Komiksy

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Biała_Dama »

CoroDaNem pisze:Od Marvela mogę z pełną odpowiedzialnością polecić Ant-Man Second Chance Man - świetny wstęp, świetne rozwinięcie i świetne zakończenie. W dużym skrócie, jest to dobra, zabawna i trochę wzruszająca historia o ojcu, który pomimo niepowodzeń w swoim życiu stara się być dobrym rodzicem dla swojej córki.
Oho, wezmę to pod uwagę. W sumie dochodzę ostatnio do wniosku, że jak zdarza mi się obejrzeć jakiś film na podstawie komiksów Marvela, to potem mam ochotę przeczytać oryginalną historię. Tak mam teraz po obejrzeniu filmu "Dr Strange", czuję, że historia opisana w komiksie jest o wiele ciekawsza ;)
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Komiksy

Post autor: Coro »

Tym razem przybywam do tego tematu z reklamą :D Oczywiście nikt mi za nią nie zapłacił, umieszczam ją ze względu na uznanie dla sklepu ATOM Comcis oraz przez ból serca, że sporo licytacji jest w ogóle nie ruszonych. O co dokładnie chodzi?

Jakiś czas temu ATOM Comics ruszył z "Piątkowymi Piątkami". W każdy piątek startują i kończą się licytacje starszych (przeważnie 2015 - 2016) amerykańskich zeszytówek - cena wywoławcza to 5 złotych. Bardzo polecam poświęcić trochę czasu na przeglądniecie wystawionych komiksów i sprawdzenie ich recenzji (np. tutaj), ponieważ można zdobyć kilkanaście/kilkadziesiąt minut dobrej zabawy dla mózgu i oczu za niewielkie pieniądze. Mnie, na przykład, ostatnio udało się zdobyć dwa bardzo fajne komiksy za drobne pieniążki, tj. 5 i 7 zł - normalnie takie komiksy chodzą po 16 - 20 zł, warianty okładek bywają droższe.

Jeżeli jakiś świeżak się tym zainteresował, to przede wszystkim niech się nie przejmuje, że weźmie jakiś zeszyt, gdzie jest środek jakiejś rozwiniętej już historii i nie będzie kompletnie rozumiał o co chodzi. Znowu podam swój przykład - teraz wylicytowałem właśnie za 5 zł Spider-Woman #10. Jest to tzw. tie-in do event'u Civil War II. CWII akurat dobrze znam, ale w ogóle nie przeczytałem wcześniejszych zeszytów z tej serii, więc kompletnie nie wiedziałem jakie się zaczęło jej "detektywowanie" w tej części, ale co z tego... Ten zeszyt był strasznie zabawny, fajnie narysowany i pokolorowany, ogólnie świetnie się przy nim bawiłem :D Mogę znowu przytoczyć Spider-Woman, tym razem #1, nawiązujący też do pewnego event'u, lecz tym nie za bardzo kojarzyłem o co chodziło, ale znowu było zabawnie czytać ten komiks ^^

Szczerze polecam te aukcje tym co nie lubują zbytnio zeszytówek oraz Gigantowym zjadaczom, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować amerykańskiego komiksu ;)

LINK DO LICYTACJI JEST TUTAJ :P


P. S.

Wspomnę dodatkowo, że do środy (15.02) trwa promocja na wydania zbiorcze Image Comics w ATOM Comics z okazji 25-lecia tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Komiksy

Post autor: Coro »

Wspomniałem jakiś czas temu o tym, że w marcu ma się odbyć kolejny Krakowski Festiwal Komiksu i oto nareszcie (!!!) oficjalnie podano jakąś informację odnośnie tego wydarzenia. 6. KFK będzie miał miejsce 25-26 marca w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Ne obecną chwilę wiadomo jedynie, że gośćmi specjalnymi mają być Bédu (Bernard Dumont) oraz Søren Mosdal i tyle, jeżeli chodzi o konkrety. Zapewne pełny program Festiwalu pojawi się w najbliższym czasie.

Ktoś wpadnie? :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komiksy

Post autor: Coldman »

Tak mi się przypomniało, że za dzieciaka czytałem Kajko i Kokosz :D
https://www.google.pl/search?q=kajko+i+ ... oQ_AUIBigB
ODPOWIEDZ