Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

@Fist: Dużo lepiej niż oryginalne zakończenie. Byłem bardzo zadowolony po przejściu.

Mam Bloodlines już chyba z pięć lat i czekam na natchnienie żeby weń zagrać. Kiedyś nawet zainstalowałem, stworzyłem postać i zagadałem z jakimś ziomkiem na ulicy... Po czym wyłączyłem i odinstalowałem. Podobnie miałem z Fallout: New Vegas, pomimo że w F3 zagrywałem się dziesiątki godzin. Jakiś kryzys gracza przeżywam :/
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Difane »

Pomimo iż nowościami na rynku nie interesuje się już od wielu lat, to jest to wynikiem tylko i wyłącznie słabego sprzętu, a nie tego że gry mi się przejadły. Wręcz przeciwnie. Jak ktoś już to wcześniej ujął - "grałem, gram, i grać zamierzam" :D . Już od ponad dekady poświęcam na to średnio 1/4 doby i nic nie wskazuje na to, aby miało się to kiedykolwiek zmienić. Jeżeli natomiast chodzi o tego posta to obawiam się, iż gdybym miał tak tylko w skrócie napisać o moich ulubionych grach, preferencjach, wspomnieniach z nimi związanymi, to wpis swoją długością przekroczyłby wszystkie moje dotychczasowe razem wzięte. Dlatego ograniczę się do wymienienia ulubionych tytułów z podziałem na gatunki, bez zagłębiania się w detale dlaczego akurat te a nie inne gry.

Piłkarskie: Pro Evolution Soccer 4-6; Football Manager 2008-2009 (+mody)

Wyścigowe: Colin McRae 2-4; Need For Speed: Porsche, Underground 1-2, Most Wanted; F1 Challenge 2007 (+mody); Moto GP 1-3

cRPG: Diablo 2: Lord of Destruction; Dungeon Siege; Gothic 1-2; The Elder Scrolls III: Morrowind; Neverwinter Nights

RTS-y: Medieval: Total War; Warcraft III: Frozen Throne; Starcraft: Brood War; Command & Conquer: Red Alert 2, Generals; Age of Empires II-III (+dodatki); Rise of Nations; Empire Earth; Europa Universalis 1-2; Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Strategie Turowe: Civilization I-III; Disciples 1-2 (+dodatki); Heroes of Might and Magic III-IV (+dodatki)

FPS-y: Battlefield: 1942 (+dodatki), Vietnam, 2; Call of Duty; Medal of Honor: Allied Assault; Counter Strike 1.6

Bijatyki: Little Fighter 2 :lol:

O i tyle na ten temat :D .
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Difane pisze:Już od ponad dekady poświęcam na to średnio 1/4 doby i nic nie wskazuje na to, aby miało się to kiedykolwiek zmienić.
Heh. Been there, done that, got the RSI :-P
Difane pisze: Command & Conquer: Red Alert 2, Generals;
O, to to. Wciąż lubię wrócić i rozjechać falą elite Prism Tanków bazę wroga. To się nie znudzi :-D Generalsi też fajni, na mojej stareńkiej Nvidii 440 chodzili, chociaż z obciętymi detalami. Nie wiem czemu nie lubili mojej późniejszej 9600, wieszali się wściekle. Teraz już czasu na granie brakuje, nawet w D3 nie mam kiedy solidnie popykać :-/
Difane pisze: Age of Empires II-III
Za dużo micromanagementu z resourcami, można już w końcu automatycznie zasiewać farmy, a nie dopiero kiedy jesteś w połowie epickiej bitwy a tu orientujesz się że brak żarcia, a wieśniacy stoją obok pustych pól w czarsmutleniu cichym jak dupy wołowe?
Difane pisze: Rise of Nations
Próba instalacji wywaliła mi windę do krainy wiecznych rebootów :evil:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Difane »

