Jaki dobry serial oglądaliście?

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: layne »

W tym tygodniu po jakichś 8-10 latach obejrzałem ponownie Kompanię Braci. Wciąż 10/10.
siulek
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2016, 23:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: siulek »

Night menager - genialni Hugh Laurie i Tom Hiddleston! Jedyny minus to że ma tylko 6 odcinków
White collar - ma swój urok, 6 sezonów to zdecydowanie za mało :cry:
Blindspot - <w trakcie> ale dobrze się zapowiada :)
"had to lose my way to know which road to pave"
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: eddard »

Zacząłem ostatnio oglądać Gilmore Girls i okazało się to zadziwiające wciągające. Tylko trochę głupio byłoby mi się komukolwiek przyznać, ekhm, ekhm. Guilty pleasure at its best.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: tomektomek »

UTOPIA - Najlepszy serial. Po prostu arcydzieło

11.22.63 - polecam bardzo fajny jednosezonowy serial

Niedługo biorę się za http://www.filmweb.pl/Cudowne.Lata
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Trads
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2016, 17:50
Płeć: mężczyzna
MBTI: flegmatic
Kontakt:

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Trads »

Stranger Things - serial Netflixa. Klimat lat 80-tych, zimna wojna, filmy na kasetach wideo. Coś z pogranicza sc-fi, kina familijnego. Polecam :)
V69
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:50
Płeć: kobieta
MBTI: INTJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: V69 »

właśnie skończyłam 1. sezon "Kaznodziei"
totalnie odjechany serial ;)

jak ktoś lubi filmy na podstawie komiksów, to ten serial powinien mu się spodobać :)
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Anthrax91 »

Trads pisze:Stranger Things - serial Netflixa. Klimat lat 80-tych, zimna wojna, filmy na kasetach wideo. Coś z pogranicza sc-fi, kina familijnego. Polecam :)
Właśnie skończyłem oglądać i również polecam. Zwłaszcza gdy ktoś wychował się na filmach przygodowych, sci-fic i horrorach lat 80tych poczuje się jak u siebie w domu.
Po za tym "Utopia" - prawdziwa perełka.
VampirLestat

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: VampirLestat »

Nie lubię seriali. Jeżeli coś oglądam, to raczej jest to krótkie i ma to na celu 'popchnięcie' moich umiejętności językowych. W tym celu oglądam Simpsonów po angielsku.
Awatar użytkownika
teoriapogardy
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2016, 0:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: teoriapogardy »

Ja uwielbiam Bones i czekam niecierpliwie na finałowy sezon. Watki kryminalne, główna bohaterka, humor i przede wszystkim to, że każdy charakter w tym serialu jest bardzo specyficzny - pozwalają mi się totalnie wciągnąć.
Awatar użytkownika
LadyAKaBlackSoul
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2016, 15:04
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP-t

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: LadyAKaBlackSoul »

Idealny temat na początek dla mnie, maniaczki serialowo-filmowej :).

Z polecanych wcześniej potwierdzam: Sherlock, Utopia, True Detectives (też tylko pierwszy sezon), Mr. Robot, The Wire, Breaking Bad, The Knick, Black Mirror, Doctor Who, Man In the High Castle, The Big Bang Theory, House of Lies, Broadchurch (na Gracepoint prawie usnęłam...).

A te tytuły jeszcze chyba nie padły: Rick and Morty (kreskówka dla dorosłych, świetny humor + "odrobina" prawdy o świecie), Weeds (stara pozycja, ale baaardzo miło ją wspominam, jak sam tytuł mówi za siebie + szczęka boli od śmiechu :)), Red Dwarf (to też bardzo stare, ale ja dopiero niedawno odkryłam, z gatunku sf, mega + za dawkę śmiechu, polecam też książki, na których podstawie powstał), Grey's Anatomy (o lekarzach, coś jak stary, dobry ER), Luther (bardzo dobry kryminał), Murder in the First, How To Get Away With Murder, i na koniec typowo rozluźniające: How I Met Your Mother, New Girl. No i czyżby nie było tu fanów Game of Thrones (i "mojego" Tyriona)?
A pamięta ktoś może The Fresh Prince of Bel-Air? :)

Mogę polecić jeszcze seriale koreańskie, których obejrzałam ostatnio "za dużo" ;), ale to już tylko dla szczególnej części widowni, głównie damskiej ;). Np. Heartless City, It's Okay, That's Love, Worlds Within czy Answer Me 1997 i Answer Me 1994.
Wednesday
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 29 sie 2016, 21:27
Płeć: kobieta

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: Wednesday »

Ja z kolei gorąco polecam Sherlocka, serial jest naprawdę dobrze zrobiony, i ma tylko 9 odcinków, więc myślę ze warto poświęcic 2 dni na oglądnięcie ich wszystkich :)
I wystepują tam jedni z najlepszych brytyjskich aktorów Benedict Cumberbatch i Martin Freeman, ale to tylko moje zdanie, sam ocenisz :)
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: SCD »

Peaky Blinders jest świetny.
Poza tym z czystym sumieniem mogę polecić wszystkie sezony Dr. House i Sherlocka c;
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
dannar
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2016, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: dannar »

Dużo osób poleca Utopię, a ja pierwsze słyszę. :)
Oglądanie serialu kończę zawsze albo na pierwszym, albo na ostatnim odcinku. Do tej pory z tych nowszych polecić mogę House Of Cards i Sherlocka. A jeśli chodzi o Grę o Tron, to polecam książkę. Zdecydowanie. ;)
wolfierine

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: wolfierine »

Rany, nikt nie wymienił Lie to me? Fenomenalny serial o sztuce kłamania.
A z tych już wymienionych warte polecenia są Breaking Bad, House of Cards, Sherlock BBC
Awatar użytkownika
mada
Introwertyk
Posty: 105
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Miasteczko festiwalowe w WLKP

Re: Jaki dobry serial oglądaliście?

Post autor: mada »

Ja również polecam Breaking Bad, ale także jego prequel Better Call Saul. A poza tym z komediowych to Keeping Up Appearances, The Big Bang Theory oraz klasyk Married with Children :P
"Ciemno, nudno, brudno, choć czuć zapach orchidei, a oczy chcą patrzeć na kolory zieleni"
ODPOWIEDZ