Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

maadmaax123 pisze:Teraz uważam że szkoda czasu na gry.
Więc nie oglądajmy filmów i nie chodźmy do teatrów bo to strata czasu :P Ja wolę sobie pograć niż obejrzeć jakiś serial w TV czy coś. Kwestia upodobań, ale nie uważam tego za taką straszną stratę czasu. Jakoś człowiek musi się relaksować.

Ja obecnie w League of Legends i Alien Swarm. Obydwie darmowe i cholernie grywalne.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kamil »

Kilka lat temu w Newsweeku był świetny tekst, świetny początek - "Dzisiaj wykształcony człowiek powinien znać niektóre gry komputerowe tak jak niektóre książki czy filmy" (cyt. z pamięci)..
Przecież masa gier ma sporą wartość, to taka książka czy film z tym, że sami kierujemy bohaterem.. Do dziś po głowie mi chodzą rozmowy/fragmenty z Baldur's Gate II, aż niektóre na youtubie znalazłem - http://www.youtube.com/watch?v=EFygutweNbE
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: maadmaax123 »

-mikamves, Kamil, qb macie rację co do plusów gier komputerowych, ale dla uzależnionego nie ma lepszego lekarstwa niż całkowite odstawienie używki. Jako dzieciak potrafiłem kilkanaście godzin dziennie siedzieć przed komputerem i tak było aż do gimnazjum. To chyba nie jest konstruktywne spędzanie wolnego czasu? (na pewno nim nie jest przechodzenie po raz N-ty Gothica w ten sam albo podobny sposób). Nie twierdzę że gry są złe tylko że w moim przypadku dobrego wpływu na mnie nie miały. Gdzieś kiedyś przeczytałem że im wcześniej dziecko zetknie się z komputerem tym większe prawdopodobieństwo że się od niego uzależni. Coś w tym musi być, bo jestem tego przykładem - komputer w domu wylądował gdy miałem 8-9 lat (tu przestroga dla (przyszłych) rodziców :o).

@-mikamves Od małego lubiłem czytać nie wiem czemu akurat polubiłem solucje. Zresztą to nawet mi na rękę, bo o ile w filmach i książkach lubię być zaskakiwany to w grach już nie.


"Gry są złe! Zniszczą cie! Gry są złe! Zniszczą cie!" - grał ktoś w Postala 2 w wersji PL? 8)
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: maadmaax123 »

-mikamves- pisze:
maadmaax123 pisze:-mikamves, Kamil, qb macie rację co do plusów gier komputerowych, ale dla uzależnionego nie ma lepszego lekarstwa niż całkowite odstawienie używki
.

Dlaczego mam odstawiać gry? Mi to w niczym nie przeszkadza. To moje hobby i basta. Nie mam zamiaru z niego rezygnować bo i po co.
Nie kazałem nikomu z niczego rezygnować. Nie wiem dlaczego odebrałeś to jako atak na swoją wolność. Pisząc posta miałem na myśli siebie - osobę, która w moim mniemaniu grała za dużo.
-mikamves- pisze:
Jako dzieciak potrafiłem kilkanaście godzin dziennie siedzieć przed komputerem i tak było aż do gimnazjum. To chyba nie jest konstruktywne spędzanie wolnego czasu?
Znowu Cię nie bardzo rozumiem. Dlaczego spędzanie wolnego czasu ma być konstruktywne?
Trochę chyba głupio jest w ciągu paru miesięcy nie zrobić nic pożytecznego, nieprawdaż? A to na swój sposób boli.
-mikamves- pisze:
"Gry są złe! Zniszczą cie! Gry są złe! Zniszczą cie!" - grał ktoś w Postala 2 w wersji PL? 8)
Grałem chyba w jedynkę. Była to najbardziej głupia i prymitywna gra z jaką miałem styczność. Z resztą na szczęście niezbyt długą, bo po jakiś 20 minutach dałem sobie spokój. Nie polecam nikomu.
Dodaj lepszą grafikę i MASĘ równie prymitywnych i głupich tekstów to wyjdzie Ci Postal 2
goryl

