Pasje

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Pasje

Post autor: Cytrynka46 »

Ja też lubię puzzle np. taką zebrę 1000 elementów :) Rzeczywiście odprężające zajęcie, tak samo jak wszelkiego rodzaju łamigłówki (krzyżówki, sudoku). A lubicie gry planszowe? Bo mimo, że jest to rozrywka w grupie innych osób, to jednak strasznie mnie wciągają i poprawiają humor. Idealne na integrację z innymi. Polecam "Taboo", "Niagarę", rysowane, pisane lub/i mówione kalambury, nietypową, lecz ciekawą grę "Pandemia". (Jak macie swoje ulubione to też się podzielcie) :)
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Pasje

Post autor: Czerwona »

Też lubię układać puzzle. W dzieciństwie miałam 3 ulubione po 1000/2000 elementów. Jedne przedstawiały jakąś bitwę czy coś takiego. Wszystkie puzzle były w odcieniach brązu, a ja zawsze układałam je na czarnym stole/ławie, bo tylko tam mieściły się po rozłożeniu. Za to obrazek układałam na stolnicy. Mama nigdy nie mogła doprosić się oddania jej :D Drugie to statek na morzu, gdzie 90% elementów było niebieskich - woda i niebo, a trzecie coś w rodzaju "pikniku", z podobnymi proporcjami, ale w kolorze zieleni. Co ciekawe dla mnie układanie puzzli zawsze było zabawą wieloosobową i nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek układała je sama.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
PabloKK
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2015, 19:53
Płeć: mężczyzna

Re: Pasje

Post autor: PabloKK »

Bardzo lubię sztuki walki oraz szachy,trenuje to i to. Oprócz tego interesuje się sportem oraz matematyką.
Interring
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2016, 22:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Pasje

Post autor: Interring »

Jeśli yo można nazwać pasją xD to moja to origami przesterzenne ;-). Uwielbiam składać kartki :-P. Bardzo mnie to wciąga i pomaga mi się wyłączyć. Bardzo ciekawe wychodzą z tego typu origami rzeźby. Ostatnio zrobiłem stadion ^^.
Kim jestem?
15-latek (rocznikowo) jako 4w5 z połączeniem dwójki. Wrażliwy, szczery, pomocny ;-).
______________________________________________________
Wiesz, gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca." - Antoine de Saint-Exupery "Mały Książę"
Awatar użytkownika
Grendel
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 09 paź 2015, 10:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Pasje

Post autor: Grendel »

Zastanawialiście się kiedyś, czy można swoje życie przeżyć z pasją?
Chodzi mi o wejście w stan flow w każdej albo w większości czynności, które robimy?
Praca, nauka, hobby, związki, relacje z rodziną, samotne wypady do lasu?

Trochę podpowiedzi:
https://www.youtube.com/watch?v=qy0XljKUZZg
https://www.youtube.com/watch?v=tLLcAbmCvHk
https://www.youtube.com/watch?v=fXIeFJCqsPs

Może ktoś ma doświadczenie we wchodzeniu w taki stan?
Myślicie, że to może być recepta na spełnienie?
Nestor

Re: Pasje

Post autor: Nestor »

Całe nie, ale w większości:
https://www.youtube.com/watch?v=Scn4Gzqy0n4

Nie ma innej drogi do spełnienia. Z tą uwagą, że bynajmniej nie upatruję w szczęścia w ciągłym pobudzeniu, tylko w umiarze pomiędzy odpoczynkiem a działaniem.
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Pasje

Post autor: martens »

Moją pasją jest makijaż, charakteryzacja :-) Zawsze miałam smykałkę by malować, rysować czy kolorować, ale nie dawało mi to radości. Kiedy zaczęłam malować, ale twarze, to był strzał w dziesiątkę! Fajnie mi się czyta o cudzych pasjach, bo są dla mnie takie odmienne, coś nowego, coś fajnego :-)
Awatar użytkownika
ta_cicha
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2016, 21:11
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasje

Post autor: ta_cicha »

O, to ja mam całkiem podobnie - zawsze trochę rysowałam, ale też odkąd pamiętam miałam problem z tym, że moje rysunki były za małe, mogłam wziąć obojętnie jak dużą kartkę, a wykorzystywałam i tak tylko jakieś 5cm2 :P Strzałem w dziesiątkę okazał się dla mnie nail art :D
*To jest bardzo kreatywny podpis, który sprawia, że ludzie, którzy mnie nie znają, od razu myślą, że jestem fajna.*
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasje

