Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Demon Hunter »

Czarny metal i śmierć metal :twisted: złooo :twisted: Ja się ostatnio jaram jak Rzym za Nerona czymś co się zwie: Sólstafir. Polecam. A na marginesie dodam, że właśnie odkryłem: Agalloh. Ciekawe całkiem.
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
Whtt
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFP
Lokalizacja: Kraków - Szczecin
Kontakt:

Moja muzyka dla relaksu

Post autor: Whtt »

http://sendfile.pl/2490/37.mp3

Zrobiłem coś na uspokojneie :) polecam jako nocną lekture muzyczną :)
"Kolejna noc, znów łączę się z Tobą myśli cienką nitką
By uciec z mego świata głupiego tak jak sitkom
Gdzie śmiechu brzytwą równa się wszystko do wzorców
Bez ciebie jest tu szaro i brzydko jak na dworcu "
Rlip

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Rlip »

Czarny metal i śmierć metal :twisted: złooo
Wiem, że nie jesteś jedyną osobą o takich upodobaniach, ale w ogóle nie rozumiem jak można coś takiego lubić? Czy może w ten sposób odreagowujesz stresujące życie, czy powód jest zupełnie inny?

Ja za to lubię wszystko co miłe i przyjemne, bo poprawia mi to nastrój. Więc wolę muzykę klubową szczególnie w wersji szybkiej i przyjemniej np. https://www.youtube.com/watch?v=cXZ8ht0JJAk Ostatnio też słucham całkiem miłego dla ucha disco polo, np. https://www.youtube.com/watch?v=IfPkYmn-FJ4
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Fangtasia »

rlip pisze:
Czarny metal i śmierć metal :twisted: złooo
Wiem, że nie jesteś jedyną osobą o takich upodobaniach, ale w ogóle nie rozumiem jak można coś takiego lubić? Czy może w ten sposób odreagowujesz stresujące życie, czy powód jest zupełnie inny?

Ja za to lubię wszystko co miłe i przyjemne, bo poprawia mi to nastrój. Więc wolę muzykę klubową szczególnie w wersji szybkiej i przyjemniej np. https://www.youtube.com/watch?v=cXZ8ht0JJAk Ostatnio też słucham całkiem miłego dla ucha disco polo, np. https://www.youtube.com/watch?v=IfPkYmn-FJ4
Coś jest w powiedzeniu że o gustach się nie dyskutuje. Ja za czarnym metalem nie przepadam również, ale nie rozumiem pytań "jak możesz tego słuchać?". Ja nie mogę słuchać podrzuconych przez Ciebie linków, tak to już jest.
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Cytrynka46 »

Ja kiedyś krytykowałam różne gatunki muzyczne, ale w pewnym, bardzo zaskakującym momencie odkryłam, że właściwie mi się podobają :lol:
Więc już nie krytykuję, ale też jestem ciekawa dlaczego komuś się podoba taka muzyka i jakie widzi w niej zalety - to przecież nic złego.
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Fangtasia »

Cytrynka46 pisze:Ja kiedyś krytykowałam różne gatunki muzyczne, ale w pewnym, bardzo zaskakującym momencie odkryłam, że właściwie mi się podobają :lol:
Więc już nie krytykuję, ale też jestem ciekawa dlaczego komuś się podoba taka muzyka i jakie widzi w niej zalety - to przecież nic złego.
No, ale jest różnica między pytaniem "dlaczego podoba Ci się taka muzyka?" a "jak możesz tego słuchać?". :)
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Cytrynka46 »

To już włączając się do tematu: moja ulubiona muzyka to klasyczna, francuska (Edith Piaf) i metal, ale tylko taki, hmm, melodyjny np. https://www.youtube.com/watch?v=NtEAh5xPvHU Lubię też Annę German :)
Rlip

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Rlip »

Fangtasia pisze:
Cytrynka46 pisze:Ja kiedyś krytykowałam różne gatunki muzyczne, ale w pewnym, bardzo zaskakującym momencie odkryłam, że właściwie mi się podobają :lol:
Więc już nie krytykuję, ale też jestem ciekawa dlaczego komuś się podoba taka muzyka i jakie widzi w niej zalety - to przecież nic złego.
No, ale jest różnica między pytaniem "dlaczego podoba Ci się taka muzyka?" a "jak możesz tego słuchać?". :)
Pod względem merytorycznym to pytania te są takie same - na oba oczekiwałbym tej samej odpowiedzi. Może i moje jest bardziej bezpośrednie (tak bym je zadał np. znajomemu) i wyraża niechęć do takiego gatunku muzyki (po co mam to ukrywać), ale wcale to nie oznacza, że nie szanuję osoby o takim guście, a tylko to, że chcę ją lepiej poznać i zrozumieć.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Faramuszka »

Przyczepię się.
1."dlaczego podoba Ci się taka muzyka?" - w pytaniu pytasz o opinię człowieka, bez wyrażenia zdania o gatunku muzyki której słucha.
2. "jak możesz tego słuchać?" - pytanie nacechowane negatywnie, zalatuje krytyką i oceną gustu słuchacza.

