Witam!

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam!

Post autor: Inno »

composure pisze:Poza tym z każdym słowem mój zapał do kliknięcia na przycisk ''wyślij'' maleje i niedługo znowu się rozmyślę i wrócę do swojej skorupki, a myślę że jednak przydałoby mi się czasami z niej wyjść ...
Witaj, composure. :D
Skorupka dobra rzecz, ale warto z niej czasem wychodzić. ;) Zapraszam do pisania na forum, tu sami życzliwi ludzie siedzą. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
maggie
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 cze 2012, 11:42
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: maggie »

Witam wszystkich. Może w końcu też tutaj napiszę. Znalazłam te forum szukając książek o introwertyzmie. W sumie znalazłam jedną ciekawą "Introwertyzm to zaleta" dla mnie jednak to straszliwa wada, która przeszkadza w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Czytając wypowiedzi innych i widząc, że nie tylko ja trafiam na różne przeszkody to nastraja mnie pozytywnie i mobilizująco :wink:
"To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć."
Awatar użytkownika
Gabriel
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 29 lut 2012, 0:11
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Gabriel »

composure Islandia, mała, drewniana chatka z kominkiem na kompletnym odludziu, oddzielonym od cywilizacji hektarami leśnej gęstwiny i czystej natury z kominkiem w środku przy którym można by grzać stopy w zimowe wieczory zagłębiając się w lekturze książki i popijając gorące kakao? Tak chyba wygląda wymarzona emerytura każdego introwertyka.

maggie To nie intro ma problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, to społeczeństwo nie ma zielonego pojęcia, że może istnieć coś takiego jak introwertyzm i na czym on polega, dlatego w sytuacji przebłysku potrzeby kontaktu z innym człowiekiem warto zajrzeć na to forum, które tworzy społeczność, w której właśnie introwertyzm jest zaletą ;)
5w4
Pogodyn

Re: Witam!

Post autor: Pogodyn »

W końcu się przełamałem i postanowiłem coś z siebie wykrztusić na tym forum, które przeglądam już kilka miesięcy.

Zacznę od tego, że od zawsze "odstawałem" od innych. Te zjawisko już w podstawówce silnie się uwidaczniało tzn. nie potrafiłem się zintegrować z większością klasy przez 6 lat! a jedynie z 2 - 3 kolegami. Dodatkowo byłem bardzo nieśmiały i małomówny, co mi zawsze wychowawczyni wypominała zadając pytania typu "co się tak mało odzywasz" lub "czemu jesteś taki nieśmiały". W gimnazjum i szkole średniej mój introwertyzm nadal postępował i nadal nie mogłem się zintegrować z klasą, a kolegowałem się może z 2 - 4 osobami (z klasy). Pojawiło się, także nowe dziwne uczucie polegające na tym, że wydawało mi się jakbym na tych ludzi patrzył, obserwował z pewnej odległości z dystansem, a bycie samemu dostarczało mi energii i poczucie szczęścia. Był to też okres imprez i ja jako intro (wtedy nie wiedziałem) nigdy na nie nie chodziłem, a wszyscy pytali dlaczego?. To wszystko doprowadziło do tego, że myślałem, iż jestem chory na jakąś chorobę, zaburzenie psychiczne. Skutkiem tych myśli, było oczywiście szukanie odpowiedzi w internecie poprzez wypisywanie haseł związanych z moją osobowością. Po krótkim szukaniu trafiłem na introwertyzm.pl. Czytając artykuł o introwertyzmie na stronie głównej myślałem, że to mój sobowtór ale też odetchnąłem z ulgą - jestem normalny, lecz inny!

To taki krótki opis jak odkryłem, że jestem mniejszością tego świata :) Witam wszystkich introwertyków.
PS. towarzyszy mi ciągła myśl wysłać ? a może nie ? Wysyłam!
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Witam!

Post autor: highwind »

Wysyłaj, wysyłaj. I nie tylko tutaj. Witamy cię z otwartymi, introwertycznymi ramionami ;)
Awatar użytkownika
szemkel
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2012, 14:02
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: szemkel »

Witam.

Jest to już moja 7 próba napisania czegoś na tym... jak na razie idzie dobrze (mam nadzieję, że się uda) :)
Mam w miarę dobry dzień, w murze się parę wyrw zrobiło więc skorzystam zanim się znów załatają.

Napiszę bardzo krótko i zwięźle o sobie.

Jestem nieśmiałym, bojaźliwym, wstydliwym, egzodynamicznym introwertykiem z skłonnością do częstego zamykania się w sobie. Konserwatywny (radykalny) liberał (wręcz libertarianin). Jeśli chodzi o poglądy religijne to jestem agnostykiem.

To w sumie by było na tyle (przynajmniej na razie).
“Don't lose sight of the forest for the trees.”
“If you want to make enemies, try to change something.”
“Ludzie o wiele częściej waliliby się młotkiem w palec, gdyby ból występował dopiero po roku.”
INTJ "Mastermind", 5w4
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Witam!

Post autor: Akolita »

Witaj na pokładzie.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Witam!

Post autor: Giuseppe »

Dobry. Melduje się nowa (o zgrozo!) introwertyczna twarz. Co prawda śledziłem forum od dobrych kilku miesięcy, ale dziś wreszcie zebrałem się w sobie i założyłem konto. Na 'dzień dobry' raczej nie będę się o sobie rozpisywał, wszystko wyjdzie w praniu. W każdym razie witam wszystkich!
Awatar użytkownika
serene velocity
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2012, 20:22
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: serene velocity »

cześć, też jestem nowa 8)
Alien
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 24 maja 2011, 11:23
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: Alien »

Witamy serdecznie.
4w5,dodatkowo INTJ
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Witam!

Post autor: Padre »

serene velocity pisze:cześć, też jestem nowa 8)
Każdy kiedyś był ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
PrzystojnyMichał
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2012, 11:43
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: PrzystojnyMichał »

Siema! też jestem nowy i witam się ze wszystkimi introwertykami :D
Awatar użytkownika
PrzystojnyMichał
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2012, 11:43
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: PrzystojnyMichał »

Sam to zrób jak Ci nie wygodnie :D
Awatar użytkownika
PrzystojnyMichał
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2012, 11:43
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: PrzystojnyMichał »

W moim mniemaniu termin "Bij Strzałę!" wskazuje na podświadome "Spier****j". Na dowód http://www.miejski.pl/slowo-Bij+strza%C5%82e :D . Jeżeli jest inaczej to mój błąd. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
PrzystojnyMichał
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2012, 11:43
Płeć: nieokreślona

Re: Witam!

Post autor: PrzystojnyMichał »

Witam !!!! To pięknie, ciesze się że tak tu jest!!! :)
ODPOWIEDZ