pozowanie do zdjęć

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Thori
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2014, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Thori »

Zawsze udaje mi się za kimś schować :) Nie lubię fotografowania.
lukasamd

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: lukasamd »

Również tego nie lubię... Choć staram się przemóc i chociażby w avek wrzucam foto.
Co ja gorszy od innych? :)
Awatar użytkownika
nika
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:14
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Warszawa

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: nika »

Na imprezach mnie nigdy nie ma, tylko do fotografa chodzę jak mam zrobić zdjęcia do dowodu, później i tak ich nie oglądam :lol:
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Shamicki »

Shamicki nie pozuje, nie warto. Prawie zawsze naturalnie na zdjęciach wychodzi - kamienna twarz. Prawie... gdyż zdarza się że wygląda jak by był na haju. Gdy da mu się aparat do ręki potrafi w ciągu 30min zrobić 200-300 zdjęć - 'nie wiadomo które zdjęcie dobre będzie. 300 z tego chociaż jakiś wybór'. Co często prowadzi do tego że czasem na niewielu zdjęciach obecny jest 'tyle zdjęć zrobiłeś? Wystarczy.'. Ogólnie nie ucieka, nie chowa się, daje sobie zdjęcia robić. Z kilku powodów, raz że mu to nie przeszkadza, dwa - uważa że po jakimś czasie miło popatrzeć na zdjęcia 'pamiątkę', mieć dowód iż w jakimś wydarzenie też się uczestniczyło.
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Faramuszka »

Nie mam nic do pozowania do zdjęć, jeśli jest ich 1-2.
Na większe ilości, albo "migawki" mam alergię i najczęściej o ile mogę, to uciekam z miejsca "zabawy" zanim dostanę wysypki.

Jeśli chodzi natomiast o uśmiech - niektórzy znajomi twierdzą, że już całkiem niedługo opanuję jej uśmiech do perfekcji.
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: tanczacawdeszczu »

Nie lubię fotografowana być
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: highwind »

Nie skręca mnie jakoś szczególnie, jeśli ktoś chce mi cyknąć fotkę, ale ostatnio dostałem od koleżanki cynk, że nie umiem pozować do zdjęć. Byliśmy sobie w ładnym miejscu i postanowiłem uwiecznić siebie w tej okoliczności. Stanąłem normalnie, kadr, cyk, end of story. Na to ona, że dlaczego nie zrobię jakiejś śmiesznej pozy, miny, gestu dłonią. Nie odpowiedziałem jej, bo było już po sprawie, ale ten wątek mnie natchnął do refleksji. A hipoteza jest taka, że jakoś nie w smak mi specjalnie pozować, jeśli brak jest kontekstu. Znaczy - jeśli otoczenie nie jest w jakiś sposób zabawne, to i raczej ja zabawnie nie mam zamiaru wyglądać. A jak przeglądam jej zdjęcia (facebook), to pełno tam odjechanych gestów, czy ogólnie głupawki. Podobnie z uśmiechem. Jak coś mnie bawi, to potrafię zarzucić banan od ucha do ucha. Ale po kiego grzyba mam się uśmiechać, stojąc na, dajmy na to, krakowskim rynku?
Awatar użytkownika
sasanka
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2014, 22:17
Płeć: nieokreślona

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: sasanka »

Pozować nie lubię i nigdy nie lubiłam. Czuję się wtedy jak małpa w cyrku.
Co innego tzw zdjęcia z zaskoczenia, na których już według mnie wyglądam ładnie. Tak naturalnie.
nietota
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 02 sie 2018, 21:15
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: nietota »

highwind pisze: 14 kwie 2014, 21:27 Ale po kiego grzyba mam się uśmiechać, stojąc na, dajmy na to, krakowskim rynku?
Można w ramach samoobrony z użyciem autoironii. Bo zaraz Cię jakiś gołąb obrzyga i i tak wyjdziesz na głupka na zdjęciu. Uśmiechanie się życiu w twarz, kiedy ono systematycznie Cię opluwa i obrzuca kamieniami, wydaje mi się jedyną właściwą postawą.

W temacie - zawsze się spinam, nie wiem, gdzie podziać oczy, ręce, przyjmuję postawę tarczownika gotowego odpierać ciosy flesza. Niekiedy nawet dopuszczam się napaści na fotografa. Nieco łatwiej jest, gdy fotografem jest ktoś bliski, ale i tak nigdy nie opanuję sztuki pozowania i wychodzenia na zdjęciach. A gdy trzeba sobie zrobić podobiznę do dokumentu... Szkoda gadać. Gorzej niż na fotelu dentystycznym. Na szczęście ostatnio trafiłam do fotografa, który to rozumie. Puszczał uspokajającą muzykę jazzową i bardzo ostrożnie obchodził się z klientami.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: bartek93 »

Prawie zawsze pajacuję. Ciężko mi często utrzymać powagę, robię głupie miny itp. :lol:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
leonidas
Stały bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:06
Płeć: nieokreślona

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: leonidas »

Lubię być fotografowany bo mam dosyć wyjściową twarz, więc nawet jak się nie usmiechne, to i tak wychodzę zazwyczaj korzystnie
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Fire »

Niespecjalnie lubię siebie na zdjęciach.Generalnie wolę oglądać krajobrazy czy piękne ujęcia czegokolwiek.Ludzie na zdjęciach są dla mnie mniej przyjemni dla oka.
Awatar użytkownika
Ananas
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Poznań

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Ananas »

Nie lubię za bardzo swoich zdjęć więc raczej ich nie chcę, chyba że są robione w grupie, po alkoholu :p lub z kimś ważnym (ale to rzadko, bo chyba nie warto).
We wszechświecie więcej jest gwiazd niż ziaren piasku na dowolnej plaży;
więcej jest gwiazd niż sekund, które upłynęły, odkąd powstała ziemia;
więcej jest gwiazd niż dźwięków i słów wypowiedzianych przez wszystkich ludzi od początku świata."

-Neil De Grasse Tyson
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Coldman »

Ładna fotka w dobrym miejscu spoko, tylko nie mam osobistego fotografa i z tym jest zawsze problem.
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Miszka »

Kiedyś nie lubiłem zdjęć swoich, innych ludzi zresztą też. Ostatnio jednak bycie na celowniku aparatu mi nie przeszkadza. Do swojego wyglądu przywyknąłem, obleci;) Jeśli zdjęcie coś przedstawia lub upamiętnia (np. jakieś wydarzenie, nietypowe spotkanie itp.). to ludzie na nim są wskazani. Za to kompletnie nie rozumiem robienia selfie, dla mnie 90% wygląda tak samo.
ODPOWIEDZ