Post autor: nudny introwertyk »

Czy miłość do spania można podciągnąć pod pasję ? :P Chyba nigdy w całym życiu nie miałem czegoś, co mógłbym nazwać pasją. Zawsze zazdrościłem rówieśnikom, którzy odnosili sukcesy w tej czy innej dziedzinie, którzy zatracali się w tym co robią i niemal nie widzieli świata poza tym. Może wynika to z mojego lenistwa. Może z tego, że nie znoszę monotonii - nie w czymś, co ma być dla mnie rozrywką. Chętnie pójdę pobiegać raz na jakiś czas, ale gdybym miał robić to codziennie... bożesztymój, jakie to jest nudne. A może dzieje się tak dlatego, że nie mam cierpliwości i nie lubię się uczyć, chciałbym umieć wszystko od razu, bez pracy ? W sumie fajnie byłoby rysować super obrazki, ale jak tak pomyślę ile to pracy trzeba, samodoskonalenia... nie, już nie chcę rysować ;) No nic, nie idzie mi odkrywanie pasji, więc może to pasja odkryje mnie :D
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasje

Post autor: krucha_babeczka »

Sądząc po innym wątku myślałam, że Twoją pasją jest gotowanie ;)
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasje

Post autor: nudny introwertyk »

To prawda, lubię gotować ale pasją bym raczej tego nie nazwał. Coś jeść trzeba, a jeśli sam gotuję, to przynajmniej wiem co jem i przy okazji się czegoś uczę ;)
Może kiedyś założę jakiegoś bloga, jeśli tylko moje życie stanie się ciekawsze ;)
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasje

Post autor: krucha_babeczka »

nudny introwertyk pisze: Może kiedyś założę jakiegoś bloga, jeśli tylko moje życie stanie się ciekawsze ;)
A co to właściwie znaczy "mieć ciekawe życie"? Czy nie jest aby tak, że nasze życie jest o tyle ciekawe, o ile sami potrafimy je w taki sposób przedstawić? Ja z punktu widzenia przeciętnego (zwłaszcza ekstrawertycznego :P) obserwatora wiodę bardzo monotonne życie. Jednak w moim wnętrzu dzieje się tak wiele, że nie potrafiłabym nazwać go nudnym. Inna sprawa, że nie zawsze potrafię te swoje przeżycia wyrazić, jak i też mało kogo one interesują :P
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Pasje

Post autor: nudny introwertyk »

Dokładnie, krucha_babeczko, moje życie z zewnątrz wydaje się bardzo nudne, więc to, o czym bym pisał raczej nikogo by nie zainteresowało. No bo o czym niby ? O tym nad czym dzisiaj rozmyślałem ? Jaka myśl wprawiła mnie w melancholię, a która rozbawiła ? Fakt, brakuje takich blogów, ale dlatego, że nie ma na coś takiego popytu ;) A zresztą nie za bardzo ciągnie mnie do uzewnętrzniania się całemu światu. Czy choćby tej jednej przypadkowej osobie, która przez przypadek by tam raz na ruski rok wpadła :P
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Pasje

Post autor: Uciekinierka »

nudny introwertyk pisze:Czy miłość do spania można podciągnąć pod pasję ? :P Chyba nigdy w całym życiu nie miałem czegoś, co mógłbym nazwać pasją. Zawsze zazdrościłem rówieśnikom, którzy odnosili sukcesy w tej czy innej dziedzinie, którzy zatracali się w tym co robią i niemal nie widzieli świata poza tym. Może wynika to z mojego lenistwa. Może z tego, że nie znoszę monotonii - nie w czymś, co ma być dla mnie rozrywką.
Jej, to jednak jest ktoś kto ma tak samo. A zastanawiałam się co jest ze mną nie tak. Strasznie bym chciała mieć coś "swojego", ale nie potrafię osiąść w czymś na stałe.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pasje

Post autor: krucha_babeczka »

A ponoć introwertycy mają w zwyczaju poświęcać się jednej pasji na całego (tak przynajmniej piszą w mądrych książkach). Odstajecie od normy czy zmieniamy definicję? :)
ODPOWIEDZ