Introwertycy w filmach..

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
marc

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: marc »

iksigrekzet pisze:A ja nie spotkałem jeszcze animu w których bohater nie byłby introwertykiem, albo nie miałby zadatków na takowego. Ale być może, obejrzałem mało anime jeszcze :D

PS. Jednak widziałem. Lucky Star :D
To wynika chyba nie tyle z gatunku, co z mentalnosci kultury wschodu, ktora tworzy ten gatunek, vide: np konfucjanizm.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: iksigrekzet »

Ja bym raczej obstawiał wyalienowanie współczesnych Japończyków, choć również możesz mieć rację :)
Sułtan.
marc

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: marc »

iksigrekzet pisze:Ja bym raczej obstawiał wyalienowanie współczesnych Japończyków, choć również możesz mieć rację :)
Wyalienowanie to ma u nich korzenie w konfucjanizmie ;) dodaj do tego najnowsza technologie i masz swojego wspolczesnego japonczyka ;)

Osobiscie bardzo cenie ten narod za odmiennosc kulturowa i za ich "narodowy introwertyzm", lecz ganie za konformizm i przejmowanie schematow od amerykanow, czy kultur zachodnich w ogole.
eremita

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: eremita »

"Siedem dusz" - Ben Thomas zdaje się
Dawno nie widziałem tak pięknego filmu.
Bleck
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 03 paź 2009, 15:21
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Bleck »

eremita pisze:"Siedem dusz" - Ben Thomas zdaje się
Dawno nie widziałem tak pięknego filmu.
Film rzeczywiście piękny (polecam tez "Marley i ja"), ale jeśli chodzi o stwierdzenie jakoby główny bohater był introwertykiem to się nie zgadzam.
eremita

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: eremita »

Może i masz rację, nie był do końca intro, a przynajmniej przed wypadkiem, ale tu, w tej roli idealnie pasuje. - to poświęcenie - aż się łezka w oku kręci. Myślę, że po tragedii coś uległo zmianie w nim samym i dlatego go wytypowałem.
fistful

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: fistful »

Don Vito Corleone "ojciec chrzestny" (świetny przykład Intj) Michael i Tom Hagen, Książka jest dużo lepsza od filmu.
wiele postaci granych przez Charlesa Bronsona (np. Pewnego razu na dzikim zachodzie), Clinta Eastwooda(chyba jego wszystkie filmy), Jamesa Coburn'a (garść dynamitu).
głowni bochaterowie z
Highwaymen
Two lane blacktop
Mad Max
Milczenie owiec
Łowca jeleni
Skazany na Shawshank
Dużo łatwiej określić postać z książki niż z filmu dlatego,
Rodion Raskolnikow "Zbrodnia i Kara" wydaje mi się w 100% introwertykiem.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 530
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: jubei »

Jeśli chodzi o aktorów introwertyków to pasuje tu Marian Opania, całkiem dobry zresztą aktor. Swego czasu pamiętam w jakiś szoł u Jagielskiego opowiadał, że jak chodził z żoną na imprezy do znajomych, potrafił sie w ogóle nie odezwać... Hmm a może był po prostu nieśmiały. Ciekawą sobie fuchę wybrał ;)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: korsarz »

Jak ja mogłem o tym zapomnieć...

Ami Mizuno (Sailor Mercury) z "Sailor Moon" :D
oraz Zelgadis ze "Slayers - Magiczni Wojownicy" 8)

A Lucky Star nie zdzierżyłem. Ledwo dałem radę obejrzeć pierwszy odcinek. Wolę Azumangę.
Obrazek
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: underdog »

Jest taki film, który nazywa się "Zmęczenie materiału", z 1999 roku. Nic nadzwyczajnego, ot przyzwoita hollywoodzka robota, przyjemna komedia. Warto ją jednak obejrzeć, bo cały pomysł filmu (właściwa fabuła jest pretekstowa) opiera się na konflikcie osobowości – bohaterami są stuprocentowi ekstrawertyk i introwertyk.

Obaj są kontrolerami lotów. Ekstrawertyk Nick (John Cusack) to gwiazda zawodu, prowodyr w towarzystwie. Kiedyś jednak zjawia się nowy – introwertyk Russell (Billy Bob Thornton), równie zdolny jak tamten, w dodatku interesujący ekscentryk z piękną żoną (Angelina Jolie). Nick czuje się zagrożony i reaguje impulsywnym atakiem.

Polecam to dziełko. Bardzo fajnie rozegrane są stereotypy intro i ekstra, a bohaterów narysowano barwne i atrakcyjne. Dla intro powinien być to kawałek dobrej rozrywki.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Inno »

Tak mi wpadło do głowy, że Jaś Fasola chyba? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Kamil »

Nie... to raczej przypadek autyzmu, czy może zespołu aspergera
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: maadmaax123 »

Riddick z "Pitch black" wydaje mi się introwertykiem.
nikya
Pobudzony intro
Posty: 128
Rejestracja: 09 lut 2010, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: nikya »

Tytułowy bohater serialu "Dexter" też ma cechy introwertyka, choć koleżanka twierdzi, że dla niej wygląda na socjopatę ;).
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: iksigrekzet »

No tak, podwójne życie i zabijanie, wypisz wymaluj typowy intro :D
Sułtan.
ODPOWIEDZ