Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Sorrow »

Baldur's Gate. Bardzo lubię klimat tej gry i czuję do niej bardzo silną nostalgię, choć ciągle zadziwia mnie jej ubóstwo pod względem mechaniki, dialogów, szczegółowości, itp.
I te kwiatki typu znikające postaci, rozmówców podchodzących jak gdyby nigdy nic do niewidzialnych/kryjących się postaci, krycie się w cieniu działające jak niewidzialność, zrąbana implementacja niektórych ważnych czarów, itp.
Meh. Po co w ogóle w to gram?

No, ale gram teraz tak bardziej realistycznie. Nie łażę po przypadkowych domach, nie bawię się w szukanie pobocznych questów i eksplorację (głównie dlatego, że gram teraz bardką a nie np. złodziejem albo wojownikiem albo magiem i te rzeczy jakoś nie pasują mi do koncepctu postaci).
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Agon »

Sorrow pisze:Baldur's Gate. Bardzo lubię klimat tej gry i czuję do niej bardzo silną nostalgię, choć ciągle zadziwia mnie jej ubóstwo pod względem mechaniki, dialogów, szczegółowości, itp.
Zagraj sobie w BG2, druga część jest całkiem podobna, tyle że bardzo bogata pod względem dialogów. W pierwszej części jest cała masa postaci i mało interakcji między nimi, w drugiej jest już znacznie lepiej pod tym względem.
Jeszcze polecam Planescape Torment, już nawet robią kontynuację osadzoną w nowym świecie.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Difane »

Sorrow pisze:Baldur's Gate. Bardzo lubię klimat tej gry i czuję do niej bardzo silną nostalgię, choć ciągle zadziwia mnie jej ubóstwo pod względem mechaniki, dialogów, szczegółowości, itp.
Ja bym jeszcze polecił serię "Icewind Dale". W sumie bardzo podobna do Baldura (żeby nie powiedzieć - klon :P ). Ale z tego co pamiętam w BG zaczynasz z jednym ludkiem, a później dobierasz sobie kompanów. Natomiast w ID samodzielnie tworzysz 6-osobową drużynę, którą rozpoczniesz grę.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Sorrow »

Spirit pisze:
Sorrow pisze:Baldur's Gate. Bardzo lubię klimat tej gry i czuję do niej bardzo silną nostalgię, choć ciągle zadziwia mnie jej ubóstwo pod względem mechaniki, dialogów, szczegółowości, itp.
Zagraj sobie w BG2, druga część jest całkiem podobna, tyle że bardzo bogata pod względem dialogów. W pierwszej części jest cała masa postaci i mało interakcji między nimi, w drugiej jest już znacznie lepiej pod tym względem.
Jeszcze polecam Planescape Torment, już nawet robią kontynuację osadzoną w nowym świecie.
Grałem w BG2 po tym jak grałem w Planescape. Miałem ten sam motyw co z Baldur's Gate 1 i Falloutem - 1988 dzwonił, chce swoją grę z powrotem.
Dialogi w BG2 dalej nie są oparte o statystyki postaci (w przeciwieństwie do Fallouta i Tormenta), dochodzi jeszcze wkurzający motyw że konwersację często da się zakończyć tylko wybierając określoną opcję która jest zgodzeniem się na zrobienie czegoś i rzadko kiedy da się kogoś do czegoś przekonać.

Teraz siedzę i gram w moją TC do Baldur's Gate 2.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
tomis

Re: Gry komputerowe

Post autor: tomis »

Ja ostatnio upatrzyłem sobie gre Killzone 3 na PS3 .Bardzo przyzwoita strzelanka .
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Dungeon of Dredmor. Za grosze na Steamie; nie nastawiać się na grafikę ale na klimat w rodzaju starych dobrych "rogali". Oczywiście weteran jak ja gra w permadeatch mode, nie może być inaczej :-D
Jeśli ktoś grywał pasjami w *bandy, ADOMa czy Crawla to DoD mu zdecydowanie podejdzie. Lojalnie uprzedzam, granie z permadeath jest piekielnie trudne, jak na razie doszedłem do piątego poziomu podziemi (z trzydziestu :-) ), gdzie krzywa trudności pikuje straszliwie i przeciwnicy rozsmarowują mnie w kilka rund po posadzce. Coś robię źle, ale co?

