Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

No, ale o ile mi wiadomo mieli wziąć ślub. Chociaż mogłam coś ominąć. Ogólnie jej historia może być wzruszająca. Wydaje mi się, że to może być wina aktorki i to ona mnie irytuje w tej roli. Chociaż zastanawia mnie też, które postacie mają głębię, czy są złożone.

Tak, fajnie by było jakby taki kawaler przyszedł, oficjalnie i w ogóle.☺️
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Obejrzałam ostatni odcinek ST i jestem pod wrażeniem. (Co prawda nadal uważam, że drugi był lepszy.) Finał wywołał we mnie sporo emocji i raczej nie pozwalał na odejście od monitora. W charakterystyczny dla serialu sposób napięcie było rozładowywane czasami w dość nieoczekiwany i zabawny sposób. Co akurat uważam za świetne. Po obejrzeniu mam jakąś pustkę życiową i muszę znaleźć coś co ja zapelni. Ciekawi mnie co zadzieje się w kolejnym.

Skończyłam dziś też Rozczarowanych. Całkiem przyjemne na odprężenie, humor nie zawsze oczywisty, ale dobry. Prawie na każdym odcinku się kilka razy uśmiechnęłam.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Calla

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Calla »

Slodkie Klamstewka, Pamietniki Wampirow, Plotkara, Swiat Wedlug Kiepskich, Rodzina Zastepcza, Sam i Cat, Nadzdolni, Jas Fasola, Chica Vampiro, Teoria Wielkiego Podrywu, Victoria Znaczy Zwyciestwo :)
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: nietota »

A ja polecam Pustkowie, zrobione przez czeski oddział HBO. Czułam, że już-już zaczynam się lekko odrywać od gleby po Czarnobylu, więc potrzebowałam czegoś, co mnie na powrót wgniecie w błoto. Pustina jak znalazł. Błoto krajobrazowe i błoto mentalne. Palce lizać!
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: aporia »

Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Coldman »

Po namowach introwertyków obejrzałem Czarnobyl i dałem takie 8/10
Jak na Coldmana 2 serial w roku to bardzo dużo, a chyba z ciekawości obejrzę wiedźmina, choć nie czytałem książek, a gry porzucałem szybko.
Awatar użytkownika
Czerwonekredki
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 21 lip 2018, 21:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTPT

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Czerwonekredki »

Coldman pisze: 16 paź 2019, 20:42 Po namowach introwertyków obejrzałem Czarnobyl i dałem takie 8/10
Jak na Coldmana 2 serial w roku to bardzo dużo, a chyba z ciekawości obejrzę wiedźmina, choć nie czytałem książek, a gry porzucałem szybko.
Czemu Ty znów gadasz o sobie w 3 osobie? :?

Niedawno skończyłam drugi sezon Mindhuntera. Trochę mnie rozczarował, ale trzymał jako taki poziom. Oceniła bym go jednak niżej niż poprzedni. Takie no 7/10. Gdzie poprzedni dostałby z 9.
This is how i met Marla Singer.
Marla's philosophy of life is that she might die at any moment.
The tragedy, she said, was that she didn't.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Flint Town - serial dokumentalny o policji w stanach. Kręcony na zasadzie ekipa jeździ z funkcjonariuszami przez 2 lata i patrzy co się dzieje. Kręcili to w czasie gdy miasto miało duże problemy, a lokalny odział policji został zredukowany z 300 policjantów do 98 w mieście liczącym 100000 ludzi. Co ponoć jest najniższą średnią w stanach.
Duży nacisk jest na to jak policjanci radzą sobie emocjonalnie z tym co się dzieje, bo też okres w którym kręcili to czas po wielu głośnych przypadkach gdzie policjanci nadużyli broni i gdzie ktoś ginął. W wyniku czego spora część społeczeństwa zaczęła nienawidzić policji, a morderstwa funkcjonariuszy się nasiliły.
8 odcinków po 45-50minut każdy.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Polan »

Ponownie polecę serial "Mars" z okazji tego że w końcu na Netflixie jest dostępny 2gi sezon. Jest to mix sci-fi z dokumentem, na podstawie książki "How We'll Live on Mars" od Stephena Petranek. Część akcji to dokument o tym z jakimi problemami obecnie borykamy się na ziemi, przeplatane wywiadami z różnymi sławami w stylu Bill Nye czy Eleon Musk, a część to przykład jak podobne problemy mogły by przebiegać w hipotetycznej kolonii na Marsie w wersji fabularnej.
Drugi sezon bierze się za konflikt pomiędzy biznesem a nauką, na wczesnym etapie kolonizacji.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: enter enigma »

Z naprawdę dobrych seriali oglądałam tylko Czarnobyl. Reszta to takie średniaki, raczej niegodne polecenia.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Coldman »

