Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: painted_rose »

aporia pisze:Tajne przez poufne (2008)
Brad Pitt taki uroczo głupiutki :)

Wczoraj oglądałam 'Ja, Daniel Blake' - w skrócie zderzenie zwykłego człowieka z biurokratyczną machiną, w tym przypadku chodzi o urząd pracy i instytucje pomocowe. Film przede wszystkim mocny aktorsko, bo wydaje mi się, że część sytuacji została przesadzona (np. jak bohater zupełnie nie ma pojęcia jak posłużyć się komputerem), jak również nagromadzono ich zbyt dużo. Aczkolwiek dobrze przedstawia często bezduszne i nieżyciowe działania różnych urzędów itp. W Polsce też to znamy. Gdyby chciał obejrzeć podobny w klimacie film, to polecam francuski pt. 'Miara człowieka' - główny bohater w podobnym wieku, co Daniel Blake, traci pracę i również zmaga się z biurokracją i tego typu problemami.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Aga91 »

Układ zamknięty (2013). Polski film oparty na faktach opowiadający o przejęciu legalnie działającej i osiągającej sukcesy spółki, i to wszystko rzekomo w imię prawa. U boku Gajosa genialnie zagrał prokuratora, niestety mało znany, Wojciech Żołądkowicz.
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Marten »

W końcu udało się, Manchester by the Sea. Na szybko, dla wielu jest nudny, bardzo dłużący się. I rozumiem z czego to wynika, lecz dla mnie taki nie był, był bardzo spokojny i stonowany. Nie było w nim ostatnio tak bardzo popularnego przerysowywania sytuacji, wyolbrzymiania uczyć/emocji. Wszystko było bardzo subtelne, ahhh. Casey Affleck zagrał rewelacyjną rolę, wystarczyło tylko czytać emocje. Zagrał zamkniętego w sobie, chcącego odciąć się od rzeczywistości i traumy z przeszłości, lecz niestety przez śmierć brata musi na nowo otworzyć swoje rany, wrócić do tego nieprzyjaznego świata, nie dość że obwinia sam siebie to jest czarną owcą w społeczeństwie. Rewelacyjnie wyszło tutaj przeplatanie przeszłości z teraźniejszością, pokazując jak głównego bohatera na nowo ogarnia smutek i zostaje rozrywany przez demony przeszłości z którymi musi walczyć sam. Ciężko tu coś zaspoilerować, ale w razie czego:
Nikt tutaj nie narzeka na to w jakiej trudnej sytuacji się znalazł, nie ma przesadnego dramatyzmu. Dlatego dla wielu ten film może stać się obojętny, ale mnie jakoś kupił. Może to zbytnia nadinterpretacja, ale mój overthinking zadziałał dosyć mocno, jest wiele wymownych scen.
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: painted_rose »

Też właśnie niedawno obejrzałam. Był taki zwyczajnie dobry, a przez to w sam raz. W sumie nie wiem co więcej napisać, bo mam podobne odczucia.
Natomiast wczoraj oglądałam Milczenie Scorsese (odmienia się on? nigdy nie wiem). 2 godziny i 40 minut przygnębiającej i ciężkiej historii. Pewnie tak miało być, ale na pewno nie każdy widz zdzierży taką dawkę. Bardzo dobrzy aktorzy.. japońscy. Garfield dobry, choć jego rola w Przełęczy Ocalonych podobała mi się bardziej. Liam Neeson taki jak zawsze, nie postarał się tutaj. Adam Driver nie wiadomo po co w ogóle został zaangażowany, wiele go nie widzimy, a jak jest to taki jakiś w tle. Aż dziwne, że inne wrażenia się ma oglądając go w Patersonie. Bardzo dobre zdjęcia, to na pewno. Muzyka.. w sumie mało jej jest, więcej odgłosów przyrody, pewnie celowo. Wiele nieprzyjemnych scen, przy których kamera nie 'tańczy' i nie ucieka. Ogólnie dobry, ale czegoś zabrakło.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: aporia »

Słodko gorzki (1996)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: wazz »

24 Hour Party People - wciągająca podróż do Manchesteru przełomu lat 70-tych i 80-tych i ówczesnej sceny muzycznej (szczególnie dla fanów Joy Division! "Love will tear us apart" brzęczy mi w głowie non stop :D). Bardzo ciekawa forma- niby film fabularny, niby dokument, jest sporo cudownego brytyjskiego humoru ale zahaczamy też o dramat, a wszystko przedstawione dość chaotycznie. Poza tym sex drugs and rock'n'roll w pełnej krasie. Zdecydowanie polecam ;)
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: aporia »

Kroll (1991)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Krata_Browara »

Kroll to klasyka z czasów gdy jeszcze można było oglądać polskie filmy :)

About Time (Czas na miłość, oczywiście pięknie przetłumaczone) Film mówi o tym, że jak jest się rudym, to trzeba umieć cofać czas, żeby zaliczyć :D a tak na poważnie to jest całkiem przyjemny, ciepły, miejscami zabawny, miło się ogląda chociaż zalatuje banałem.
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: painted_rose »

Krata_Browara pisze:About Time (Czas na miłość, oczywiście pięknie przetłumaczone) Film mówi o tym, że jak jest się rudym, to trzeba umieć cofać czas, żeby zaliczyć :D a tak na poważnie to jest całkiem przyjemny, ciepły, miejscami zabawny, miło się ogląda chociaż zalatuje banałem.
Przecież Domhnall Gleeson jest cudowny! Jak można tak pisać o nim ;D A film bardzo sympatyczny, tu się zgodzę.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Krata_Browara »

painted_rose pisze:Przecież Domhnall Gleeson jest cudowny! Jak można tak pisać o nim ;D A film bardzo sympatyczny, tu się zgodzę.
Na pewno lepszy niż Gosling. Nawet rudy jest lepszy niż Gosling ;)
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Piękny umysł
Piękna historia. Od zawsze ciekawiła mnie pasja do nauki: bogate i chore życie wewnętrzne. Ten film mi to znakomicie ukazał.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ewka »

To jak zapodajecie takie starocie, to ja tez mam. Cos jeszcze starszego ale za to klasyk. "Lot nad kukulczym gniazdem". Dawno nie widzialam, a ostatnio sobie odswiezylam. Chyba jedyna postac grana przez Jacka Nicholsona ktora lubie, i chyba jedyny film z jego udzialem jaki mi sie na prawde podobal, (jesli o zadnym nie zapomnialam). Ciekawa jestem swoja droga czy wzorowal sie w odgrywaniu postaci McMurphiego na innym bohaterze , czy to jego autorska interprtacja, bo widze troche podobienstw w gestach, a zwlaszcza mimice z serialowym Sokolim Okiem z Masha.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ponuraczek »

Mary i Max - film o samotności, walce z problemami, poszukiwaniu zrozumienia oraz przyjaźni. Piękna i wzruszająca animacja (a ja się praktycznie nigdy nie wzruszam na filmach!). Opowieść o tym, jak ośmioletnia dziewczynka imieniem Mary przez przypadek nawiązuje kontakt listowny z czterdziestoletnim Maxem, co odmienia ich życie.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: aporia »

Nic śmiesznego (1995)
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Coldman »

Czego pragną kobiety ?

Tak leciał w telewizji, no i uznałem, a co tam obejrzę. Jak na komedię romantyczną wyjątkowo dobry.
ODPOWIEDZ