Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: kosmita »

ADOM to jedna z niewielu gier, w której gracz boi się śmierci własnej postaci.
ADOM to jedna z niewielu gier, w której grafika jest zdecydowanie gorsza od grywalności.
ADOM to jedna z niewielu gier, w której strona graficzna rozwija wyobraźnię.
Itp. itd.

Lubię gry roguelike, choć lubiałbym je bardziej, gdyby nie to, że wszystkie są w klimatach fantasy.
szukam
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Pograjcie w RPG. Ale to prawdziwe, z ołówkiem i kartką. Zabawa gwarantowana. Niestety interakcja z innymi ludźmi jest konieczna :mrgreen:

Ano tak, to temat o grach komputerowych, trochę offtop ;p
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: kosmita »

qb pisze:Pograjcie w RPG. Ale to prawdziwe, z ołówkiem i kartką. Zabawa gwarantowana. Niestety interakcja z innymi ludźmi jest konieczna :mrgreen:
Żeby jeszcze było z kim... mistrza nigdzie w okolicy nie ma, a sam nie chcę nim zostać.
szukam
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Gry komputerowe

Post autor: korsarz »

zarat pisze:
qb pisze:Pograjcie w RPG. Ale to prawdziwe, z ołówkiem i kartką. Zabawa gwarantowana. Niestety interakcja z innymi ludźmi jest konieczna :mrgreen:
Żeby jeszcze było z kim... mistrza nigdzie w okolicy nie ma, a sam nie chcę nim zostać.
Dokładnie. Ostatni raz grałem w Warhammera z braćmi, gdy miałem ile... 12 lat najwyżej..? Od tamtego czasu nie znalazłem nikogo chętnego...

A tak przy okazji: http://www.tawerna.rpg.pl/Kwiatki-z-ses ... -1-a23.php :)
Obrazek
___

Re: Gry komputerowe

Post autor: ___ »

brak MG powodem śmierci 90% drużyn w polsce :P.

A jeżeli chodzi o gry: od kiedy skończyłem 4 lata gram ciągle i namiętnie we wszystko co się rusza. Jakoś pół roku temu przesiadłem się z blaszaka na xboxa. Chociaż przyznaje, że ilość czasu poświęcanego na granie jest odwrotnie proporcjonalna do wieku. Aktualnie chyba więcej myślę o programowaniu gier, niż gram w jakieś :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

-mikamves- pisze:(...)nie wiem co to jest MG?
Mistrz Gry.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kori »

A ja w RPG nie gram, ale lubię za to pykać w "Neuroshima HEX!" - taka strategiczna gra, oparta na świecie RPG Neuroshimy.
eremita

Re: Gry komputerowe

Post autor: eremita »

Ja ofc grałem dużo bg2, d2,starcraft trochę, w3, a raczej dota(teraz gram właśnie od czasu do czasu) ale im nowsze gry, tym mniej mają w sobie z tej prawdziwej, doskonałej gry, dlatego jakieś 2 lata temu zwróciłem się w przeciwnym kierunku i katowałem się ADOM'em. Po graniu w niego max 2 tyg(setki herosów poszło pod ziemię), zawsze mam 3 mies przerwy i tak w odstępach czasowych udało mi się czasem docierać do kasyna ^^.
marc

Re: Gry komputerowe

Post autor: marc »

Ja tam przestalem grac w gry. Kiedys traktowalem je jako interesujacy sposob zanurzenia sie w alternatywny i ciekawy swiat, dzis jest to dla mnie stara czasu, ktory wole poswiecic na nauke czegos interesujacego, osobiscie pozytecznego i rozwijajacego. Gry komputerowe niestety nie dadza mi tego, co lubie osiagac.
eremita

Re: Gry komputerowe

Post autor: eremita »

Też przez pewien okres tak myślałem, ale po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że mile jest oderwać się trochę od rzeczywistości i dlatego wróciłem, lecz gram mało, dla relaksu. Aczkolwiek resztę czasu staram się po jak najbardziej ubogiej części spędzać przy edukacji szkolnej, a w większej uczyć czegoś, co być może niekoniecznie przyda mi się w życiu(jak ktoś czytał Tolkiena to quenya bd dobrym przykładem).
Awatar użytkownika
sonix
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 16 wrz 2009, 20:32
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: sonix »

Ja gram odkąd pamiętam (przyjmuję, że od 4 roku życia czyli 15 lat, z tym, że w moim przypadku od początku grałem na konsolach) i nigdy nie przeżywałem takiego kryzysu, w sumie nie wyobrażam sobie, żebym kiedyś to porzucił bo uznam, że to bez sensu. Czy słuchanie muzyki, oglądanie filmów to produktywna rozrywka? Grając przynajmniej coś robimy, dużo lepsza alternatywa niż np. ślęczenie przed telewizorem... Poza tym gry pomagają przy językach (no chyba, że gramy tylko w tytuły po polsku), ja swój angielski w dużej mierze im zawdzięczam, zachęciły mnie też do poznania japońskiego a jeden konkretny tytuł (Aerodancing 4 na PS2) zapoczątkował moje zainteresowanie lotnictwem :P
"You laugh at me because I'm different, I laugh at you because you're all the same."
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Gry maja też pozytywny wpływ na wiele innych rzeczy, np. na spostrzegawczość i refleks. Wielu chirurgów gra w wolnych chwilach.

Ja tez sobie nie wyobrażam, żebym kiedyś przestał grać :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: es_pada »

W gry komputerowe gralam za czasow szkolnych,teraz raczej nie. :)
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: maadmaax123 »

Kiedyś gry zapisywały większość mojego życiorysu. Teraz uważam że szkoda czasu na gry.
Oto tytuły, które zostaną na zawsze w moim sercu :D:
-Unreal (już nie będzie drugiej takiej gry)
-Rayman 2
-Fallout 2 (przeszedłem 6 razy)
-Space Ranger 2
-Age of Empires 2
-Gothic (przeszedłem kilkanaście razy(!))
-Gothic 2 (+Noc Kruka)
-Jagged Alliance 2 (jakoś nigdy nie grałem u siebie)
-Settlers 3
-Mafia
-Far Cry
-Jumping Flash (Playstation One)
-Battle Arena Toshinden (Playstation One)
-Half Life
-CS 1.6
-Heroes 3
-Need for Speed 2 (pierwsza moja gra)
-Hitman Codename 47
-Operation Flashpiont
-StarCraft
-S.T.A.L.K.E.R.
-Worms (2, Armagedon, World Party)

Ech.. Tyle życia zmarnowanego :(

PS Lubię czytać solucje do gier
PS2 Nigdy nie zapomnę ścieżki dźwiękowej z gry Rezerwowe Psy :wink:
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: MetalMan »

Ja w sumie już nie gram... kiedyś grałem dość czesto, teraz to tylko dla odstresowania, jak najdzie mnie ochota.
Moje ulubione gry: Rome TW, i Gothic I[przeszedłem kilkanaście razy] i II NK.
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
ODPOWIEDZ