Roślinki

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs

Re: Roślinki

Post autor: Coldman »

Ja myślałem, że jeden z moich skrzydłokwiatów padł, a tu się nagle po tygodniu obudził, a w sumie nic szczególnego mu nie zrobiłem xD Drugi skrzydłokwiat kwitnie. Muszę rozsadzić je, bo tak strasznie się rozrastają, a ja tylko podlewał jak widzę, że więdną i czasem spryskam liście.
Awatar użytkownika
Violaine
Introwertyk

Post autor: Violaine »

Po ponad 2,5 roku moja reprezentacyjna dracena obrzeżona, którą udało mi się wywindować do wysokości ok. 120 cm, postanowiła kopnąć w kalendarz. Od połowy stycznia próbuję jakoś ją utrzymać przy życiu, ale to ewidentnie kwestia czasu. Coś musiało ją dopaść, jej dwie mniejsze koleżanki pożegnałam wraz z końcem grudnia. Trochę szkoda.
Awatar użytkownika
Introja
Intro-wyjadacz
MBTI: INFJ

Post autor: Introja »

Obrazek
Pastorał 🌱
Azalea
Intronek
MBTI: ISFJ

Post autor: Azalea »

A czy ktoś zna jakiś sposób by pobudzić do wypuszczania kwiatów skrzydłokwiata? Jakaś konkretna odżywka, patyczki z nawozem ?? cokolwiek co by zadziałało... Przykro mi patrzeć jak moj skrzydłokwiat rok po roku idzie w liście (jeżeli już) a nie wypuszcza nic a nic kwiatów.
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów.
L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
MBTI: Szajs

Post autor: Coldman »

Tak wygląda mój i w sumie nic przy nim specjalnego nie robię. Nawóz płynny do roślin kwitnących, a woda filtrowana
Image
Awatar użytkownika
Introja
Intro-wyjadacz
MBTI: INFJ

Post autor: Introja »

@Azalea https://poradnikogrodniczy.pl/dlaczego- ... yczyny.php u mnie skrzydłokwiat nie chce kwitnąć najprawdopodobniej przez zbyt ciemne stanowisko, ale na to mu nic nie poradzę. Ale warto poczytać, bo przyczyny mogą być różne
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz

Post autor: Miszka »

U mnie skrzydłokwiaty zakwitły w piwnicy, słyszałem wersję że czasem muszą odpocząć w chłodniejszym miejscu. Czy to prawda nie wiem, może pomogła im większa wilgotność.
ODPOWIEDZ