Couchsurfing

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Szymek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna

Couchsurfing

Post autor: Szymek » 05 mar 2017, 20:28

Hej, co sądzicie o couchsurfingu, konta pozakładane? :) Wklejając z wikipedii:

Couchsurfing.com – strona internetowa dzięki której można zaoferować darmowe zakwaterowanie lub znaleźć użytkowników oferujących nocleg we własnym domu czy mieszkaniu w wielu zakątkach świata. Każdy użytkownik portalu tworzy w nim profil, w którym podaje podstawowe informacje o sobie, jak np. zainteresowania, znajomość języków, zamieszcza także zdjęcia. Zaznacza również, co może zaoferować swoim gościom: kanapa, zwiedzanie, wyjście do kawiarni, i czego oczekuje w zamian. Osoba poszukująca noclegu loguje się na stronie, wyszukuje użytkownika, który może ją przyjąć w danym terminie i kontaktuje się z nim bezpośrednio. Profile zarówno gospodarzy, jak i gości uzupełnione są o oceny i komentarze innych osób. Każdy użytkownik sam decyduje, kogo przyjmie pod swój dach. Couchsurfing, obok autostopu, carpoolingu i zamiany domami, uważany jest za jeden z najlepszych sposobów na tanie podróżowanie.

Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Couchsurfing

Post autor: Krata_Browara » 05 mar 2017, 20:47

Jestem użytkownikiem tej strony od 2011 roku, zatrzymywałem się u ludzi w kilku krajach, oprowadzałem po swoim mieście, nie hostowałem, bo nie miałem na to za bardzo warunków. Ludzie są tam różni, ale jak się uważa, to raczej nas nikt nie zabije ani nie zgwałci :D
Kiedyś było lepiej, z czasem strona się skomercjalizowała i część ludzi przeniosła się np. na bewelcome.
Ogólnie polecam, nawet jeśli ktoś boi się nocować u obcego/obcego człowieka, to może umówić się na wspólne zwiedzanie miasta, lokalsi potrafią pokazać ciekawe perełki :)
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.

Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Couchsurfing

Post autor: Caroline » 05 mar 2017, 21:46

Mam konto niecały rok. Póki co nie gościłam jeszcze nikogo u siebie, a w miastach, które zwiedzałam nie miałam szczęścia do znalezienia hosta ;) Mimo to uważam, że to świetna strona, bo można poznać masę fajnych i ciekawych ludzi, poznać różne kultury i dowiedzieć się dużo o danym mieście/państwie. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z "usług" coachsurfingu.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 1716
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wlkp

Re: Couchsurfing

Post autor: Coldman » 05 mar 2017, 23:33

Na początku myślałem, że to reklama, ale po zapoznaniu się wydaję się być bardzo fajną opcją dla podróżnika. Aż sobie utworzyłem tam konto
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 1834
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Couchsurfing

Post autor: highwind » 05 mar 2017, 23:35

Ja tego nie widzę. Opornie wpuszczam ludzi w swój prywatny zaścianek. To raz. Druga sprawa - z punktu widzenia klienta - wolę coś w stylu airBnB. Nieswojo mi wbijać komuś na chatę, tak za darmo (bo jak rozumiem, to ten serwis przewiduje właśnie taki rodzaj zakwaterowania?). Ja w ogóle nie lubię się narzucać i robić ludziom problemów. A i zwiedzać miasto z obcą osobą? To wszystko mi się wydaje jakieś ekstrawertyczne :P

Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Couchsurfing

Post autor: Krata_Browara » 06 mar 2017, 0:13

highwind pisze:Ja tego nie widzę. Opornie wpuszczam ludzi w swój prywatny zaścianek. To raz. Druga sprawa - z punktu widzenia klienta - wolę coś w stylu airBnB. Nieswojo mi wbijać komuś na chatę, tak za darmo (bo jak rozumiem, to ten serwis przewiduje właśnie taki rodzaj zakwaterowania?). Ja w ogóle nie lubię się narzucać i robić ludziom problemów. A i zwiedzać miasto z obcą osobą? To wszystko mi się wydaje jakieś ekstrawertyczne :P
To czy kogoś chcesz wpuścić zależy tylko od Ciebie, możesz przeczytać profil danej osoby, często bardzo obszerny, więc trochę się o niej dowiesz, zawsze są już jakieś punkty zaczepienia.
Nie koniecznie musisz wbijać się za darmo, zawsze możesz podarować gospodarzowi butelkę polskiej wódki albo jakieś polskie słodycze itp. Ja zwykle tak robię. Czasem ludzie zbierają coś np. znaczki albo kubki i poproszą Cię to w zamian za gościnę. Zakwaterowanie może być różne, w zależności od tego czym dysponuje gospodarz, może to być prywatny pokój z łóżkiem kingsize albo kawałek podłogi do rozłożenia śpiwora. ludzie też są różni, od studentów hipisów, którzy częstują trawą po 80 latków, którzy nudzą się na emeryturze (oba przypadki z mojego doświadczenia).
Nikomu się nie narzucasz, bo jeśli ktoś nie chce Cię przyjąć to po prostu Ci odmówi, jego święte prawo.
A z zawodowym przewodnikiem kiedyś zwiedzałeś? To przecież też obca osoba a różnica jest tylko taka, że płacisz za jej czas.
Tak czasem jest dziwnie jak host i gość są intro i tak z początku ciężko rozpocząć rozmowę, ale na prawdę nie trzeba być extra by używać CS.
Ta strona pozwalana na poznawanie ludzi z innych kultur, co jest spoko :P poszerza horyzonty, czasem pozwala też się nauczyć bardzo praktycznych rzeczy.

Ja polecam :D
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.

Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Couchsurfing

Post autor: wazz » 06 mar 2017, 9:04

Też mam konto od ponad 2 lat, świetna opcja chociażby dlatego, że od nikogo nie poznasz lepiej miejsca niż od lokalsów. Bardzo trudno jednak znaleźć hosta, próbowałam w 3 stolicach, a tam zawsze jest oblężenie więc nie udało mi się. Można za to łatwo dogadać się na wypad po mieście jak opisał kolega wyżej. Faktycznie troche trzeba się przełamać jako intro ;)

Jeśli chodzi o darmowe nocowanie, zazwyczaj obowiązuje tu reguła wzajemnosci. Przywozisz jakieś suweniry z Polski czy swojej miejscowości albo/i oferujesz gościnę u siebie następnym razem.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.

ODPOWIEDZ