To jest coś w stylu ekstrawertycznego pytania "Czy jesteś smutna?" - pytanie i "Czemu jesteś smutna?" jako opinii.

A żeby nie było całkowitego offtopa, to odniosę się jeszcze do @Storm -> Lifelover - Pulver, może przypadnie Ci do gustu.
Rlip

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Rlip »

Zadając jakieś pytanie niespecjalnie zastanawiam się nad jego formą. Może to źle, że bo widzę, że w ten sposób mogę kogoś urazić. Ale ciekawi mnie to jaką formę użyłby sam pytany.

Demon Hunter pytanie dla Ciebie:

Ktoś na gg pisze do Ciebie taki tekst:
"Posłuchaj tego, to mój ulubiony utwór: [tu link do hitu disco polo]"
Jak mu odpisujesz:
a) "jak możesz tego słuchać?"
b) "dlaczego podoba Ci się taka muzyka?"
Awatar użytkownika
Cytrynka46
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2014, 18:18
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Cytrynka46 »

W zasadzie pierwsze pytanie nie musi być nacechowane negatywnie, bo to zależy od sposobu wypowiedzi. Jako że jestem osobą raczej bezkonfliktową, zadając pytania tego typu staram się zaakcentować neutralność intonacją/emotikonką :)
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Demon Hunter »

Demon Hunter pytanie dla Ciebie:

Ktoś na gg pisze do Ciebie taki tekst:
"Posłuchaj tego, to mój ulubiony utwór: [tu link do hitu disco polo]"
Jak mu odpisujesz:
a) "jak możesz tego słuchać?"
b) "dlaczego podoba Ci się taka muzyka?"
Jakbym był złośliwy to bym powiedział, że nie używam gg :mrgreen: Ej zaraz ... :mrgreen:
A tak serio to chyba zależy kto to by był, zależy jakie relacje są miedzy nami i na ile sobie pozwalamy. Jednemu mógłbym odpowiedzieć, że chyba się z własnym na łby pozamieniał, że słucha czegoś takiego, a komuś innemu bym powiedział, że mnie to nie kręci, ale jego odmienny gust szanuję.
Zadowolony z odpowiedzi? :mrgreen:
The future belongs to the mad
Rlip

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Rlip »

Tak. Widzę że odpisałeś z humorem, więc wnioskuję, że Cię nie uraziłem, czyli tamto pytanie było w porządku.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: qb »

Polecam obejrzeć klip.

Cinnamon Chasers - Luv Deluxe
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
invisible_ink
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2014, 15:56
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: invisible_ink »

Zacznę od tego, że muzyka ma dla mnie bardzo duże znaczenie - wnosi do mojego życia wiele pozytywnych emocji, a jej piękno często bywa dla mnie inspirujące. Niesie ona ze sobą różnorodne wartości oraz wspomnienia o ważnych dla mnie osobach i wydarzeniach. Nic więc dziwnego, że towarzyszy mi ona niemal każdego dnia. Moje podejście do muzyki jest następujące - postrzegam ją przez pryzmat poszczególnych utworów i jeżeli polubię któryś z nich - wykonawca, czy gatunek mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Gdybym jednak miał wskazać zespoły, które lubię nieco bardziej byłyby to: Anathema (Thin Air, The Beginning And The End, Untouchable - part II) oraz God is an Astronaut (New Year's End, Frozen Twilight, Forever Lost). Jeśli chodzi o wiele innych zespołów często zdarza się, że lubię w ich repertuarze po kilka utworów. Wśród takich mogę wymienić: New Order, Explosions in the Sky, Letters from Silence, Marillion, Spock's Beard, Porcupine Tree, Demons and Wizards, Within Temptation, i kilka innych. ;)

O muzyce mógłbym sporo pisać, ale nie o to tutaj chodzi. Czas jednak oddać "głoś" jej samej. :)

Ostatnio podobają mi się te utwory:
Anathema - Dusk (Dark Is Descending)
Falling Blind - Comets
Frozen Lakes - Insulo Nigra

Często wracam również do:
Within Temptation - Utopia
Letters from Silence - Longest Journey Back Home
So Above So Below - Remembrance of Things Past
Trains - Porcupine Tree
nothing ever happens if you don't make it happen
ODPOWIEDZ