Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: rael »

Drimlajner pisze: 22 sty 2020, 22:15 Skandal! Co te introwertyki to ja nie wiem!

Deadfire to naprawdę dobra pozycja. Fabularnie słabiej ale taktycznie (pojedyncze bitewki ale też i wieloklasowanie), muzycznie (voice acting i soundtrack), oraz eksploracyjne jest to miód.

Klimat jest boski! Karaiby fantasy! W sensie piraci z Karaibów, w sensie rywalizacja Angielskich, Fhranzuskich i Hiszpańskich doby XVI-XVII wieku, ale fantasy. Co w sumie nie każdemu może przypaść do gustu, a ja doceniam ten odważny krok (po części 1 z dodatkiem łączącej klimat Baldur's Gate z Icewind Dale, 2 daje powiew czegoś świeżego).

Jak tylko wymienię komp na nowy to na pewno powrócę do tej gry. Dodali tryb turowy (w odpowiedzi na niejako kwintesencję rozgrywek rpg), którego nie próbowałem a chciałbym.
Oj tam, oj tam... Na swoją obronę powiem tylko, że mam Deadfire w swojej steamowej bibliotece i uśmiecha się gdzieś z wnętrza tej mojej rpgowej kupki wstydu. Przy odrobinie szczęścia może dam radę się za to zabrać w tym roku. Na chwilę obecną, jak już obrobię się z GreedFallem to planuję wreszcie nadgonić Kingdom Come: Deliverance. A że wiem, że z wygospodarowaniem czasu na granie ostatnio bywa u mnie dość słabo, to nawet nie będę próbował robić dalekosiężnych planów :P
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: Ananas »

Jakby ktoś chciał wspólnie zagrać w jakąś gierkę którą posiadam i grałem w nią to pisać:
https://steamcommunity.com/id/alexzap/ :p.
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry komputerowe

Post autor: Pilotka19 »

Ananas pisze: 06 lut 2020, 12:04 Jakby ktoś chciał wspólnie zagrać w jakąś gierkę którą posiadam i grałem w nią to pisać:
https://steamcommunity.com/id/alexzap/ :p.
DST 9,9h - no nie wiem czy się liczy. :D
Ale i tak zaproszę.
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: Ananas »

Pilotka19 pisze: 06 lut 2020, 19:10
Ananas pisze: 06 lut 2020, 12:04 Jakby ktoś chciał wspólnie zagrać w jakąś gierkę którą posiadam i grałem w nią to pisać:
https://steamcommunity.com/id/alexzap/ :p.
DST 9,9h - no nie wiem czy się liczy. :D
Ale i tak zaproszę.
Z siostrą w sumie kiedyś grałem, przynajmniej kopie gry mi dała za darmo xd.
Można kiedyś zagrać
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Awatar użytkownika
MMAciej
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2017, 15:58
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: nieznana

Re: Gry komputerowe

Post autor: MMAciej »

Od jakiegoś czasu mocno wkręciłem się w Hitmana 1 i 2 misje The Finish Line katowałem na wszystkie sposoby. Dawno tak dobrze się nie bawiłem w grze. Czekam oczywiście na Cyberpunk 2077
Introverted – 95%, Intuitive – 60%, Thinking – 59%, Judging – 77%, Assertive – 73%
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Percy »

https://youtu.be/XJhawYZwvPI?t=1471

Baldur's Gate 3: Original Sin
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: rael »

Oj, nie o takiego Baldura III nic nie robiłem... A tak poważnie, po cichu trzymałem kciuki za to że Larian postanowi odseparować DIvinity i Baldur's Gate od siebie w taki sposób, aby obie zachowały swoją własną unikalną tożsamość. Wygląda jednak na to, że BG3 będzie rozwinięciem pomysłów Original Sin II i jego wszystkich mechanik co ma zarówno dobre, jak i złe strony. Osobiście preferowałbym gdyby seria pozostała przy walce z aktywną pauzą. Choć sama walka w turach ma spory potencjał i na pewno ma znacznie większe możliwości taktyczne od poprzednich części, to wielu fanów może zrazić się do tego, że starcia będą ciągnąć się w nieskończoność. A sam fakt, że podczas prezentacji Vincke został pokonany w randomowej i nieco przydługiej walce z kilkoma niskolevelowymi przeciwnikami zdaje się to potwierdzać.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

Dzięki za info @rael! Zgubiłem z horyzontu BG3 na jakiś czas.

Podoba mi się, może będzie taktycznie a nie chaotycznie. Trochę mi przypomina ToEE (przeklinałem szybko gameplay) moim zdaniem na plus. Obawiam się, że głównym problemem tego typu gier nie tylko D&D jest to iż na początku masz słabą postać i wszystko ciągnie się w nieskończoność a potem już nawet mniej więcej w środku gry idziesz przez wszystko jak nóż w masło.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: tomektomek »

Jou. Gra ktoś może w Path of Exile na ps4? Możnaby sie jakoś spiknąć :D
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Half-Life: Alyx grałem. Grafika nawet na minimalnych bo mój kartofel nie spełnia wymagań robi ogromne wrażenie, z większością otoczenia można coś porobić. Bardzo wciągające, co w połączeniu z tym że przeładowanie jest ręczne - wyrzuć stary magazynek, wyciągnij z plecaka nowy, włóż, załaduj pocisk do komory skończyło się u mnie upuszczeniem magazynku i zasuwaniem do tyłu przy pierwszym spotkaniu z zombie. Do headcraba podchodziłem uzbrojony w kask, przykrywkę od śmietnika jako tarczą i kucając. Jak dotąd chyba najlepsze doświadczenie z VR jakie miałem.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

Próbowałeś grać bez VR da się przejść grę?
Jest klimat z poprzednich części Half-life 2?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Bez VR nie próbowałem, z tego co wiem oficjalnie wsparcia nie ma.
Klimat HL? Oj tak, jest, wszystko wygląda jak hl2 w wersji odświeżonej do 2020 standardów, z drobnymi zmianami, by jednak pokazać ze to "prequel". Amunicji jest mniej, przeciwnicy tak łatwo nie padają bo też jest ich jednak mniej więc nie jest to tak intensywna strzelanka póki co. Ale są zagadki, są klimatyczne lokacje, muzyka uzależniona mocno od sytuacji. Nawet gra się co chwila ładuje i dostajemy fajny ekran na czekanie! Dla mnie jest to half-life pełną gębą.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: Ananas »

To ja może przypomnę o wejściu do wczesnego dostępu tego diamencika *-* : https://store.steampowered.com/app/2615 ... /?l=polish
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Ja teraz pykam w Plague Inc, tak niby nie chciałem na początku, ale stwierdziłem, dobra gramy xD
ODPOWIEDZ