Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Violaine »

@Introja bardzo udana adaptacja, mnie również przypadła do gustu. Ma zupełnie inny klimat w porównaniu do wersji z lat 90tych, którą mogę polecić dla zwykłego porównania. Mnie niezmiernie urzeka Fassbender, to aktor światowej klasy, chyba wszystko potrafi zagrać.

Ostatnio oglądnęłam odkładany od lat australijski "Romper Stomper". Krótka, intensywna opowieść o skinheadach z Melbourne, której pierwsze pół godziny wgniotło mnie w fotel z siłą wodospadu, dawno nie widziałam tak dynamicznej akcji. Temat przewodni oczywiście wzbudził mój niesmak, bo to skini, ich ograniczone postrzeganie rzeczywistości, brutalność. Ale poza tą płycizną mamy jeszcze nakreślony rozwój bohaterów oraz świetnego Russella Crowe, który miażdży w roli Hando, przywódcy grupki neonazistów.
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

Rosyjski film Ładunek 200,przerażający jest fakt, że historia opisana w tym filmie wydarzyła się w realnym życiu w 1984r.


https://cda-hd.cc/52665/ladunek-200-car ... 07-online/
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Nathas »

ErnestPompka pisze: 22 mar 2021, 0:56 Rosyjski film Ładunek 200,przerażający jest fakt, że historia opisana w tym filmie wydarzyła się w realnym życiu w 1984r.
Nie wydarzyła się. Co nie zmienia faktu, że jest to obraz ze ścisłej czołówki brutalnych i obrzydliwych, tych krzywiących psychikę, Polecam i odradzam jednocześnie.

ps. Narzeczony przyjechał!
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

Nathas pisze: 22 mar 2021, 7:25
ErnestPompka pisze: 22 mar 2021, 0:56 Rosyjski film Ładunek 200,przerażający jest fakt, że historia opisana w tym filmie wydarzyła się w realnym życiu w 1984r.
Nie wydarzyła się. Co nie zmienia faktu, że jest to obraz ze ścisłej czołówki brutalnych i obrzydliwych, tych krzywiących psychikę, Polecam i odradzam jednocześnie.

ps. Narzeczony przyjechał!
Zgadzam się z tobą w 100%, film zaczyna się jakby opowiadał o prowincjonalnym życiu, ale jak się akcja rozkręca zaczyna szokować i obrzydza.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Violaine »

@ErnestPompka ależ delikatny film wybrałeś na początek wiosny, woohoo! ;)
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

@Violaine sam byłem w szoku po zobaczeniu tego filmu i postanowiłem się podzielić tym.
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Agon »

Gargamel pokazuje do jakich abominacji prowadzi współczesny kapitalizm, to dobry film bo ukazuje problem z jakim możemy się zmierzyć w przyszłości, a mianowicie dyktaturę ekstrawertycznych śmieszków, którzy dręczą innych ludzi i dzięki atencji na tym zarabiają duże pieniądze, a jednocześnie ich "praca" nie wnosi nic wartościowego do społeczeństwa. Inny poruszany aspekt to sposób w jaki korporacje traktują swoich pracowników, a nawet klientów, wszechobecna inwigilacja i wymuszanie "odpowiednich" zachowań pod przykrywką dbania o dobre samopoczucie osób, które są tresowane i poddawane inwigilacji. Jest to ohydne i warto się takim działaniom przyglądać, by w porę zapobiec tego typu procederom.

Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 31 gru 2020, 22:19
Płeć: kobieta
Lokalizacja: śląskie

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Violaine »

"Niebo nad Berlinem" Wendersa. Z przyjemnością i pewną dozą nabożności wracam co kilka lat do tego filmu. Piękny zdjęciowo i narracyjnie, głęboko egzystencjalny bądź też bezlitośnie banalny, jak kto woli, powolny obrazek dla amatorów europejskiego kina wyższych lotów. Opływająca niemczyzną, rozległa panorama Berlina monochromatycznego i kolorowego, uwodzi przestrzenią i zaprasza do snucia marzeń o tym, co pielęgnujemy w skrytości.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Miszka »

