Survival

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Snv
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:55
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Survival

Post autor: Snv »

Hmm, chyba zbytnio przenicowałeś moją wypowiedź, ale to może dlatego, że nie potrafię precyzyjnie przelewać myśli na papier. Właśnie dlatego napisałam, może nie dość wprost, że wadą jest narzucanie- sztuczność fuj. Też nie lubię tych wszystkich udziwnień, preferuję naturalny survival, ale muszę przyznać, że dla kogoś, kto nie miał z nim kontaktu, taki obóz jest dobrym sposobem na poznanie swoich granic, czym później można się kierować, samemu wyruszając do lasu. Więc "bawienie się" może być symultanicznie całkiem pożyteczne, przymrużając oboje oczu na te bezsensowne praktyki, które zacytowałeś. I wszystko jest przygotowaniem do czystej przyjemności, czyli samotnej wyprawy :)
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Survival

Post autor: Piorun23 »

Co racja to niby racja :wink:

Pewnie po prostu mam alergię na militarystów - nawet w odrzuceniu z woja wpisali mi "brak zdolności wykonywania rozkazów" :mrgreen: Autentycznie :lol:

A z survivalowców polecę:
http://www.luczaj.com/ :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Snv
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:55
Płeć: nieokreślona
Kontakt:

Re: Survival

Post autor: Snv »

"brak zdolności wykonywania rozkazów" - cudowne :D
Byłeś już kiedyś sam na survivalu? Jeśli tak, ile dni i jak sobie poradziłeś?
PS. dziękuję za link!
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Survival

Post autor: Piorun23 »

Zdarzyło się parę razy :wink: (Trochę doświadczeń się nazbierało)

Bardzo mile wspominam parodniowe wędrówki po puszczy Knyszyńskiej czy Rominckiej :)

Najciekawsze... na pewno nocowanie w temperaturach poniżej zera i w igloo :mrgreen:
Nie powiem ze to miłe - ale ciekawe na pewno :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Survival

Post autor: Coldman »

Ostatnio tak się zacząłem tym jarać, wszystko przez kanał bushcraftowy, który śledzę od kilku lat. W pracy wiem, że sobie sporo dorobię i mam w planach zaopatrzyć się w ekwipunek za parę stówek. Tak żeby móc sobie zrobić nockę w lesie. Ekwipunek przyda się też na zwykłe wycieczki. Pojemny plecak, czy śpiwór zawsze znajdą zastosowanie w razie gdybym się nie wciągnął w to. Szkoda, że zima nadchodzi, zimno trochę, a śpiwór do zera to droga rzecz. Tak właśnie szperam po internecie i szukam ciekawych opcji. Żyje w mieście od niecałych 3 miesięcy i zaczynam odczuwać brak natury wokół siebie. Jesień na wsi jest taka piękna, a w mieście tylko parę żółtych drzew. Taka wyprawa do lasu i biwak byłby czymś pięknym. W przyszłym roku planuje wycieczkę w góry, więc ekwipunek biwakowy również by się przydał.
ODPOWIEDZ