Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Dyskusje, pytania, rekomendacje dotyczące owoców kinematografii i telewizji (w tym internetowej).
Awatar użytkownika
justyna
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2025, 18:58
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: justyna »

No nic nie poradzę, ma już swoje lata, ale nadal mnie śmieszy, na przemian z: serio cię to śmieeeszy :facepalm: Na razie wygrywa pierwsze podejście

Awatar użytkownika
quantum
Użytkownik zablokowany
Posty: 131
Rejestracja: 16 maja 2026, 15:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: mazowsze

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: quantum »

Kontra.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 1094
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: Agon »

O toksycznych społecznościach
Awatar użytkownika
justyna
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2025, 18:58
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: justyna »

Agon pisze: 29 maja 2026, 23:06 O toksycznych społecznościach
Ciekawie przedstawione sposoby funkcjonowania społeczności, typy rozmówców (na tym forum chyba spotkałam wszystkie typy od zwolenników, przez neutralnych, sceptyków do agresorów włącznie), sposoby dyskusji oraz możliwości kontrolowania sytuacji. Wszytko to jest zależne jedno od drugiego.

A propos kontrolowania sytuacji, to na przykład na tym Intronowie było wg mnie naprawdę dobrze kilka (kilkanaście) lat temu: dość wysokie standardy, średnia aktywność i jakoś to się kulało. Teraz jest wg mnie na przemian tak: niskie standardy + niska aktywność = upadająca społeczność 😉 lub niskie standardy + mała/średnia aktywność = chaos lub ostatnio jakieś tam standardy + niska aktywność (w porywach do średniej) = chaos lub stagnacja.

Powątpiewam w to, czy dzisiaj, np. w dobie raczej małej popularności forów (może oprócz Discorda, Reditt za granicą, grup na FB) da się stworzyć zaangażowana społeczność, bez przerostu toksycznością czy chaosem. Myślę, że ludzie są często tak przebodźcowani, że nie mają siły analizować jeszcze swoich zachowań na forach (ogólnie w Internecie), gdzie dodatkowo myślą, że są anonimowi i dają upust swoim frustracjom lub jadą na autopilocie i po prostu reagują nawykowo lub tylko scrollują.

Dzisiaj królują obrazy i filmy (najlepiej maksymalnie do 15-20 minut): Instagram, Tik-tok, gdzie poziom interakcji z użytkownikami często ogranicza się do serduszka lub lajka. YouTube, gdzie wprawdzie jest możliwość komentowania, ale nie ma praktycznie interakcji.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 1094
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: Agon »

Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: 🩲
Kontakt:

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: KierowcaInrzynier »


Ja i moje życiowe osiągnięcia:
"Don't bend; don't water it down; don't try to make it logical; don't edit your own soul according to the fashion. Rather, follow your most intense obsessions mercilessly." - Franz Kafka
Awatar użytkownika
justyna
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2025, 18:58
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: justyna »

Z Jastarni na Marsa jest bardzo blisko. Dla fanów lodów cytrynowych, chleba i wróżbitki Eli.
Awatar użytkownika
KierowcaInrzynier
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 27 gru 2022, 21:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: 🩲
Kontakt:

🦞🦞🦞

Post autor: KierowcaInrzynier »

"Don't bend; don't water it down; don't try to make it logical; don't edit your own soul according to the fashion. Rather, follow your most intense obsessions mercilessly." - Franz Kafka
Awatar użytkownika
justyna
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 15 mar 2025, 18:58
Płeć: kobieta
MBTI: INFJ

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: justyna »



Rozkminy o tym, co sama zauważam od co najmniej kilku lat (może od pandemii). Ludzie stają się coraz mniej... ludzcy. Nawet biorąc pod uwagę introwertyzm, coraz więcej jest ludzi, którzy reagują podejrzliwie na zwykły przelotny kontakt wzrokowy, powiedzenie „Dzień dobry” w sklepie lub krótką zajawkę: „co słychać”, doszukują się podstępu w co drugim wypowiadanym słowie, od razu przechodzą często do obrony, w centrach handlowych zdarzało mi się wielokrotnie, że co druga osoba wpadłaby na mnie, bo patrzyła w telefon, albo była totalnie rozkojarzona z innego powodu. W pracy też ludzie myślą tylko o swojej części zadania, bez większego zaprzątania sobie głowy tym, że często zadanie wymaga pracy w grupie, nie zastanawiąją się jak ich cześć wpłynie na resztę.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 1094
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Filmiki - te śmieszne i nie tylko

Post autor: Agon »

O tym czy pokolenie beta jest skazane na zagładę. Dla tych którym nie chce się oglądać filmiku i chcą ostateczny wniosek: nie wiadomo. Filmik porusza ciekawe tematy np. to że kiedyś starsze pokolenia praktycznie na wszystko co nowe i rewolucyjne psioczyły, że ogłupi kolejne pokolenia. Przykładowo narzekano na czytanie książek, wynalezienie druku, czy w ogóle wynalezienie pisma.
ODPOWIEDZ