Ostatnio mam trochę czasu, więc nawet na filmy coś wygospodarowałem :]
"Mężczyzna imieniem Ove", współczesny film trochę o samotności, a trochę o depresji owdowiałego starca. Momentami zabawny i banalny, ale posiadający pewien urok i skandynawski minimalizm. Największym plusem jest główny bohater, sprawiający wrażenie nienawidzącego świata, ale jednocześnie do bólu poprawny, przepisowy i postępujący zawsze zgodnie ze swoimi zasadami.
"Manchester by the sea" - największą zaletą są ujęcia pochmurnego wybrzeża, małomówny Casey Affleck i powolnie płynąca historia.
""Szklany zamek", oparta na faktach historia kobiety wychowanej w rodzinie outsiderów - koczowników, ze wszystkimi tego zaletami, ale też mnóstwem wad. Poza autentycznością, dużą zaletą filmu jest pokazanie całkiem innego obrazu USA niż ten hollywoodzki. Momentami można mieć wrażenie że główną postacią filmu jest ojciec bohaterki -trudny do jednoznacznej oceny, pomysłowy i kochający rodzinę, ale też uzależniony od alkoholu, nie potrafiący znaleźć stałej pracy i zapewnić utrzymania swoim dzieciom.
"Gdzieś tam musi być niebo" - bardzo nietypowy, klimatyczny film z dobrą muzyką i dopracowanymi ujęciami. Główny bohater - grający samego siebie palestyński reżyser filmu - przez 102 minuty wypowiada tylko jedno zdanie. Za to jego oczami możemy oglądać Bliski Wschód oraz Paryż i Nowy Jork gdzie próbował znaleźć nowy dom. Subtelne, nieco ironiczne poczucie humoru sprawia że film ma niepowtarzalny wdzięk.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 233
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: Introja »

"Małe kobietki" (2019)
Powiem tak - film jest dobry, ale pierwsze 30 minut można się strasznie pogubić, to znaczy jest chaos, bo są sceny teraźniejsze i wspomnienia, a gdy na początku nie wiadomo kto jest kim i co się dzieje to ciężko wyłapać te różnice. Gdy już się przebrnie, to wszystko ma sens i faktycznie można się wciągnąć w taką słodko-gorzką opowieść o życiu, po prostu są to losy 4 różnych sióstr w XIX wieku. Były momenty, w których oczy trochę mi się spociły, a myślę, za też akcja ciekawa i dużo elementów, więc warto będzie obejrzeć po raz kolejny. I chyba sięgnę za jakiś czas po książki tej autorki. Nie tylko by w książce wyłapać więcej szczegółów, ale też by lepiej zapoznać się z mentalnością ludzi żyjących w tamtych czasach, co wydaje mi się bardzo ciekawe 👀
Awatar użytkownika
AnnaColl
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2021, 18:39
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: AnnaColl »

"Jesem taka piękna!" (2018)
Śmiałam się do łez, główna aktorka jest niesamowita. Równocześnie podejmuje temat akceptacji siebie i tego jak to może wpływać na życie.
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

dziewczynka z parku igieł

Film porusza problem narkomanii w rodzinie, gdy dzieci próbują przejąć rolę dorosłych, bo rodzić sam nie potrafi. W filmie jest też krótki wątek Polski.

https://cda-hd.cc/53937/dziewczynka-z-p ... 20-online/
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

Obiecująca młoda kobieta .
Film można opisać jedynym słowem: zemsta.
https://cda-hd.cc/53932/obiecujaca-mlod ... 20-online/
i tak się nie dogadamy
Awatar użytkownika
ErnestPompka
Pobudzony intro
Posty: 148
Rejestracja: 07 lis 2020, 23:45
Płeć: mężczyzna
MBTI: Intp

Re: Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Post autor: ErnestPompka »

Do zobaczenia w zaświatach

To historia dwóch odmiennych od siebie pod każdym calem mężczyzn, których los związał z sobą w zawiły sposób.


https://cda-hd.cc/53836/do-zobaczenia-w ... 17-online/
i tak się nie dogadamy
ODPOWIEDZ