Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Violaine »

@Nathas w najbliższym czasie nie planuję poszukiwać seriali, o których tutaj nikt nie wspominał, także z pomocą binge watchingu powinieneś się wyrobić. ;)
No dobra, "Derek" to może niekoniecznie udana akcja. Ale Ricky nadrabia doskonałymi stendapami.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman »

Codziennie oglądam jeden odcinek serialu New Amsterdam. Bardzo go lubię, choć nie jestem fanem seriali. Jest to serial medyczny opowiadający o najstarszym szpitalu publicznym w USA i jego nowym dyrektorze. Podobają mi się w nim fajne pozytywne emocje, no i dobrze są nakreśleni główni bohaterowie.
Demisiek
Zagubiona dusza
Enneagram: 4
MBTI: INFP

Post autor: Demisiek »

Ostatni serial jaki obejrzałem w całości to Mindhunter, bardzo polecam jeśli ktoś lubi tematykę morderstw i tym podobnych rzeczy. Opowiada o profilowaniu morderców pod koniec lat 70. Analizują dlaczego to robili itd. rozmawiają przy tym z seryjnymi mordercami takimi jak np. Edward Kemper czy Syn Sama. Pojawia się też postać Mansona, choć niestety na krótko. No i szkoda, że serial urwał się na 2 sezonie. Odpowiedzialny był za niego m.in David Fincher, więc wolał skupić się bardziej na swoim filmie niż na serialu, którego nie opłacało się tworzyć, bo miał on zbyt małą oglądalność w porównaniu do tego ile kosztował.

Obecnie oglądam drugi sezon The Boys i na bieżąco The Falcon and the Winter Soldier. Oba niedługo skończę, więc można powoli wybierać coś na kolejny serial, mam tego sporo do obejrzenia.
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk

Post autor: Violaine »

Zdegustowana całym światem, na przełomie lutego i marca przypomniałam sobie, że istnieje taki serial jak "Przystanek Alaska". Aktualnie rozpoczynam oglądanie czwartego sezonu, oglądam jeden odcinek dziennie, czasem mam parę dni przerwy, także żaden to binge watching nie jest. Sam serial jest świetny, zabawny, z mnóstwem dobrych dialogów, puszczanych do widza oczek, nawiązań do filmu, literatury, filozofii, historii czy wydarzeń bieżących. Realizm magiczny snuje się po alaskańskiej mieścinie jak mgła nad wrzosowiskami, nadając klimat odrealniony i melancholijny, pozbawiony logicznej ciągłości, co niektórym może przeszkadzać, ale tacy widzowie to wielcy analizatorzy filmowi, ja tylko chcę zamieszkać w tym serialu, tak mocno uwodzi mnie swoją atmosferą wspólnoty, ciepła i nieszkodliwej bzdurności. :)
jimin
Zagubiona dusza
Enneagram: 5

Post autor: jimin »

Normalni ludzie
Awatar użytkownika
Nathas
Stały bywalec
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ

Post autor: Nathas »

Violaine pisze: 23 maja 2021, 2:05 Zdegustowana całym światem, na przełomie lutego i marca przypomniałam sobie, że istnieje taki serial jak "Przystanek Alaska".
Ach, jak ja uwielbiałem ten serial! Kilka lat temu zassałem całość z zamiarem odświeżenia i powrotu do młodości, w końcu będę musiał to zrobić. Póki co zaliczone After Life, Fleabag i Klangor - całkiem dobre produkcje, na ukończeniu Wilfred - również bardzo dobry.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
ODPOWIEDZ