Re: Gry komputerowe

Post autor: goryl »

Ja gram bardzo mało , a jeśli juz to tylko w Counter Strike Source
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Gry komputerowe

Post autor: Piorun23 »

Grałem, gram i grać zamierzam

Uwielbiam gry umożliwiające zwiedzanie dużego, pełnego ładnych widoków i zakamarków świata - serię Elder Scrolls, Fallout 3, Stalkery, Gothic 1 i 2

Nie lubię gier massive multi, typu WoW - są nastawione na grę drużynową, a ja nie jestem typem drużynowym.
Gdyby kiedyś powstała tego typu gra pozwalająca łatwo i przyjemnie grać samotnikiem - był bym bardzo szczęśliwy

Moja wymarzona gra?
Coś w stylu Obliviona, Stalkera lub Fallouta3 (świat fantasy lub post-apokalipsy), z dużo większym światem, możliwością budowy, rozbudowy i urządzania siedzib/siedziby (marzenie to rozbudowa siedziby dosłownie jak w Simsach), i koniecznością zapewnienia bohaterowi podstawowych potrzeb życiowych (bezpieczny sen, szama, woda)

Pomarzyć zawsze miło :D
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: MetalMan »

Piorun23 pisze:Moja wymarzona gra?
Coś w stylu Obliviona, Stalkera lub Fallouta3 (świat fantasy lub post-apokalipsy), z dużo większym światem, możliwością budowy, rozbudowy i urządzania siedzib/siedziby (marzenie to rozbudowa siedziby dosłownie jak w Simsach), i koniecznością zapewnienia bohaterowi podstawowych potrzeb życiowych (bezpieczny sen, szama, woda)

Pomarzyć zawsze miło :D
Czekam na taką grę już kilkanaście lat :wink:

Z tego typu gier, mnie chyba najbardziej wciągnęło swego czasu Fable I, wadą tej gry jest niestety bardzo krótka fabuła. :roll:
A ostatnio jaram się Anno 1602 :mrgreen:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Gram teraz w StarCrafta 2. Niby nie ma rewolucji w RTS'ach tam ani w ogóle nic nowego, czego nie byłoby w innych grach, ale jak ktoś kiedykolwiek grał w pierwszą część to mu się to spodoba i tyle. Jak zwykle w grach Blizzarda, świetne cut-scenki, muzyka i ogólny gameplay miodny.

Co do gier w otwartym światem, uważam, że gdyby Morrowind wyszedł w czasie Obliviona to byłby najlepszą grą w jaką grałem, bo niestety Oblivion, mimo że fajny to nie bawił mnie w taki sposób jak TES III. Ostatnio słyszałem plotki o TES V ale to chyba takie 'a może, może'.

Teraz czekam na Fallout: New Vegas. Jak goście z Obsidianu nie skopią nic z mechanika to będzie dobra gra.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

qb pisze:Gram teraz w StarCrafta 2. Niby nie ma rewolucji w RTS'ach tam ani w ogóle nic nowego, czego nie byłoby w innych grach, ale jak ktoś kiedykolwiek grał w pierwszą część to mu się to spodoba i tyle. Jak zwykle w grach Blizzarda, świetne cut-scenki, muzyka i ogólny gameplay miodny.
Dobrze wiedziec. Mam umowe z kumplem, jak dostanie zamowiona jakas "kolektor edyszyn" to odsprzeda mi swoja kopie SC2.
A w miedzyczasie wrocilem do korzeni i lupiemy z kolega conieco wieczorami w D2 na BattleNet. Jakby sie ktos pisal, to zaprasza Padre, w chwili obecnej lvl 25 trapasin. Bo mi wskutek jakiejs dziwnej awarii swietnego ognistego druida wzielo i zjadlo :-(
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Gry komputerowe

Post autor: przybysz »

