Mama introwertyczka

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Thori
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2014, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Mama introwertyczka

Post autor: Thori »

Ja miałam podobny problem, jak moje dzieciaki były małe. Z tym, że u mnie nie miał kto mnie zastąpić. (Samotne rodzicielstwo). Było więc np. uciekanie w pracę i tłumaczenie tego zapewnieniem dzieciakom utrzymania, były spacery na plac zabaw, gdzie dzieciaki mogły bawić się np. w piaskownicy, a ja siadałam sobie z boku z książką, czy krzyżówkami i kontrolnie sprawdzałam czy wszystko w porządku. były przedszkola, szkoły, zajęcia pozalekcyjne dla nich. Mnie dawało to pewien spokój, a im rozwój i samodzielność. Jak podrosły, to miały już swoje towarzystwo, zaczęły się wspólne wyjścia z rówieśnikami. Plusem było to, że mieszkamy w dość spokojnym miejscu i jak moi byli mali, to dzieciaki schodziły się na podwórko na tyłach domów, grały w piłkę, bawiły się razem, a ja mogłam zerkać przez okno, czy wszystko w porządku, czy po prostu zejść do nich i schować się gdzieś z boku z książką. Jak dziecko przyszło się przytulić, samo szukało kontaktu to przytulałam, wyściskałam.
Wiele jeszcze zależy od dziecka. Moje jedno od małego unikało innych - odziedziczyło introwertyzm po mamusi - i najlepiej czuje się w samotności, komunikując z innymi, gdy samo tego chce. Drugie z kolei to ekstrawertyk na 500% - wszędzie go pełno, dusza towarzystwa. Z tym drugim nieco ciężej czasami się było porozumieć.
ODPOWIEDZ