Aha, na Steamie dostępne są do gry setki darmowych modów, większość oczywiście do rzyci, ale są też naprawdę dobre.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Grałem w Deadpoola - świetna gra. Wyśmiewa co się da, w ogóle nie wiadomo o co chodzi w fabule ale i tak jest super :D
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Ja niedawno odkryłem, że po którejś aktualizacji, płynnie chodzą gry na emulatorze PlayStation 2 (PCSX2). Właśnie naparzam w Final Fantasy XII :D Kolejny w kolejce Shadow of Colossus. Nawet pada kupiłem do laptopa :P
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Może obczaje :P Kumpel kupił sobie PSXa i teraz mnie naszło, żeby poszukać w domu starego SNESa jak będę. Ciekawe tylko czy działa. Miałem na niego Flashbacka między innymi :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Na emulatorze SNESa grałem w moją najukochańszą grę evah - Final Fantasy VI. Ona mnie ukształtowała, przy niej poznałem pierwsze miłości, autorytety, wzorce, wzruszałem się, płakałem. Ehhh. To były czasy :P
MyWay
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2013, 9:45
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: MyWay »

Ja gram nałogowo :) w wolfenstein 3d znalazłem stronkę na której jest mnustwo planszy można grac chyba przez kilka lat ;) MOge podac jak by ktoś chciał i zna ta gre :)
LordRobson
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 03 sie 2013, 19:24
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: LordRobson »

Gra tu ktoś w Lola? xD
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: SWAT »

W LoL nie gram, ale ostatnio zagrywam się w WarThunder. No, i cały czas gram w DayZ, jak dla mnie najlepsza gierka jaka powstała i czekam tylko na moment, aż z moda rozwinie się z niej pełnoprawna gra. A już niebawem może się moje marzenie ziścić.

A tu dla zainteresowanych co nieco o samym DayZ.
http://dayz.pl/co-to-takiego-dayz/
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
RedVist
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2013, 7:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 8w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: W-wa

Re: Gry komputerowe

Post autor: RedVist »

Chyba 1 z lepszych postów na tym forum :)
Równiez uwielbiam grać w gry video.W dzieciśntwie grałem sporo w StarCrafta BroodWar oraz Baldur's Gate.Obecnie w Fallout 3 oraz Metro:Last Light oraz Wolfenstein 2009
Generalnie w grach najbardziej cenię fabułę, wciągający klimat oraz elementy logiczne (mało jest dobrych gier wymagających nawet odrobiny myślenia, a nie samego strzelania)
Z tego powody preferuję gry z gatunku: RPG/FPS z elementami survival horroru i Sci-Fi (PS3)
A może ktoś z was poleciłby jakis inny dobry tytuł na PS3 spełniający moje oczekiwania (postaram sie zrewanżować)
"W życiu nie ma wrogów, ani przyjaciół.
Są tylko nauczyciele" - Autor nieznany
Awatar użytkownika
BarMos
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 30 gru 2011, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Lublin

Re: Gry komputerowe

Post autor: BarMos »

SWAT pisze: ale ostatnio zagrywam się w WarThunder.
Ja dla odmiany od ponad 1,5 roku gram w World of Tanks, chociaż ostatnio trochę rzadziej bo zaczyna mnie nudzić.
SWAT pisze:No, i cały czas gram w DayZ, jak dla mnie najlepsza gierka jaka powstała i czekam tylko na moment, aż z moda rozwinie się z niej pełnoprawna gra. A już niebawem może się moje marzenie ziścić.
A tu dla zainteresowanych co nieco o samym DayZ.
http://dayz.pl/co-to-takiego-dayz/
Też w to gram. Bardzo klimatyczna gra, tylko zbugowana jak cholera, ale i tak świetna.

Po za tym bardzo lubię rpg, np. seria Gothic, TES, oba Wiedźminy, Dragon Age, Risen.
Do tego jeszcze Mount and Blade, ale to takie połączenie rpg i strategii. No i jeszcze Football Manager 2008 w którego gram z przerwami kilka lat.
ODPOWIEDZ