Padre pisze:Za dużo micromanagementu z resourcami, można już w końcu automatycznie zasiewać farmy, a nie dopiero kiedy jesteś w połowie epickiej bitwy a tu orientujesz się że brak żarcia, a wieśniacy stoją obok pustych pól w czarsmutleniu cichym jak dupy wołowe?
Z farmami to działa tak - dajesz młyn pod skrót i tam masz możliwość dodawania do kolejki farm i farmerzy zakładają je automatycznie. Także farmy to jeszcze pół biedy. Podobnie z drewnem, którego wszędzie pełno. Problem jest zawsze ze złotem i kamieniami. To pierwsze łatwiej pozyskiwać dzięki alternatywnym źródłom (relikty, karawany), ale dobra armia potrzebuje od groma złota. To drugie zależy od stylu gry, ale jak ktoś lubi się bawić w boba budowniczego to też traktuje to jako towar wiecznie deficytowy :P . Koniec końców twórcy gry na szczęście nie zapomnieli o targowisku, bo bez tego detalu gra byłaby już arcyniewygodna. Ale pomimo tego nie łatwo ją ogarnąć :wink: .
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Difane pisze: Koniec końców twórcy gry na szczęście nie zapomnieli o targowisku, bo bez tego detalu gra byłaby już arcyniewygodna. Ale pomimo tego nie łatwo ją ogarnąć :wink: .
Toteż właśnie, resorców tyle, że Settlersi wymiękają, w RTSie? I pieprzenia się o wiele więcej, w Settlersach możesz zautomatyzować i ustawiać priorytety, z Twojego opisu wynika że w AoE bez rzeźbienia dookólnego się nie obejdzie. Pozostanę przy Starcrafcie. You require more Vespene gas ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Difane »

Padre pisze:Toteż właśnie, resorców tyle, że Settlersi wymiękają, w RTSie? I pieprzenia się o wiele więcej, w Settlersach możesz zautomatyzować i ustawiać priorytety, z Twojego opisu wynika że w AoE bez rzeźbienia dookólnego się nie obejdzie. Pozostanę przy Starcrafcie. You require more Vespene gas ;-)
Dlatego AoE II co najwyżej lubię, ale nr.1 to dla mnie był i jest (a będzie pewnie któryś z nowszych tytułów serii) Medieval. W tej gierce możesz skupić się tylko na walce bez obawy, że czegokolwiek może zabraknąć (no może poza bełtami dla kuszników :P ).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

got the RSI
Holy shit. Wyguglowałem to i zaczynam się bać. To się jakoś diagnozuje, czy sam stwierdziłeś (jeżeli mowa o repetitive strain injury)

C&C:Generals - ahh, piękne chwile spędzone ze współlokatorami na lanie. GLA (bo nimi grałem przeważnie) to jedyna rzecz, która pozytywnie kojarzy mi się z Muzułmanami ;)

Obecnie pocinam w port konsolowy "Dark Souls: Prepare to Die Edition". Już dawno się tak świetnie przy grze nie bawiłem (tyle że pad wymagany, jeśli nie chce się połamać palców/klawiatury). No i czekam na GTA5, co prawdopodobnie będzie bodźcem do kupna nowego komputera, bo mój dwuletni laptop już wyraźnie się męczy przy nowszych produkcjach.

Ostatnio też natknąłem się reklamę klubu, który mają niedługo otworzyć we Wro - Padbar chyba się nazywa i ma się skupiać na społeczności gamingowej - w środku konsole do gry, kinecty, guitar hero. Spotkał się ktoś już z takim miejscem? Coś czuję że przełamię na nim moje introwertyczne bariery :)
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

