Adrenalina

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Adrenalina

Post autor: ross »

Uprawiacie jakiś sport, dostarczający spore dawki adrenaliny? Sam próbowałem:
-MMA
-Capoeira
-Downhill/Freeride
-Dirt Jumping/Slopestyle
-Parkour
-Rolki agresywne
-Trochę bardziej hardcorowy mountain trekking/wspinaczka górska
Nie wiem czy coś przeoczyłem, chyba nie.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adrenalina

Post autor: Polan »

Ja uprawiam życie od czasu do czasu. Dużo adrenaliny z tego jest, od tych kontaktów z ludźmi i czynności związanych z społeczeństwem.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Adrenalina

Post autor: Demon Hunter »

Ja mam podobnie jak mój Szanowny Przedpiszca ;)
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: ross »

Serio? Adrenaliny? Może bardziej czegoś stracho-podobnego? Mam wrażenie, że po prostu nie zdarzyło wam się zaznać tej prawdziwej adrenaliny, albo to miało być jakieś celowe wyolbrzymienie.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Adrenalina

Post autor: highwind »

Mnie tam wystarczającej dawki adrenaliny dostarcza proces szykowania się na randkę, czy tam inne społeczne wydarzenie. A takich rzeczy, jak wymienione u góry, to się po prostu boję. Zbyt cenię sobie życie i nie znoszę jakiegokolwiek rodzaju urazów.
Milanek94
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 02 sie 2014, 0:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adrenalina

Post autor: Milanek94 »

Ja ze sportów to uprawiam jazdę na rowerze i piłkę nożną. Nie są to najbardziej niebezpieczne dyscypliny, i zgadzam się z przedmówcą, chyba po prostu boję się podejmowania aktywności, w których najmniejszy błąd może kosztować utratę zdrowia i życia.
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: ross »

Ja też się boję. My wszyscy (uzależnione od adrenaliny zjeby) się boimy. O to w tym chodzi. :D A im więcej strachu, tym więcej adrenaliny. Teraz już wiem, że albo nigdy jej nie zaznaliście, albo było to tak dawno i tak krótko, że już nie pamiętacie. Prawdziwa adrenalina (epinefryna produkowana przez nadnercza) objawia się znacznym podwyższeniem ciśnienia, rozszerzeniem źrenic, silnym uczuciem przyjemnego chłodu, przyspieszeniem i ustabilizowaniem oddechu (nie brakuje wam powietrza, nawet jeżeli długo i bardzo szybko biegniecie) i ogromnym skupieniem. Dostarcza też ogromnej siły, czasami kilkukrotnie większej od naszej naturalnej. No i kilkanaście sekund takiego stanu, odpędza sen na jakąś godzinę. Jeżeli nie ma się żadnych problemów z sercem, czy krwiobiegiem, to wbrew pozorom nawet bardzo częste dawkowanie sobie adrenalinki nie szkodzi, a wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Adrenalina

Post autor: Demon Hunter »

To ja poproszę coś takiego w tabletkach ;)
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Adrenalina

Post autor: Lunatic »

Najwięcej adrenaliny dostarczyło mi chyba podejście do dziewczyny, która mi się podoba i zagadanie :D
Ze sportów to chcę kiedyś spróbować wspinaczki górskiej, narciarstwa alpejskiego albo nawet ski-crossu. Problemem jest tylko odległość do jakichkolwiek gór, gdzie mógłbym to robić.
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: ross »

Demon Hunter pisze:To ja poproszę coś takiego w tabletkach
W Polsce ciężko o takie specyfiki, bo zazwyczaj zawierają dodatkowe silne środki i dlatego są na receptę.
Możesz kupić w aptece epinefrynę w specjalnej strzykawce, która sama aplikuje dawkę. Powinno być bez recepty. Wbijasz mocno w zewnętrzną część uda i naciskasz cały czas tłok strzykawki. Jest założona blokada, która nie pozwoli wlać wszystkiego na raz, więc epinefryna będzie wpływała przez 10 sekund. Potem kilkanaście sekund masujesz miejsce. To nie dla mnie, bo kłucie się wydaje mi się bardzo ćpunowskie, a ja i tak uwielbiam sporty ekstremalne, więc adrenaliny mi nie brakuje. Ale jak ci to nie przeszkadza, to śmiało możesz spróbować - nie jest niebezpieczne, nie jest nawet niezdrowe, nie uzależnia fizycznie itd. To dokładnie jak z jedzeniem czekolady, która zawiera endorfinę. Twój organizm sam może ją sobie produkować, ale śmiało można dostarczyć mu jej z zewnątrz.
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: ross »

Lunatic pisze:Najwięcej adrenaliny dostarczyło mi chyba podejście do dziewczyny, która mi się podoba i zagadanie
To nie jest adrenalina! Adrenalina wydziela się w przypadku odczuwalnego podświadomie zagrożenia życia i nie ma nic wspólnego z tym uczuciem "strachu", niezręczności itp. w sytuacjach takich jak twoja. Nie lubię się powtarzać.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Adrenalina

Post autor: Demon Hunter »

Kłucie się to nie dla mnie. Boję się igieł :)
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
ross
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 31 lip 2014, 3:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w7
MBTI: INTP
Lokalizacja: Żory, Śląsk
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: ross »

Co z ciebie za facet. :lol:
Ale ja też nie mam zamiaru się kłuć bez potrzeby, to chyba normalne.
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Adrenalina

Post autor: Lunatic »

ross pisze:To nie jest adrenalina! Adrenalina wydziela się w przypadku odczuwalnego podświadomie zagrożenia życia i nie ma nic wspólnego z tym uczuciem "strachu", niezręczności itp. w sytuacjach takich jak twoja. Nie lubię się powtarzać.
No wiem, wiem :P Chodziło mi bardziej o to, że nigdy raczej nie robiłem nic, co by tą adrenalinę dostarczało, albo chociażby coś na tyle niebezpiecznego, żeby się choć trochę bać. Nie powinienem tutaj używać słowa adrenalina, wiem.
Chyba, że liczą się takie momenty, jak np. kiedy jadąc na rowerze dość szybko, omal z niego nie zleciałem z jakiegoś tam powodu, ledwo się na nim utrzymując, bo chyba wtedy trochę tej adrenaliny się wydziela, nie? :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Adrenalina

Post autor: qb »

Ostatnio byłem w parku linowym na około 10 metrach nad ziemią. Może to nie jakiś sport ekstremalny, ale trochę dodaje. Swojego czasu też trenowałem walkę mieczem i zamierzam do tego wrócić wkrótce. To takie najbardziej adrenalinogenne rzeczy jakie sobie przypominam. Przynajmniej na razie :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