Gry komputerowe ile życia się na to zużyło :D

Ja preferuję strategie i RPG. W pierwszym serię Europa Universalis i Total War (INTJ w końcu do czegoś zobowiązuję :mrgreen: ) a z RPG to Planescape Torment (rewelacyjna fabuła, jak ktoś nie grał to polecam).
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

przybysz pisze:Ja preferuję strategie i RPG. W pierwszym serię Europa Universalis i Total War (INTJ w końcu do czegoś zobowiązuję :mrgreen: ) a z RPG to Planescape Torment (rewelacyjna fabuła, jak ktoś nie grał to polecam).
Jeśli kogoś to interesuje to teraz w nowej Extra Klasyce są legendy RPG, czyli Saga Baldur's Gate, Saga Icewind Dale, Planescape: Torment i Lionheart: Legacy of the Crusader, w cenie 25 zł. Ja sobie już zamówiłem, ale premiera została przesunięta na połowę października.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

qb pisze:
przybysz pisze:Ja preferuję strategie i RPG. W pierwszym serię Europa Universalis i Total War (INTJ w końcu do czegoś zobowiązuję :mrgreen: ) a z RPG to Planescape Torment (rewelacyjna fabuła, jak ktoś nie grał to polecam).
Jeśli kogoś to interesuje to teraz w nowej Extra Klasyce są legendy RPG, czyli Saga Baldur's Gate, Saga Icewind Dale, Planescape: Torment i Lionheart: Legacy of the Crusader, w cenie 25 zł. Ja sobie już zamówiłem, ale premiera została przesunięta na połowę października.
Może glupie pytanie, ale jak to zamówiłeś? Baldurowe Gejty mnie nie ruszają zbytnio, ale w Lioheart bym sobie zagrał.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

http://allegro.pl/show_item.php?item=1241712788

Zamówiłem na tej aukcji, niestety już nieaktualna. No i nie wiem kiedy to dostanę, ale gość mi odpisał że w połowie października jest premiera, pozostaje mi wierzyć na słowo :P
Pewnie wtedy pojawią się na allegro i w sklepach typu empik, tesco itd.

Jest tez platynowa kolekcja ale one są droższe, bo około 50 zł.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

qb pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=1241712788

Zamówiłem na tej aukcji, niestety już nieaktualna. No i nie wiem kiedy to dostanę, ale gość mi odpisał że w połowie października jest premiera, pozostaje mi wierzyć na słowo :P
Pewnie wtedy pojawią się na allegro i w sklepach typu empik, tesco itd.

Jest tez platynowa kolekcja ale one są droższe, bo około 50 zł.
Dzięki. No cóż, na razie po ptokach. Może co się znajdzie później na merlinopodobnych.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

http://grajtaniej.pl/dzis-do-sklepow-tr ... a-klasyka/

Znalazłem coś takiego, hm nie jest to optymistyczne. Ciekaw jestem z jakiej przyczyny przesunęli premierę. Szkoda by było bo dużo fajnych gier w jednej paczce, a nie kosztuje to majątku.

No i coś takiego. Pomyliłem się z ceną, w sklepie drożej, 29.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=46424

A generalnie to te tytuły są i będa prawdopodobnie dostępne:


Extra Klasyka
Alone in the Dark
Company of Heroes
Company of Heroes: Oposing Fronts
Driver: Parallel Lines
F.E.A.R 2: Project Origin
Juiced 2: Hot Import Nights
Medieval II: Total War - Królestwa
Mount & Blade
Piraci z Karaibów 3: Na krańcu świata
Test Drive Unlimited
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena
Warhammer 40000 Dawn of War: Soulstorm
Warhammer 40000 Dawn of War II

Extra Klasyka Gold
Legendy RPG
Spellforce Universe
Supreme Commander: Złota Edycja
The Guild 2: Platinum
Titan Quest: Złota Edycja
Warhammer 40000 Dawn of War Antologia
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