highwind pisze:Holy shit. Wyguglowałem to i zaczynam się bać. To się jakoś diagnozuje, czy sam stwierdziłeś (jeżeli mowa o repetitive strain injury)
Jeśli po piętnastu minutach ruszania myszą lub klikania nadgarstek krzyczy, że gwałcą, to znaczy że już masz :-P
Oczywiście nie zaczyna się nagle, ale doskonałym systemem wczesnego ostrzegania są powracające bóle w barkach i nadgarstkach kiedy siedzisz przy kompie. W pracy nabrałem zwyczaju przerywania stukania i porządnego przeciągania się na krześle co kilkanaście minut. Pomogło, ale wielogodzinne sesje gier są już nie dla mnie.
highwind pisze: C&C:Generals - ahh, piękne chwile spędzone ze współlokatorami na lanie. GLA (bo nimi grałem przeważnie) to jedyna rzecz, która pozytywnie kojarzy mi się z Muzułmanami ;)
Rusher, mać jego... ;-) Chińczycy rulez! Zaś mina gościa, kiedy do jego bazy zbliża się szóstka Overlordów wspierana przez dwie Nuke Cannons, bezcenna :-D Inna sprawa, że mi na to pozwolił, bo zlał moje farmy hakerskie.

PS: no, psia, wydało się. Pięćsetka. Już wszyscy wiedzą, żem agent wiadomych sił i piąta (szósta, a nawet siódma i ósma) kolumna na forum ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

Highwind, tak wracając do naszej rozmowy o Final Fantasy... Czy te wcześniejsze części (IX w szczególności) pójdą na PS3? Bo siostra sobie sprawia i tak pomyślałem. A coś mi kiepsko idzie szukanie definitywnej odpowiedzi w internecie. Nie wiem jak to działa z kompatybilnością na wszystkich trzech PlayStation...
KapiX
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 16 maja 2010, 1:25
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: KapiX »

Fist pisze:Nie wiem jak to działa z kompatybilnością na wszystkich trzech PlayStation...
Jeśli pytasz o kompatybilność wsteczną z poprzednimi PS, to tylko pierwsze PS3 (tzw. faty) pozwalały na uruchamianie gier z PS2. Później potrzebny do tego sprzęt z PS3 wywalono, więc PS3 odpala tylko gry na PS3.
Awatar użytkownika
Alex
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2012, 15:53
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: UK

Re: Gry komputerowe

Post autor: Alex »

Moj wybor gier jest troche ograniczony, tzn. gram dosc duzo w wolnych chwilach, ale rzadko probuje nowych gier. Moje ulubione to:

Skyrim (role playing game),
Warhawk (1st person shooter)
Grand Theft Auto 4
Civilization 4 and 5 (strategy)
King's Quest series (adventure)
The Sims 3
Worms
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

W jaki sposób gra na przeglądarce może być tak uzależniająca?!

http://www.totaljerkface.com/happy_wheels.php
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Agon »

Spróbuj przejść to kilka razy pod rząd: http://www.onemorelevel.com/game/quest_for_the_crown
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

Bóg pisze:Spróbuj przejść to kilka razy pod rząd: http://www.onemorelevel.com/game/quest_for_the_crown
Ciekawe. Polecę znajomym :]

In other news, dzisiaj się dowiedziałem, że 12-13 października wychodzi Dishonored. Najnowsze dziecko Bethesdy.
Trailer 1.
Trailer 2 <-- TA PIOSENKA!
Dziwne, że odkryłem to dopiero teraz. Ale zaczynam się do tego palić. Trafili idealnie w moje gusta.
Ever
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2012, 19:37
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Ever »

Mimo, iż jestem dziewczyną to namiętnie "pykam" w gry, różnego rodzaju. Zaczynałam od pegasusa (który gracz nie?) kaczki! (mam wielki sentyment do tego), potem Mario, Tanki. Następnie przygoda z PS'ami i niezliczoną ilość wszelkiego rodzaju gier. Teraz już tylko 'bawię' sie na PC. Głównie GTA, Heroes Might And Magic III (inne wersje mi nie podpasowały), Oblivion, Call Of Duty, Counter-Strike i najważniejsze: Fable The Lost Chapter.
ODPOWIEDZ