No to będę pierwszy na forum.
Obejrzałem pierwszy sezon Wiedźmina, jako osoba, która nie czytała i nie grała w nic z tym związanego.
Oceniłem serial na 7.8/10
Podobało mi się, szczególnie gdy już się serial bardziej rozkręcił i poznałem postacie. Był fajny odczuwalny klimat, sceny walki z początku aż wywołały u mnie efekt wow. Henry Cavill jest świetny w roli Wiedźmina, tak samo jak Chalotra w roli Yennefer. Jaskier się rozkręcał z odcinka na odcinek i też dołącza do moich ulubieńców. Co do reszty aktorów jest trochę gorzej. Muzyka ani dobra, ani zła. Cały świat był w porządku, przyczepić się do niczego nie mogę. Nie jest chronologicznie, więc trzeba czasem chwilę pomyśleć. Najwięcej minusów w opiniach widzę w porównywaniu serialu do książek, na szczęście ja to mam gdzieś, bo takich książek nie lubię xD Z resztą gier RPG też nie lubię i seriali również, Wiedźmin to w sumie mój 3 obejrzany serial na przestrzeni 7 lat. Tak więc, czekam na następny sezon. Zobaczymy jak będzie.
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

Łyknąłem w week wszystkie trzy serie Watahy i mogę powiedzieć, że świetnie się to oglądało. Serial wciąga od pierwszego odcinka i każda seria trzyma poziom. Przemyślane wątki i główna intryga, gra aktorska bez zarzutu, poszczególne postacie dobrze napisane. Oczywiście są tu powielane pewne schematy i jak się ogląda seriale kryminalne to wiadomo, że jedna czy druga postać musi się pojawić (jakiś renegat, jakiś pustelnik, piękna nieznajoma itp). Akcja jest bardzo szybka, właściwie cały serial jest jedną wielką akcją, ciągle się tu wiele dzieje i nie ma czasu na zadumę. No chyba, że na napisach końcowych wsłuchując się w piękne utwory Tołhaje, dające wytchnienie po każdym odcinku. Muzyka w serialu jest genialna i idealnie współgra z bieszczadzkim klimatem, a obraz przesycony zielenią sprawia, że serial wygląda bardzo skandynawsko. Polecam gorąco.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: nietota »

Nathas pisze: 13 sty 2020, 13:30 Łyknąłem w week wszystkie trzy serie Watahy i mogę powiedzieć, że świetnie się to oglądało. Serial wciąga od pierwszego odcinka i każda seria trzyma poziom. Przemyślane wątki i główna intryga, gra aktorska bez zarzutu, poszczególne postacie dobrze napisane. Oczywiście są tu powielane pewne schematy i jak się ogląda seriale kryminalne to wiadomo, że jedna czy druga postać musi się pojawić (jakiś renegat, jakiś pustelnik, piękna nieznajoma itp). Akcja jest bardzo szybka, właściwie cały serial jest jedną wielką akcją, ciągle się tu wiele dzieje i nie ma czasu na zadumę. No chyba, że na napisach końcowych wsłuchując się w piękne utwory Tołhaje, dające wytchnienie po każdym odcinku. Muzyka w serialu jest genialna i idealnie współgra z bieszczadzkim klimatem, a obraz przesycony zielenią sprawia, że serial wygląda bardzo skandynawsko. Polecam gorąco.
Wszystkie trzy sezony w jeden tydzień? :o No, no, muszę popracować nad swoim binge-watchingiem. Nie jest to serial bez wad, w drugim sezonie to nawet więcej ich było niż zalet (trzeci właśnie napoczynam, na razie jestem dobrej myśli), ale - jak piszesz - trzyma się to granic gatunkowych, a imho lepsze jest dobre kino (telewizja?) gatunkowe niż niskich lotów kino "z ambicjami". Na pewno nie można serialowi odmówić widoczków i klimatu (no i dużo tam ludzi w obdartych ubraniach w kolorze khaki i wyblakłej czerni, ot, miłe dla oka). Jest drugi, kapkę podobny "pograniczny" serial polski z ostatnich lat: Kruk. Oglądałeś? Jak widać po muzyce i fotosach (https://www.youtube.com/watch?v=rLhbttuId6o), klimat się zgadza, widoczki też dają radę (tylko bardziej nizinne, co nietoty lubią). Nie wiem, czy to jeszcze gdzieś dostępne, lecz warto (choćby dlatego, że ma jeden sezon).
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

Nie w tydzień tylko w weekend, trzy dni :P 'Kruka' nie znam, a i ten termin (binge-watching) był mi nieznany.. no powszechne zjawisko chyba ;) Gdzieś tam mi ten serial mignął, ale nie obiecuję że łyknę teraz, co tydzień wpada kilka nowych filmów, czekają jeszcze całe serie Borgen, Herrens Veje, Bedrag, Forhoeret... trzeba szybko i dużo oglądać, żeby dać radę zobaczyć wszystko co się chce :)
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Nathas »

A jednak.. obejrzałem wczoraj całość tego Kruka (binge-watching motzno). Bardzo dobra seria, więc thx za polecankę @nietota :) Co prawda z Watahą ma to tyle wspólnego co nic, no chyba że dobrą muzykę. Świetny utwór przewodni i rymowanka Rafałka, dobry motyw z 'mullo'. Rzecz dzieje się w całości w mieście Białystok i troszkę Łódź, więc pięknymi widokami napawać się nie będziemy. Akcja z odcinka na odcinek bardzo sprawnie mknie do przodu, by na koniec wywalić niczym zapchane szambo. Wiadomo, że w końcówce musiało być spore przyspieszenie, ale ta rozpierducha w finale była przez to dość niewiarygodna i raczej groteskowa. Co nie zmienia faktu, że jest to dobra produkcja i bardzo się podobała.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
ODPOWIEDZ