Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Ruciński »

Ostatnio w dwa dni obejrzałem cały pierwszy sezon serialu "Daredevil" - bardzo dobry. Jeżeli ktoś lubi superbohaterów Marvela, to będzie mu się podobać, bo akcja dzieje się w tym uniwersum.
alicjazkrainy
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2015, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: alicjazkrainy »

ja polecam obejrzec Suits, idealnie skonstruowany świat poważnych prawników a to wszystko na tle pieknego miasta, pieknych ludzi i niesamowicie ciekawych charakterów ;)
firma windykacyjna kruk pomaga mi, może pomoże i Tobie
Awatar użytkownika
Irracjonalny
Pobudzony intro
Posty: 159
Rejestracja: 14 wrz 2014, 21:12
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Irracjonalny »

Elvenqueen
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 24 paź 2015, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Elvenqueen »

Kilka propozycji ode mnie:

Sherlock - jestem wielką fanką Sherlocka od BBC, na plus zdecydowanie humor i oryginalne podejście do postaci Holmesa.
Świat bez końca i Filary Ziemi - jeśli ktoś lubi średniowieczne klimaty, to gorąco polecam, świetnie zrealizowany serial na podstawie książek Kena Folletta.
Pushing Daisies - przyjemna komedyjka pełna czarnego humoru.
Downton Abbey - kolejny serial historyczny, tym razem XX wiek.
Zapiski Młodego Lekarza - czarna komedia, opowiadająca o trudnej pracy lekarza w małym rosyjskim miasteczku.

To nie są nowe seriale, jednak moim zdaniem są warte uwagi.
Awatar użytkownika
sliferek2
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2014, 4:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: sliferek2 »

Moje ulubione,
Heroes( wszystkie sezony(
Heroes Reborn;
Breaking Bad;
Daredevil,

PS: Ktoś ogląda nowych Herosów ?
Awatar użytkownika
studzienka
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015, 23:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: studzienka »

Ja polecam House of Cards, pierwszy sezon True Detective oraz Mr. Robot (te trzy tytuły już się pojawiły, ale podbijam).
Nie padł za to jeszcze tytuł The Knick, ale ten serial polecam raczej osobom, którym nie robi się słabo na widok krwi, bo akcja rozgrywa się na początku XX wieku, kiedy medycyna jeszcze raczkowała i ze sterylnością czy znieczuleniem bywało różnie :>
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Demon Hunter »

Z seriali, które oglądam to poleciłbym "American Odyssey".
http://www.filmweb.pl/serial/American+O ... 015-711437
Niestety chyba nie będzie drugiego sezonu.
W czwartek na C+ zaczyna się "Blindspot", zapowiada się ciekawie :)
The future belongs to the mad
Goździu
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ [?]
Lokalizacja: st-ce

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Goździu »

detektyw monk
mentalista
suits
prison break
breaking bad
person of interest
homeland
utopia

To kilka pozycji z mojej dłuugiej listy, kolejność przypadkowa.
Lacki
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Lacki »

Właśnie skończyłem oglądać "Mr. Robot". Po prostu genialne!
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: rad19dym »

Teraz jestem w trakcie oglądania specyficznego anime - BoBoBo-Bo Bo-BoBo. "Specyficznego", bo jest w nim tyle bezsensu, że aż mnie to rozśmieszyło.
Manala
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2015, 22:11
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 4w5

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Manala »

Polecam mało znany i króciutki (tylko 9 odcinków) "In the Flesh". Idealny dla fanów zombi apokalipsy, chociaż nie jest to drugi "The Walking Dead" - akcja zaczyna się w momencie opanowania plagi nieumarłych i częściowym wyleczeniu ich, dzięki czemu mogą wrócić do społeczeństwa. Obserwujemy jak ta sytuacja wpłynęła na politykę, religię, relacje między ludźmi, i psychiczny stan samych nieumarłych. Dla mnie ten serial to dzieło sztuki :D A z już wspomnianych widziałam "Breaking Bad" i "Świat bez końca" oba były godne uwagi.
Pient
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2015, 14:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Pient »

So-ze pisze:
2 sezon Detektywa zacząłem, ale był słaby, zawiodłem się totalnie. Jakaś akcja ma miejsce tylko przez 3-4 minuty, a poza tym to gadają, gadają i gadają.
To prawda. Zawiodłam się przewielce po pierwszym sezonie, cały czas trzymającym w napięciu, więc łyknęłam w dwa dni.
So-ze pisze: Zerknąłem co mam na filmwebie w "chcę zobaczyć" i 8 mają:

Shameless - Niepokorni
Orange is the new black
Ekipa
Parks and Recreation <- o introwertykach
Outlander
Generation Kill
Boss
Fargo
Broadchurch
Zakazane Imperium
Dochodzenie
Peaky Blinders - aż 8,4
Gomorra - też 8,4

