Taniec

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Taniec

Post autor: ewka »

Jest tu moze ktos, kto tanczy swinga, charlestona , shim sham itp?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taniec

Post autor: Coldman »

Nie, ale tańczę oberka narodowego/regionalnego, polkę, krakowiaka, chodzonego, kujawiaka :D
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Taniec

Post autor: ewka »

Poszedles w strone tanca narodowo-regionalnego, tez nietypowo i ciekawie. :) A co cie sklonilo ze wlasnie ten taniec, zamilowanie, przypadek czy jeszcze cos innego? Szkoly tanca chyba nie za czesto maja w swojej ofercie takie tance, chyba bardziej domy kultury?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taniec

Post autor: Coldman »

Tańczę w Zespole Pieśni i Tańca ponad 10 lat.
Skłonili mnie kumple i tak zostałem.
Chodzę tam dlatego, że to lubię i jest przynajmniej co robić. Jeździmy na występy tu i tam, zdarzają się występy zagraniczne. Ja nic za to nie płacę i oni też mi nie płacą. Oczywiście zespół nie ogranicza się tylko do tańca. Jest śpiew i czasem inscenizacje.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Taniec

Post autor: ewka »

O to widze ze mam do czynienia z ekspertem, 10 lat to niezly staz. Fajnie ze ten rodzaj tanca pozwala ci na tyle rzeczy, zwlaszcza ze mozesz dzieki niemu zwiedzac swiat. Wydaje mi sie ze wiele roznych, zwlaszcza tych najbardziej popularnych tancow np latynowskich nie oferuje tak wiele, sa imprezy , konkursy i na tym koniec, (a moze sie myle). Mam nadzieje ze tez kiedys dojde do tak zaawansowanego poziomu, na razie stawiam pierwsze kroki, jeszcze mi nawet rok nie stuknal. U nas raczej nie ma wyjazdow pokazowych, za ktore ktos inny by chcial placic ale jest wiele roznych imprez, festiwali. Na tych imprezach wiele ludzi sie przebiera wiec ma sie poczucie, jakby sie czlowiek cofnal w czasie do lat 50siatych. Swing tez rozni sie od typowych szkol tanca , glownie tym ze to nie tylko taniec ale to taka mala spolecznosc, sposob bycia, myslenia.
michalinakrop
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:22
Płeć: kobieta

Re: Taniec

Post autor: michalinakrop »

Ja bym bardzo chciała iść w końcu na naukę tańca, ale mój partner póki co skutecznie się broni ;/
Pomiary elektryczne. Szukasz? Sprawdź: www.adrianszopa.pl
serdel321
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2018, 13:09
Płeć: nieokreślona

Re: Taniec

Post autor: serdel321 »

Taniec jest cudowny, najbardziej lubię latynoamerykańskie. Niestety też nie mam za bardzo z kim ćwiczyć :)
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Taniec

Post autor: Miszka »

To już chyba norma - chęć nauczenia się tańczyć, ale brak drugiej osoby do ćwiczeń ;) Nie mam namyśli nawet wpisów powyżej, a wrażenie po tym jak poruszałem temat w gronie znajomych.

Kilka razy brałem udział w różnych warsztatach tańca, ale to zdecydowanie zbyt mało żeby faktycznie czegoś się nauczyć. Od nowego semestru chcę pójść na jakiś kurs, czasowo powinno się udać. Mogę też się zderzyć z problemem braku partnerki, ale póki co jestem dobrej myśli, raczej tańczenie jest czynnością którą ludzie lubią robić :)
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Taniec

Post autor: ewka »

Na kursie tanca nie trzeba koniecznie miec partnera, (przynajmniej taka mam nadzieje). Ogolnie wyglada to tak , i to nie tylko na moim kursie ale i z tego co slyszalam na innych, ze kazdy tanczy z kazdym tzn.co kilka minut jest zmiana partnera. Zwykle jest wiecej kobiet na kursach tanca wiec moze z tego powodu gdzies wymagaja zeby przyjsc z partnerem, bo maja sport deficyt facetow.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taniec

Post autor: Coldman »

Ale nie ma co ukrywać, że najlepiej się tańczy ze swoją partnerką, bo samemu idąc gdzieś ciężko znaleźć 2 osobę, która to samo potrafi. Ja potrafię, fajne kombinację, ale facet sam wszystkiego nie zrobi.
Muzoniusz
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2018, 9:15
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP-T

Re: Taniec

Post autor: Muzoniusz »

A ja bym chętnie z kimś z szeroko rozumianych okolic Zielonej Góry spróbował potańczyć bachiatę...
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taniec

Post autor: Coldman »

Jak ja bym chętnie zapisał się do jakieś szkoły tańca i pouczył się czegoś nowego. Tylko nie ma z kim xD
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taniec

Post autor: Polan »

Coldman pisze: 13 sty 2019, 18:07 Jak ja bym chętnie zapisał się do jakieś szkoły tańca i pouczył się czegoś nowego. Tylko nie ma z kim xD
Są szkoły organizujące kursy "dla singli" i tam przeważnie facetów brak. Choć fakt ze to pewnie bardzo matrymonialny charakter ma. :roll:
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taniec

Post autor: Coldman »

Może i tak, ale w Warszawie czy w większych miastach. U mnie takich rzeczy nie ma ;)
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taniec

Post autor: Polan »

W Poznaniu masz na 100%, to w prawie że blisko~.
ODPOWIEDZ