I z kogo tu diablica? 😁 Taak, i mężczyźni też tacy eleganccy.. Fajne to musiało być

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk

Post autor: Czerwonekredki » 30 lip 2019, 14:44

No, ale o ile mi wiadomo mieli wziąć ślub. Chociaż mogłam coś ominąć. Ogólnie jej historia może być wzruszająca. Wydaje mi się, że to może być wina aktorki i to ona mnie irytuje w tej roli. Chociaż zastanawia mnie też, które postacie mają głębię, czy są złożone.

Tak, fajnie by było jakby taki kawaler przyszedł, oficjalnie i w ogóle.☺️

Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec

Post autor: Introja » 30 lip 2019, 16:18

Czerwonekredki pisze:
30 lip 2019, 14:44
No, ale o ile mi wiadomo mieli wziąć ślub. Chociaż mogłam coś ominąć. Ogólnie jej historia może być wzruszająca. Wydaje mi się, że to może być wina aktorki i to ona mnie irytuje w tej roli. Chociaż zastanawia mnie też, które postacie mają głębię, czy są złożone.

Tak, fajnie by było jakby taki kawaler przyszedł, oficjalnie i w ogóle.☺️
Cóż, każdy uważa inaczej no.

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk

Post autor: Czerwonekredki » 30 lip 2019, 20:53

Obejrzałam ostatni odcinek ST i jestem pod wrażeniem. (Co prawda nadal uważam, że drugi był lepszy.) Finał wywołał we mnie sporo emocji i raczej nie pozwalał na odejście od monitora. W charakterystyczny dla serialu sposób napięcie było rozładowywane czasami w dość nieoczekiwany i zabawny sposób. Co akurat uważam za świetne. Po obejrzeniu mam jakąś pustkę życiową i muszę znaleźć coś co ja zapelni. Ciekawi mnie co zadzieje się w kolejnym.

Skończyłam dziś też Rozczarowanych. Całkiem przyjemne na odprężenie, humor nie zawsze oczywisty, ale dobry. Prawie na każdym odcinku się kilka razy uśmiechnęłam.

Awatar użytkownika
Calla
Intronek
Kontakt:

Post autor: Calla » 26 wrz 2019, 20:24

Slodkie Klamstewka, Pamietniki Wampirow, Plotkara, Swiat Wedlug Kiepskich, Rodzina Zastepcza, Sam i Cat, Nadzdolni, Jas Fasola, Chica Vampiro, Teoria Wielkiego Podrywu, Victoria Znaczy Zwyciestwo :)
W różnych rzeczach są plusy, których nie dostrzegamy

nietota
Introwertyk
MBTI: INTP

Post autor: nietota » 09 paź 2019, 20:21

A ja polecam Pustkowie, zrobione przez czeski oddział HBO. Czułam, że już-już zaczynam się lekko odrywać od gleby po Czarnobylu, więc potrzebowałam czegoś, co mnie na powrót wgniecie w błoto. Pustina jak znalazł. Błoto krajobrazowe i błoto mentalne. Palce lizać!

Awatar użytkownika
aporia
Introwertyk
Enneagram: 7W8

Post autor: aporia » 15 paź 2019, 23:30

Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman » 16 paź 2019, 20:42

Po namowach introwertyków obejrzałem Czarnobyl i dałem takie 8/10
Jak na Coldmana 2 serial w roku to bardzo dużo, a chyba z ciekawości obejrzę wiedźmina, choć nie czytałem książek, a gry porzucałem szybko.
"Prawdziwym celem jest widzieć rzeczy takimi, jakie one są, obserwować rzeczy takimi, jakie są i pozwolić wszystkiemu przemijać tak, jak przemija."
- Shunryu Suzuki, "Umysł zen, umysł początkującego"

Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Introwertyk

Post autor: Czerwonekredki » 17 paź 2019, 6:14

Coldman pisze:
16 paź 2019, 20:42
Po namowach introwertyków obejrzałem Czarnobyl i dałem takie 8/10
Jak na Coldmana 2 serial w roku to bardzo dużo, a chyba z ciekawości obejrzę wiedźmina, choć nie czytałem książek, a gry porzucałem szybko.
Czemu Ty znów gadasz o sobie w 3 osobie? :?

Niedawno skończyłam drugi sezon Mindhuntera. Trochę mnie rozczarował, ale trzymał jako taki poziom. Oceniła bym go jednak niżej niż poprzedni. Takie no 7/10. Gdzie poprzedni dostałby z 9.

ODPOWIEDZ