Baco! Gdzie pędzicie?

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: Padre »

Na strychu. Czyli rzecz o domowej produkcji napojów energetyzujących.
Jak słusznie mawiają starzy i bywali, tylko z kamienia nie upuścisz. W dobie internetu przepisy nie są problemem. Wywiad środowiskowy zrobiony, cały niezbędny hardware mogę zamówić przez sieć choćby i dziś. Muszę się jeszcze zorientować w dostępności drożdży winiarskich, i można przystąpić do eksperymentów. W trakcie wycieczek odkryłem miejsce, gdzie rośnie obłędny gąszcz dzikiej róży, tak że wystarczy poczekać do przymrozków i zbierać. Co prawda droga niedaleko, więc trzeba będzie umyć, co od razu eliminuje nastawę na drożdżach dzikich, ale to tylko pomniejszy problem. No i zawsze pozostają inne możliwości.

Wszystkich, którzy lubią zasypiać kołysani miarowym bulgotaniem w balonie, zapraszam do dyskusji ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: MetalMan »

A ja już miałem nadzieje, że nas zapraszasz na wino domowej produkcji :(

Co do wyrobów domowych, moja babcia robi wino, dooobre :D
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: Piorun23 »

Drożdże winiarskie są jakie tylko sobie zamarzysz, do tego pożywki, sterylizacja do szkła, szkło i tak dalej
Choćby tu: http://biowin.pl/ , lub tu http://www.browamator.pl/

Powodzenia w eksperymentach :D
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: hlidskjalf »

Nie jestem pewien, ale w jakimś nietypowym sklepie - albo w Obi albo Leroy Merlin był caaaaalusieńki dział do produkcji win i nie tylko ;) Jakbyś chciał robić nieco bardziej wyskokowe napoje zastanów się nad stałym obiegiem wody w chłodnicy żeby nie puszczać hektolitrów w zlew.
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: Padre »

MetalMan pisze:A ja już miałem nadzieje, że nas zapraszasz na wino domowej produkcji :(

Co do wyrobów domowych, moja babcia robi wino, dooobre :D
Ty za porade muzyczna masz u mnie coś do spróbowania ;-) Niech no tylko upędzę.
Po przejściu na emeryturę Tato poczuł w sobie żyłkę bimbr... ekhm... biochemiczną. Powiem tylko tak: w kotłowni piec nie jest dominującym elementem krajobrazu :-D

@Piorun i hlidskjalf
Dzięki, tylko, że ja mieszkam w Holandii :-P
Pierwszy zonk: przez sieć sprzedają tylko balony plastikowe, a z takimi mam niestety złe doświadczenia. Muszę z kumplami z pracy pogadać, bo nie będę przecież przez pół kraju do sklepiku zapierdzielał. Może ktoś ma na zbyciu flaszę odpowiedniej wielkości. Całą resztę da się zamówić.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Will
Intronek
Posty: 59
Rejestracja: 10 maja 2012, 21:03
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Re: Baco! Gdzie pędzicie?

Post autor: Will »

Przyznam szczerze, Padre, że po tym jak na wykładzie na temat prawnej reglamentacji środków psychoaktywnych dowiedziałem się w jaki sposób powstał przesławny "kompot", ciekaw jestem, co też waść pichcisz w tych krzakach. Bo zdolnych chemików nad Wisłą niewątpliwie nie brakuje ;)

Chociaż biorąc pod uwagę waści sarkazm i naszą niedawną scysję pewnikiem uraczyłbyś mnie jakowymś cyjankiem, nie mającym zbyt wiele wspólnego z winem czy inną ambrozją :twisted:
INTJ
Samotność jest dla umysłu tym, czym dieta dla ciała.
ODPOWIEDZ