Nie wiem kiedy to obejrzę xD
Jeszcze z wysoko ocenianych mam Sześć stóp pod ziemią, Banshee, Dom grozy, Sense8, Justified - Bez Przebaczenia, the Knich, Ray Donovan, Masters of Sex, Bosch.
"Orange is the new black" skończyłam na drugim sezonie, nudna fabuła dla mnie, gra aktorska poziom niski. Nie powrócę i nie polecam. Nawet walczące ze sobą dziewczyny go nie uratowały. :P
Do "Fargo" też się przymierzam, ma bardzo obiecujący trailer.
"Dom grozy" <3 Mój faworyt numer jeden. Genialna akcja, cały czas dreszczyk, aktorzy cud miód! Już nie mogę doczekać się kolejnego sezonu.
"The Knick" - tak jak napisała:
studzienka pisze: Nie padł za to jeszcze tytuł The Knick, ale ten serial polecam raczej osobom, którym nie robi się słabo na widok krwi, bo akcja rozgrywa się na początku XX wieku, kiedy medycyna jeszcze raczkowała i ze sterylnością czy znieczuleniem bywało różnie :>
Na początku odstręczył mnie opis kuzynki, że pokazują sceny z krwią, jednak cała otoczka wokół, losy bohaterów są tak ciekawe, że po prostu przymykam oczy jak leje się krew albo jest zbliżenie na otwarty brzuch lub wyobrażam sobie, że to tylko manekin. ;)
JamesKKS pisze:Aktualnie czekam na kolejne sezony Arrow i The Flash oraz na pierwszy sezon Legends of Tomorrow.
Arrow znudził mnie po drugim odcinku, jak dla mnie zbyt nadmuchane nawiązanie do postaci Robin Hooda, ale jeśli ktoś lubi historie tego typu, to nie powinien się zawieść. ;)
alicjazkrainy pisze:ja polecam obejrzec Suits, idealnie skonstruowany świat poważnych prawników a to wszystko na tle pieknego miasta, pieknych ludzi i niesamowicie ciekawych charakterów ;)
Nie wciągnął mnie. Dla mnie te postacie nie były głębokie i zbyt trudne do rozszyfrowania. Ale jako rozrywka z braku laku mogłabym obejrzeć.
Irracjonalny pisze:Synowie Anarchii
Dobry, bo wątki ciekawe, warto zmieniające się, wielowymiarowe postacie. Na pewno mocny, aczkolwiek w pewnym momencie okazali się dla mnie za mocni, stwierdziłam, że już za dużo przemocy od nich się naoglądałam i nie będę się tym karmić. Także polecam do pewnego momentu. ;)
Elvenqueen pisze:Kilka propozycji ode mnie:

Sherlock - jestem wielką fanką Sherlocka od BBC, na plus zdecydowanie humor i oryginalne podejście do postaci Holmesa.
Świat bez końca i Filary Ziemi - jeśli ktoś lubi średniowieczne klimaty, to gorąco polecam, świetnie zrealizowany serial na podstawie książek Kena Folletta.
O tak! Sherlock jest po prostu masterpiece. Śmieszny, trzymający w napięciu. Trzy razy tak!
Świat bez końca - łyknęłam w jeden dzień. Bardzo dobrze zrobiony i ciekawy. Nie wiem, czy jest dobrą ekranizacją, ale zachęcił mnie, by sięgnąć po książkę.
Goździu pisze: detektyw monk
mentalista
Detektyw Monk jest miłą rozrywką, podobnie jak i Mentalista. Też polecam.

Z fajnych, lekkich rozrywek polecam "The Grimm" (współcześni przodkowie braci Grimm walczą z siłami ciemności) i "The Sleepy Hollow" (pomieszanie czasów współczesnych i wojny secesyjnej poprzez magicznie zmartwychwstałego, ciekawego człowieka ), można dużo pośmiać się z głupich potworków, a przy tym jest wartka akcja, więc i zaliczyć trochę dreszczyków. :))
Dla dziewczynków wyłącznie polecam zaś "Drop Dead Diva". Niezbyt wysokiej inteligencji modelka ginie w zderzeniu z ciężarówką pełną pomarańczy, bo malowała się prowadząc auto :D i wraca na ziemię w innym wcieleniu. Przewidywalny, ale prześmieszny!
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Fangtasia »

Już któryś raz przeglądam ten temat i tak się dziwię, że nikt nic nie wspomniał o Hannibalu. Serial na podstawie "Czerwonego Smoka", niestety przerwany pod koniec 2015 roku. Podobno 4 sezonu już nie będzie. :( Widać, że serial mógłby pójść dalej, ale no niestety musieli go zakończyć. Na pewno serial nie dla wszystkich bo ryje czasem banię i naprawdę trzeba lubić taki klimat. Ponadto bardzo powoli się rozkręca, więc trzeba mieć cierpliwość. Co do samego aktora grającego Hannibala - można powiedzieć że dorównuje panu Hopkinsowi i naprawdę oddaje złożoność tej postaci (jedyne co mi przeszkadzało to jego wada wymowy/sposób mówienia/akcent - nie jestem pewna które z tych należy skreślić). Bardzo dobrze dobrani aktorzy, niektóre sceny szokują/zastanawiają. W ogóle można oglądać więcej niż raz a nawet jest to wskazane, bo dialogi są kluczowe.
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: blackandwhite »

Elvenqueen pisze:Kilka propozycji ode mnie:

Sherlock - jestem wielką fanką Sherlocka od BBC, na plus zdecydowanie humor i oryginalne podejście do postaci Holmesa.
A propos oryginalnego podejścia do postaci Holmesa, oglądałaś Elementary? Ja trochę bałam się, że Watson-kobieta zaburzy mój światopogląd, ale jak się okazało bezpodstawnie. Zagadki bardzo ciekawe i zabawnie odnajduje się smaczki z książek czy innych seriali o Sherlocku.

Poleciłabym też House of Cards, HIMYM, The Big Bang Theory, IT Crowd, Agent Carter i Doctora Who (aczkolwiek Doctor to bardzo specyficzny serial albo się go kocha, albo uznaje za niepotrzebne dziwactwo) ;)
Awatar użytkownika
Hija_de_la_luna
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 17 gru 2015, 22:07
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ
Lokalizacja: GDN

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Hija_de_la_luna »

I nikt jeszcze nie wymienił Przyjaciół :?:

Obrazek
Я не говорю по-человечьи
ODPOWIEDZ