Introwertycy w filmach..

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Fist »

Jestem pewien że owa pozycja już się pojawiła w wątku niejednokrotnie, ale trzeba ją zaznaczyć jako filmowy monument introwertyzmu: "Wszystko za życie", czyli "Into the Wild". Chris McCandless to introwertyk godny posągu.

Introwertyczny film o introwertycznym człowieku z introwertyczną postawą, prowadzący introwertyczny tryb życia z introwertycznymi celami. I ma introwertyczny soundtrack w wykonaniu introwertycznego muzyka (Eddie Vedder) z introwertycznego zespołu (Pearl Jam). Kurna, czego tu jeszcze może chcieć intro? :)
Awatar użytkownika
Emil
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2011, 22:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Emil »

Polecam wszystkim obejrzenie filmu Drive (reż. Nicolas Winding Refn). Ryan Gosling gra w nim introwertycznego kierowcę i robi to naprawdę dobrze 8)
Życie jest takie, że człowiek często musi się wstydzić tego, co w nim najlepsze, i to właśnie ukrywać przed ludźmi, a nawet przed istotami, które są mu najbliższe.
Ivo Andrić
navy_blue_rose
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2012, 19:21
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: navy_blue_rose »

Brennan - z Kości
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Wroblaka »

Przeczytałam kilka pierwszych postów i jestem zaskoczona popularnością Włóczykija. Myślałam, że tylko ja go uwielbiam, a to kolejna 'cecha' introwertyków. :D
Eh, Włóczykij... Moja pierwsza miłość z dzieciństwa, właściwie teraz, gdyby istniał, brałabym bez namysłu.:P
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
piotr
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 26 gru 2010, 1:27
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: piotr »

Kolejny introwertyczny bohater - w "Moja łódź podwodna".
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Padre »

Zadziwiające, że najwyraźniej nikt nie wspomniał Pierwszego Kasiarza II RP, czyli Henryka Kwinto. Przepaść międzypokoleniowa? ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Phoebe
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 18 lip 2011, 16:27
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Phoebe »

Ostatnio oglądałam bardzo dobry islandzki film "Noi Albinoi", bohater jest hmm inny, dziwny, zagubiony, żyje w małej miejscowości,zimą praktycznie odciętej od świata(Islandia), trudno powiedziec czy jest intro, ale myślę, że można się z nim utożsamic w wielu kwestiach (szukanie swojego miejsca w świecie, niezrozumienie), w każdym razie polecam gorąco, naprawdę dobre kino(:

A co do Włóczykija, to mozna powiedziec, że wszystkie dziewczyny go kochają-jak to określił moj kolega-no niestety nie jesteśmy oryginalne(:
Awatar użytkownika
kukurumba
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:44
Płeć: kobieta
MBTI: INFP
Lokalizacja: śląsk

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: kukurumba »

Ostatnio obejrzałam "Melancholię" von Triera i do dziś nie mogę wyjść z podziwu, jak dla mnie jeden z najlepszych filmów 2011 r (jak nie najlepszy) :) Justine wydaje się być melancholijną introwertyczką.
INFP
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Gabriel »

Jak się zastanowiłem, to wszystko co przyszło mi do głowy to: Piękny Umysł, Fight Club, Adam i Amelia, ale po chwili mnie olśniło: Dexter! Nie wiem, czy ktoś wcześniej o nim wspominał, ale główny bohater tego serialu jest chyba największym filmowym introwertykiem, w ogóle większa część akcji to dialog wewnętrzny Dextera. Gorąco polecam każdemu, kto nie miał z tym serialem jeszcze do czynienia.
5w4
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Fist »

Gabriel pisze:Jak się zastanowiłem, to wszystko co przyszło mi do głowy to: Piękny Umysł, Fight Club, Adam i Amelia, ale po chwili mnie olśniło: Dexter! Nie wiem, czy ktoś wcześniej o nim wspominał, ale główny bohater tego serialu jest chyba największym filmowym introwertykiem, w ogóle większa część akcji to dialog wewnętrzny Dextera. Gorąco polecam każdemu, kto nie miał z tym serialem jeszcze do czynienia.
W tym momencie zaczynam bać się siebie i wszystkich na tym forum o_0
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Gabriel »

Fist - widzę, że poznałeś Dextera :D
5w4
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Fist »

Gabriel pisze:Fist - widzę, że poznałeś Dextera :D
Jak cholera :mrgreen: . Czy jest tró introwertyczny? Pozostawię to dyskusji komuś innemu... A teraz przepraszam, muszę iść brutalnie zamordować jakiegoś kryminalistę. :D
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Lunatic »

Tylko ładnie go potnij :>

Jak o tym pomyśleć, to rzeczywiście, większego introwertyka niż Dexter chyba nie widziałem. Jeśli miałbym jeszcze dorzucić kogoś, to zapewne byłby to dr House, nie wiem czy ktoś już o nim tutaj wspominał, nie czytałem całego tematu :P
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Kosa13 »

Ogladalem tylko 1 odcinek dextera, ale jednak ze mna az tak zle nie jest zeby porownyeac sie z bez dusznym, bez serca i uczuc mordercy :d. Wg. Mnie swietnym przykladem jest glowny bohater ze "Skazani na shawshank". Swietny film, jesli ktos nie ogladal polecam.
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertycy w filmach..

Post autor: Gabriel »

Fakt, z Housa też jest kawał introwertyka. Ale wracając jeszcze do Dextera, to wcale nie jest on taki bezduszny, na przykład, gdy Trójkowy zamordował mu żonę i gdy w końcu Dexter dopuścił do siebie świadomość tego faktu, to w efekcie zabił przypadkowego natręta, który mu się nawiną w chaotyczny sposób robiąc mnóstwo bałaganu. Specyficzny sposób wyrażania emocji, ale jednak. Poza tym nieustannie Dexter rozmawia w myślach ze swoim zmarłym ojcem (bardziej pasuje określenie: człowiekiem, który go wychowywał od małego) Harrym, wpieprzył ojcu koleżanki jego córki, który bił ową koleżankę i najważniejszy jest teraz dla niego jego syn, za którego gotów jest oddać życie. Tak swoją drogą, ciekawe jak się rozwiąże sytuacja, która powstałą w ostatnim odcinku ostatniego sezonu. No, ale dobra, koniec tego off-topicu . Podpisuję się pod Skazanym na shawshank.
5w4
ODPOWIEDZ