Dobry film ktory ostatnio widzieliście:)

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
cichy

Post autor: cichy »

"Spokojny człowiek" - w pewnym stopniu ten film jest mi bliski, bo główny bohater jest też introwertykiem, który nieustannie ucieka od rzeczywistości, przez co jest na skraju załamania.

"Lars and the real girl" - też o człowieku, który jest zagubiony do tego stopnia, że zaczyna uważać lalkę ludzkich rozmiarów zakupioną w internecie za swoją dziewczynę.

A tak poza tym to jeszcze polecam: "Mała miss", "Wizyta orkiestry", "Juno". Wszystkie te filmy nawiązują do ważnych tematów, przy czym mają fajny, lekki klimat.
diablo

Post autor: diablo »

dwa filmy ktore ,ostatnio (w zeszlym roku:)) obejrzalem i bardzo mi spodobaly to Sin City-Miasto grzechu i 300-stu,obydwa na podstawie komiksow Franka Millera.
a,tak z odleglejszej przeszlosci to Pasja Mela Gibsona
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Sin City jest bardzo dobre, 300 trochę mniej, a czytałeś te komiksy ?
diablo

Post autor: diablo »

nie, z komiksow to czytalem tylko Ostatniego Mohikanina :)(swoja droga film tez,mi przypadl do gustu)
ale,podoba mi sie sposob w jaki ten Miller opowiada wymyslone przez siebie historie(jesli dobrze pamietam byl rowniez wspolautorem scenariusza do Sin City)
tzn. to ze, jego bohaterowie nie sa tacy jak powinni byc wg.panujacych stereotypow.Ci zli(wypalony,cyniczny policjant,prostytutki,barowy"zabijaka"),nie sa "czarnymi charakterami"a kims z pogranicza zla i dobra,pomimo ze sa kim sa,potrafia byc o wiele bardziej ludzcy i "dobrzy",niz ludzie ktorzy naturalna koleja rzeczy jawia sie nam jako ci "prawi"( policja, burmistrz czy kardynal)
wiadomo film nie odkrywa "ameryki", ale mi odpowiadal klimat czarnobialych
zdjec , i te monologi z "glowy" bohaterow, ktore poznajemy dzieki narratorowi.
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

ja przede wszystkim uwielbiam samo miasto Sin City, niesamowity konstrukt, niemal świadoma (i spaczona) istota, która jest obecna na każdym rysunku, zmienia bohaterów, nie ma od niego ucieczki
genialnie to Miller wymyślił, klimat z filmu noir wykorzystany do granic możliwości
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

ostatnio widziałem "efekt motyla 2" - nie ma porównania z pierwszą częścią, 'dwójki' zazwyczaj są gorsze ta była okropna... ale pierwszą część "Efekt Motyla" polecam, świetny film - genialny :)
-
Amores Perros, 21 Gramów, Babel - jakby trylogia Alejandra González Innárritu. (żadnych wybuchów, efektów, laserów i wypasionych bryk, żadnych cukierkowych 'laseczek' i różowych domków z białym plastikowym płotkiem... te filmy są prawdziwe, mało takich dziś :roll:
nonconformist!
____________
introvert_78%
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Miał może ktoś do czynienia z kinem Z.F. Skurczu? Produkcje takie jak: "Dżudo Honor 7", "Włókniarz" i "Bulgarski Pościkk"? Niektórzy uważają, że są kretyńskie, ale np. do mnie trafia ich poczucie humoru. Wyczuwam ich drwiny z kiepskich filmów gangsterskich, horrorów albo filmów karate.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Wohooooooooooo :D . Pamiętam Judu Honor :D . To był niesamowicie zabawny filmik pięknie parodiujący Mortal Kombat :D .
Dzięki za link :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

ja przede wszystkim uwielbiam samo miasto Sin City, niesamowity konstrukt, niemal świadoma (i spaczona) istota, która jest obecna na każdym rysunku, zmienia bohaterów, nie ma od niego ucieczki
genialnie to Miller wymyślił, klimat z filmu noir wykorzystany do granic możliwości
świetny film, konstrukcja niesamowita, polecam

'Wielka cisza' życie w zakonie zamkniętym
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
trev

Post autor: trev »

American Psycho (pierwsza część). Świetny film ;)
mumintrollet

Post autor: mumintrollet »

niezaprzeczalnie "Eastern Promises" z rewelacyjnym-jak-zwykle-bo-takim-trzeba-się-już-urodzić :wink: Mortensenem. a dziś w kinie... "Kroniki Spiderwick" :oops: :oops: ..niestety moja introwertyczna dusza od zawsze wierzyła w elfy i trolle :lol: a tu ich jest pod dostatkiem. :wink:
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

"Brunet wieczorową porą" - moja ulubiona komedia z czasów PRL. :)
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Przed oglądnięciem "Za garść dolarów" i "Pewnego razu na dzikim zachodzie" Sergio'a Leone nie myślałem, że jakikolwiek western może wybić się ponad średni poziom. A tu... takie dzieła. Jestem pod wrażeniem tych filmów.

Przypomniało mi się, że ktoś tu był fanem muzyki filmowej. Otóż muzykę do tych filmów pisał Ennio Morricone. W obu filmach muzyka doskonała, zwłaszcza w tym drugim.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Wszystkie filmy S.Leone są absolutnie przekozackie i warte obejrzenia. Dla mnie to jest totalna fascynacja i zero nudy.

"Donnie Darko" to natomiast absolutny fenomen. To nie jest film to jest prawdziwe dzieło sztuki XXI wieku. Wielopoziomowość fabuły i powalający klimat kopią konkretnie. Jeden z niewielu filmów które oglądałem bez znudzenia i zaciekawieniem kilka razy.

"Oldboy"- brak słów, audiowizualne dzieło sztuki.

"Bin Jip" jw.

"Święta Góra" - surrealistyczny traktat mistyczny, polecam wszystkim.

Natomiast ktoś się pytał o Nagi Lunch, absolutnie trzeba przeczytać książkę!
Awatar użytkownika
eve616
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 18 sty 2008, 17:21
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: eve616 »

Coś na czasie "Film o pszczołach" :D 8)
ODPOWIEDZ